Beden misinası renk faktörü

Konu, 'Misinalar' kısmında rockchy tarafından paylaşıldı.

1. rockchy

rockchy furkan aksakal

En İyi Avı:
    25 cm sarıkanat
    Awa shima ion power bay sensor 0.30 mm misina aldım ancak misina rengi mavi yeşil arasında bir renk gibi. Bu misinayı çipura takımlarımda beden olarak kullanabilir miyim tecrübesi bilgisi olan paylaşabilirse çok sevinirim. :confused:

2. roy

roy roy

Favori Kamış:
    Ron Thompson heavy telecoast, daiwa crossfire,lineaeffe extreme,Pezon&Michel Rafale pro pike
    Favori Makine:
    Daiwa tournement entoh 5500, Mitchell compact gold 7000 , Okuma Razor 65, Daiwa procaster A 4000
    Takim bedeni ise farkeder. Fc kullan

3. rockchy

rockchy furkan aksakal

En İyi Avı:
    25 cm sarıkanat
    bu bahsettiğim misina takım bedeni olarak kullanılamaz mı peki?

4. bearing

bearing erdal demir

FC varken bunları kullanmaya değmez. zaten denizde balık az, iyi bir balık denk gelecekken misinayı görüp ürken balık da artık oltaya uğramaz.

bunu makineye sar ama beden FC kullan.

5. rockchy

rockchy furkan aksakal

En İyi Avı:
    25 cm sarıkanat
    beden için fc misina kullan demişsiniz ama fc misinaların düğüm mukavemetleri ve aynı kalınlıktaki mono misinalara oranla çekerlerindeki önemli ölçüdeki fark fc misinaları beden olarak kullanmamda sıkıntı yaratmaz mı? özellikle çipura gibi çok sert kafa darbeleri atan bir balıkta..?

6. bearing

bearing erdal demir

hiçbir sorun olmaz, ben yıllardır kullanıyorum. 0.40 fc köstekle bile 0.25 monodan daha fazla verim aldım. avcılık yönünden; bedende FC misinanın en kalını bile mononun incesinden kat ve kat daha iyi.

kullandığım fcler: berkley trilene, yozuri mirage ve h2o

7. roy

roy roy

Favori Kamış:
    Ron Thompson heavy telecoast, daiwa crossfire,lineaeffe extreme,Pezon&Michel Rafale pro pike
    Favori Makine:
    Daiwa tournement entoh 5500, Mitchell compact gold 7000 , Okuma Razor 65, Daiwa procaster A 4000
    500-600gr baligin darbesinden ne olacak :) 0.25 yapacagina 0.30 yaparsin hem daha avci hem daha saglam olur.

8. melanur

melanur hüseyin soy

Favori Kamış:
    olta