Kayış Balığı

Konu, 'Denizdeki Balık Türleri' kısmında REİS tarafından paylaşıldı.

1. çinekolog

çinekolog Gökhan

reise aynen katılıtorum bu balık kayış balığı! tekneden çapari yaparken bazen takılıyor oltamıza tuzla açıklarında!

2. crazy_fısher

crazy_fısher burak sökmen

Favori Kamış:
    zıpkın,olta,
    En İyi Avı:
    5kg levrek:)3,5 kilo beyaz laos(kum gridası)
    bu balığa buralarda kravat balığıda deniyor.lezzetli bi balık olduğunu söyleyebilirim.yakın bir zamanda televizyonda adı bilinmeyen yeni bi balığı çocuklar oyuncak olarak oynuyor diye bir haber çıkmıştı hatırlarmısınız.bu o balıktı.bulursanız tadına bakın derim ben.birde mümkün olduğu kadar dişlerinden uzak durun.müren gibi dişleri var.:eek:

3. SİNARİT

SİNARİT

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    LEVREK - AKYA - MIĞRI - MÜREN - KEFAL - USKUMRU
    Muhteşem bir eti var.

4. ArcameneL

ArcameneL

Favori Kamış:
    olta, zipkin
    En İyi Avı:
    girida 6 kilo babamla beraberdi ama :)

paletin altindaki turnalarin hemen ustunde buluna kayis baligini biliyorum bazi yorelerde gumus baligida deniyor kendisine. akdenizde var yakaladim biliyorum. ama fethiyede bi gecede babamla beraber 2 poset dolusu yakalamistik. yakalamak icin sardalya kullanmaniz kafi. ama misinaniz cok saglam olmali disleri cok keskin oldugu icin misinayi cok kolay parcalaya bilir.

5. REİS

REİS Mahir Ersin

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Torikler-Kofanalar
    BU, kayış, kurdele , kemer, her neyse balığı, bizim bahsettiğimiz kayışbalığı değil.
    Bildiğim kadarıyla aslında bizim sularımızda çok bulunan bir balık da değil, galiba misafir.:p

6. REİS

REİS Mahir Ersin

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Torikler-Kofanalar
    Amma sallamışım haaa!:eek:

Yarısını geri alsam anlaşabilir miyiz?:)

7. dr_amcaxxy

dr_amcaxxy harun

En İyi Avı:
    70cm-5kg lık levrek
    slm arkadaslar....yarışmaya ordu'dan katılıyorum:)....şaka bıtaraf sıtede yenıyım hepınıze merhabalar ve paylasımlarınız ıcın cok tesekkurler.....bu balıgı ılk yakaladıgımda mezgit yakaladım sandım:)evet gulebılırsınız cunku bende cok guldum kendı halıme:):):).....sonrada ogrendımkı bu burdakı adıyla sümüklüymüş(bırde burda terbıyesız adı var:):):)....gercekten cok vıcık vıcık bir balık ve kıvrım kıvrım.....akedemık bılgılenırınız ıcın teskkurler....

8. optik

optik gökhan

Favori Kamış:
    alba star
    Favori Makine:
    alba star
    En İyi Avı:
    kırlangıç 1.5 kg
    abilerim bu kayış balığından 35-40 civarı tuttuk dün nasıl yenecek bu balık nasıl pişireceğiz yardımcı olurmusunuz.atıcaktık denize geri , çok çıkınca attım buzluğa bi sorayım dedim yardım lütfen

9. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Madem sordun; çok tutmuşsun be kardeş. Bir dahaki sefere 5 kg. den fazla tutma olur mu?:)

Pişirme işini bilmiyorum.:eek:

10. optik

optik gökhan

Favori Kamış:
    alba star
    Favori Makine:
    alba star
    En İyi Avı:
    kırlangıç 1.5 kg
    şu forumu gerçekten merak ederek takip ediyordum şu cevap bi cuval inciri mahfetti helal olsun valla keşke yemeden resimlerini çekseydim neyse canın saolsun ne diyeyim

11. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Dur hele n'oldu? Nasıl pişirdin, tadı nasıldı anlat hele gözüm.:)

Cevabım seni üzdü anlaşılan;)

kusura bakma ancak durumu net anlatırsan sanırım konuşarak anlaşabiliriz. 40 civarı kayış balığı her biri 200gr. gelse 8 kg balık eder. Daha küçükleri de zaten yavru olur ki onları avlamak ne derece doğru, değil mi?

12. optik

optik gökhan

Favori Kamış:
    alba star
    Favori Makine:
    alba star
    En İyi Avı:
    kırlangıç 1.5 kg
    abi yazdığın mesajdan çok sıyırma anlamını çıkarttım :D darıldım açıkcası ama olsun, dedim ya canın saolsun :) pişirme işinide akşam işten eve gidene kadar babam pişirmiş yağda kızarttmış saolsun :) tadıda çok güzeldi valla tavuk eti gibi kılçığı üçgen balığın kolay ayrılıyor ihşallah bu cumartesi daha düzgün balıklar avlayabiliriz.

13. optik

optik gökhan

Favori Kamış:
    alba star
    Favori Makine:
    alba star
    En İyi Avı:
    kırlangıç 1.5 kg
    bu arada 6 kişiye yetti kayışlar :) içini rahatlatmak için yazayım dedim yavru yoktu :)

14. REİS

REİS Mahir Ersin

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Torikler-Kofanalar
    Kayış balığının kılçığı üçgen olmaz, o balık(mezgit değilse) muhtemelen mırlandır, nefis beyaz eti vardır, afiyet olsun.

15. optik

optik gökhan

Favori Kamış:
    alba star
    Favori Makine:
    alba star
    En İyi Avı:
    kırlangıç 1.5 kg
    önümüzdeki cumartesi gececi tekrar aynı yere gidicez ihşallah tutarız resmini çekerim bende çok merak ediom, çalıştığım yerde de muhabbet dönüyor 5 saattir balığın ne olduğunu çözemedik :))

mahir abi vaktini ayırıp bilgilendirdiğin için teşekkürler

16. mertbirincioglu

mertbirincioglu mert

arkadaşlar merhaba,
    Bugün yalova armutlu açıklarında istavrit çaparisine buna kıvrım ve ebat olarak benzer 5 tane balık geldi. benden önce karşı teknedeki arkadaşlar da çekip oltayı kesip attılar ama onlar da bilmiyor ne olduğunu. bende direkt kesip attım kafa kırlangıça benziyor uzunluk zargana gibi ama renk kırmızı sırtı kırmızı alt kısımlara doğru kırmızı renk açılmaya başlıyor ne olduğunu bulamadık bir türlü fikri olan var mı...telefonum da yanımda değildi foto çekemedim...martılar bile pike yaptılar ama görünce yemeden döndüler. suyun içinde kıvrıl kıvrıl hareket ediyor suyun dışına çıkarınca S şeklinde donup kalıyor aklımı oynatacağım