Mersin açıkları

Konu, 'Tekneden Balık Avcılığı' kısmında ugursat tarafından paylaşıldı.

1. ugursat

ugursat uğur satılmış

Favori Makine:
    okuma salina SA65
    En İyi Avı:
    750 gr minekop
    Anladık kıyılardan bize hayır yok....Mersin merkez, viranşehir veya karaduvar açıklarında avlanan arkadaşlar var mı?Açıktan kastım 3-20 km...Mercan lagos vs çıkıyor mu?.Ona göre artık farklı bir yol izlemek gerekecek.Değerli bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim....

2. boramcse

boramcse bora

Favori Kamış:
    spider surf
    Favori Makine:
    raw II 65
    En İyi Avı:
    eşkina 800 gr
    36.155133,33.441782

hocam google maps'e bi adresi yapıştır aydıncığa gelmeden sipahili köyünden sonra esenkent tatil sitesi vardır.15 sene orda kaldım 2 sene öncesine kadar gayet güzel avlar veriyordu özellikle aydıncık tarafına dogru olan bakir koyları tavsiye ederim eğer çok uzak değilseniz bir deneyin derim.

3. boramcse

boramcse bora

Favori Kamış:
    spider surf
    Favori Makine:
    raw II 65
    En İyi Avı:
    eşkina 800 gr
    yaklaşık 154 km hesaplıyor google.maps viranşehire uzaklığı.

4. Emrahmuh

Emrahmuh Emrah Kildiran

Favori Kamış:
    Okuma Cedros 60 Lb
    Favori Makine:
    Remixon Jig Master
    En İyi Avı:
    Orfoz 5 Kg
    Ah bozyazı, anamur tarafında olacaktım.. O taraflar çok bereketli sular.. Tabi balon istilasını saymaz isek.. Mersin merkez için durumu bilmiyorum.. Kumluk olduğu için barbun, kılkuyruk mercan, kıyıda mırmır olabilir..

5. JOHNY GUITAR

JOHNY GUITAR Deniz Erdeniz

Uğur merhaba,
    Mersin liman karşısı 12-13 kulaçta kolyos ve kubbes başlamış duyumunu aldım bu hafta sonu denemeyi düşünüyorum, umarım forumda paylaşılacak bir av yaparım(Bu hafta da fırtına görünüyor ya hadi hayırlısı). Uzak demezsenYeşilovacık'ta 4-5 km gidince 100m derinlikleri buluyorsun veya arkadaşın dediği gibi Aydıncık taraflarında 9km gidince 200m derinliklere geliyorsun. Güzel sırt bulursan Akya + Lagos şansın var ayrıca Mercan ve kılkuyruk mercan bolca var oralarda. Selamlar,

6. boramcse

boramcse bora

Favori Kamış:
    spider surf
    Favori Makine:
    raw II 65
    En İyi Avı:
    eşkina 800 gr
    uğur hocam gitmişken aydıncık tarafına gidin hedef balıklarınızı mersin merkezde çıkarmanız zor.

7. JOHNY GUITAR

JOHNY GUITAR Deniz Erdeniz

aynen katılıyorum, balık tutamazsan bile manzarası her şeye değer,

8. merkury33

merkury33 HASAN

Favori Kamış:
    tahta, el oltası
    Favori Makine:
    mercury90
    ya ben senin mesaj yazdığın tarihte anamura kadar gittim ne olta atan gördüm ne de balık. benim talihsizliğimmi yoksa başka bir şeymi anlayamadım. yada yanlış zamanda gidiyorum nedir hayret

9. ugursat

ugursat uğur satılmış

Favori Makine:
    okuma salina SA65
    En İyi Avı:
    750 gr minekop
    Teknem marinavistada(merkez) buradan açılmayı düşünüyorum.Aslında mersin açıkları derken merkezden açılmaktan bahsediyorum..mezitli marina,viranşehir, liman ve karaduvar açıkları (3-10 km) ile ilgileniyorum..Bilgisi olanlar lüten paylaşsın..Teknem 660 rota fisher bununla açılaibileceğimi düşünüyorum...

10. merkury33

merkury33 HASAN

Favori Kamış:
    tahta, el oltası
    Favori Makine:
    mercury90
    limanin oradaki marinaysa karaduvar platforma dogru acilacaksin, yeni marinaysa viransehire dogru acilacaksin orada duran balikci teknelerini gorursunuz buyuk ihtimalle
    vaktim olsa harita eklerdim, ya da gps bilgis gonderebilirdim, bos bi ara bakayim