Marinboat Samba 5,50 mi ? Safter5 metre yarım kamaralı mı ?

Konu, 'Tekne Donanımı ve Bakımı' kısmında Gencagri52 tarafından paylaşıldı.

1. Gencagri52

Gencagri52 Çağrı

İyi günler abilerim..
    Tam Marinboat Samba 5,50 de karar kılmışken Safterin 5 metre kamaralı teknesini gördüğümde kararım değişti gibi.. Öncelikle iki markada bilindik markalar. Ben bu tekneleri kullanmış olanlardan öncelikle yardım bekliyorum..
    * Sambada 9,9 hp bir motor kullanıcam elektirik tehsisatı felan nakliye hepsi içinde ek olarak masa teyp kolon aldığımda bana motor dahil maliyeti 17 bin 18 bin gibi bi miktarla karşı karşıyayayım
    *Safterde ise 14 bin yada 15 bin gibi bi miktar motorsuz fiyatı ve standart aksesuarları nelerdir bilmiyorum satıcıya sorucam elbette ama siz bu iki tekne arasından kullanış bakımından hangisi daha iyi bi aydınlatırsanız sevinirim..

Birde herkes böyle tekneler görünce hemen 25 hp 40 hp 60 hp motorları yapıştırıyolar bundan aşağı gitmez bu tekneler diye benim amacım sürat yapmak değil beni 300 350 metre açığa 2 3 dakikada götürsün yeter sadece zevkini sürmek için alıcam tekneyi sürat hız için değill.. Kürekli sandalda görüyodum yanımızdan geçen 60 hp 70 hp motorlu tekneleri sandalı ters çevircekmişcesine tam yol gidiyolardı bunu sevmiyorum oyüzden hız yapmicam 9,9 hp bir motor yeterlidir benim içiin sanıırm

2. Querorz

Querorz Fatih

Marinboat gerçekten çok cazip tekneler üretiyor görünüşte, ama bir kullanıcı yorumuna rastlayamadım henüz. Siz bir tavsiye üzerine mi düşündünüz bu tekneyi? Çünkü referansı olmayan tekneyi almayın derim.

Nasıl bir markadır, bilgisi olan var mı ki?

3. enez22

enez22 irfantunalı

Favori Kamış:
    Shimano Catana
    Favori Makine:
    Shimano Catana
    En İyi Avı:
    levrek 3 kg,sinarit 5 kg.
    Cevap forumda var!!!

Bence İki marka çok farklı ve kalite olarak safter önde. Adı geçen ilk firmadan ben tekne alma gafletinde bulunmuştum.

4. Gencagri52

Gencagri52 Çağrı

Vallahi kimse tavsiye üzerine buna yönelmedim MarinBoat teknenin yapisi bakımından hoşuma gitti ayrıca nakliyesi ücretsiz motor kurulumu felan safter de güzel ama onlar MarinBoattakinin ayni aksesuaari ile 30 bin gibi bi rakamdan bahsettiler o yüzden marinboat daha cazip geldi bu tekneye 9.9hp motor kullanıcamm..

5. Gencagri52

Gencagri52 Çağrı

Cevap formda varsa bi zahmet linkini atabilirmisiniz ben rastlayamadim..

6. LRFstyle

LRFstyle TARIK

Favori Kamış:
    Daiwa Infeet Rock, Tenryu Swat Distance, Italcanna Coguaro
    Favori Makine:
    Daiwa Battle Game 2000lbqd
    En İyi Avı:
    Çırçır
    10 HP motor o tekneyi çekebilirmi? hadi çekti diyelim çok zorlanıcaktır. Motor zorlanıcağı için aksine yakıt masrafı articakdır + motorum ömrüde kısalıcakdır.

7. enez22

enez22 irfantunalı

Favori Kamış:
    Shimano Catana
    Favori Makine:
    Shimano Catana
    En İyi Avı:
    levrek 3 kg,sinarit 5 kg.
  8. anton

anton Adnan

Favori Kamış:
    Vega Potenza 4.20, Lineaffe Exteme 4.40, Okuma Salina 4.20 3 parça
    Favori Makine:
    Shimano PA Fliegen TD, Daiwa Emble pro 5000, Shimano spinjoy XT Surf
    En İyi Avı:
    Kova dolusu sarıkanatlar.
    4.99 kamaralı bir model bakabilirsiniz. 5 metre üzeri vergiye giriyor. 9.9hp güzel tercih. ADB olmadan da kafanız rahat avlanabilirsiniz. Hız yapmaz ama gideceğiniz yere götürür. Çok açılmamak gerek. Hava patlar ise zor anlar yaşayabilirsiniz. Tekneyi bağladığınız yer güvenli değilse içten takılan motor bakmanızı öneririm. Dıştan takma motorları çalıyorlar.

9. KEFALKIRAN

KEFALKIRAN Murat Doğan

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Dülger
    benim de bu konuda tek söyleyebileceğim Marin boattan uzak durun. Alışverişim oldu, bin pişman oldum. Herşey ürünü satana kadar...

10. Gencagri52

Gencagri52 Çağrı

İyi akşamlar adnan abi öncelikle teknenin vergisinde değilim senelik 300 lira felan bir vergisi olucak sanırım ama ben bunun zevkinide yaşıyacaksam okadarcık parayı dert etmicem artık ha 25 hp bir motor da alabilirm paradan yana 9,9 hp ye kaçmıyorum adb olmadıgı ıcın ona yonelıyorum yaştan sıkıntıda yok ama sınavlarına girmek istemiyorum üniversiteyi kazancaz diye stres stres bide buna stres artık sınavdan uzakdurmaya başladım o bakımdan zaten çok açılmiyacam dediğim gibi kıyıdan 250 300 metre kadar yani 3-5 metre derinlik kadar felan dıştan takma motorda sıkıntı yaşıyacagımı sanmıyorum çalınma konusunda istanbul yada izmir antalya da olsam o sıkıntı olurdu ama orduda perşembede durucak tekne zaten limanın hemen yanında akrabam var limanın yarısı onun sayılabilirde diyebiliriz tam tekneyi bağlicagım yerin yakınında liman müdürlüğü var kameralar felan hepsi tanıdık yani sıkıntı çıkmaz yinede teşekkür ederim..

11. Gencagri52

Gencagri52 Çağrı

İyi akşamlar murat abi önerebileceğin bir model varmıdır farklı bir markadan ama mutlaka kamarası olucak ve 9,9 hp motor yeterli olucak şekilde hız yapmicam tabi