MORDOĞAN/İZMİR TEKNEDEN BALIK AVI YARDIM!!!

Konu, 'Tekneden Balık Avcılığı' kısmında duman035 tarafından paylaşıldı.

1. duman035

duman035 zekeriya

Favori Kamış:
    Protackle Enduro Trolling Kamış 165cm
    Favori Makine:
    STELLA 20000SW ve BLUE ROSE 1,83 MT 160-420 GR JIG KAMIŞ
    En İyi Avı:
    9 Kg Levrek
    ABİLERİM VE KARDEŞLERİM;
    HAFTA SONU İÇİN BİR TEKNE KİRALADIK 4 ARKADAŞ BALIĞA GİTMEYE KARAR VERDİK, MORDOĞAN TARAFLARINDA TEKNE İLE BALIK TUTMAYI DÜŞÜNÜYORUZ. BALIK TUTMA KONUSUNDA AMATÖR BİR BALIKÇI OLDUĞUM KADARDA TECRÜBESİZİM. SİZ ABİLERİMİN VE KARDEŞLERİMİN TECRÜBELERİNDEN VE BİLGİLERİNDEN FAYDALANMAK İSTİYORUM.

1. NE TÜR BİR YEM KULLANMAYI TAVSİYE EDERSİNİZ?
    2. KAÇ NUMARA İĞNE KULLANMALIYIZ?
    3. SAHTE YEM OLARAK TERCİHİMİZ NE OLMALI?

KISACA BİZİ TEKNEDE NE TÜR TECHİZATA İHTİYACIMIZ OLDUĞUNU ÖĞRENMEK İSTİYORUM.
    YARDIMLARINI VE YORUMLARINIZI ESİRGEMEZSENİZ ÇOK SEVİNİRİM.
    SAYGI VE SEVGİLERİMLE ZEKERİYA.

TARİH: 22.03.2014
    YER: MORDOĞAN/İZMİR AÇIKLARI
    SAAT: 04:00

2. memetb3

memetb3 Mehmet

Favori Kamış:
    albastar
    Favori Makine:
    penn pursuit, okuma distance pro
    Zekeriya kardeşim öncelikle rastgelsin. Mordoğandan 15 defaya yakın tekneyle çıkmış biri olarak sana şunları söyleyebilirim. Mordoğanda genel olarak karagöz ve mercan bol oluyor. Çupra, Çeşme ve Foçaya kıyasla çok çok nadir. Sabah suyu diğer yerlere göre her zaman daha bereketli geçti benim tecrübelerimde. Ama kaptana bağlı tabii sabah suyunda güzel mercan yapan bir nokta yakalarsanız çok zevkli ve bereketli olur. O yüzden biraz erken açılmanızı sabah suyunu kaçırmamanızı tavsiye ederim. Günün diğer saatleri Mordoğanda nispeten diğer yerlere kıyasla daha kısırdır. Fakat öğle vakti yarım kiloluk antenliler yakaladığımızda oldu. Akşam suyunda döküntü dedikleri bi yer var sizi boş çevirmez. İğne tavsiyem mustad 1251c 5 numara. Her türlü balığa iyi gelir. Yem olarak sülünezden şaşma derim. rastgelsin avın nasıl geçtiğini yazarsan sevinirim.

3. isungur

isungur ibrahim

Favori Kamış:
    okuma cedros
    Favori Makine:
    okuma rawII65
    En İyi Avı:
    5 kg sazan
    rastgele,yem için çim çim karides,taze hamsi donmamış olsun,sahte yem balık olarakta inckhu jig pembe ve sarı renk olanlar daha iyi gibi.bunlar benim önerim.