Makina ve Kamış Topluyorum

Konu, 'Takım Çantası' kısmında 24hako24 tarafından paylaşıldı.

1. 24hako24

24hako24 Ömer

Favori Kamış:
    SHIMANO Alivio Cx
    Favori Makine:
    Shimano Nexave 1000 FC
    Sayın abilerim hedef balığım alabalık ve kasna baya bir arastırmadan sonra alacagım sete karar verdim.Kulandıgım genelde Kelebek 1 2 nolu.

Kamış:Cormoran Red Master Trouth 205cm 3-28g atarlı
    http://www.spotbalik.com.tr/Cormoran-Red-Master-Trouth-Perch-Serisi-Olta-Kamisi-205,PR-132732.html
    Makina : Shimano Catana 2500fc
    http://www.spotbalik.com.tr/Catana-2500FC-2XSSS1BB-Olta-Makinesi,PR-58328.html
    Misina :powerLine Spider 0.18mm
    http://www.spotbalik.com.tr/Spider-Makara-Misina-300mt-016-051mm-arasi,PR-28905.html

Spariş vermeden sizlerinde görüşlerinizi almak istiyorum.
    Allah hepinizin İşini rast getirsin yorum ve önerileriniz için şimdiden çok teşekkür ederim saygılar sayın abilerim.reeling

2. shadowpane

shadowpane Hakan

Favori Kamış:
    Shimano Antares/Vengeance/SuperAero Lineaffe_Spider Surf Okuma_VSystem/hellios/x-safina
    Favori Makine:
    Daiwa_Entoh/Ballistic Shimano_Aernos/KİSU/BULL'S AlbaStar.Pasha 60
    En İyi Avı:
    Yayın/Turna/Alabalık Eşkina/Levrek/Palamut/Lüfer/Kalkan
    bu kadar hassas bir kamış için neden bukadar kalın bir ip kullanıyorsunuz,

hedef avınız 1/2kg lik balıkları geçmiyorsa 0,10mm daha kalın ip kullanmayın, yada 0,20mono misina kullanın.

3. 24hako24

24hako24 Ömer

Favori Kamış:
    SHIMANO Alivio Cx
    Favori Makine:
    Shimano Nexave 1000 FC
    sayın abim kulancagım zaten 0.18 mono yanınada 0.16 fluo almayı düşünüyom saygılar abim

4. aknysfsrn

aknysfsrn AKINYUSUF

Favori Kamış:
    D.A.M SPEZIPOWER TELE SURF 420
    Favori Makine:
    Shimano aero
    En İyi Avı:
    Yumurtalık Pistaş mevkii LAGOS 5 kg
    kombinasyonun iyi abim ama ben senin yerinde olsam shimano yerine cormoran corcast 4 piflik olanından alırdır hem böylelikle tam bir uyum içinde olurdu cormoran at çek için gerçekten ideal bir kamış bunun özellikle bullfighter modelini şiddetle öneririm corcastlerde fena degil bilgin olsun

5. 24hako24

24hako24 Ömer

Favori Kamış:
    SHIMANO Alivio Cx
    Favori Makine:
    Shimano Nexave 1000 FC
    bullfihgter modelini ilk düşünüyodum abim ama sonra bunu buldum bu daha çok aklıma yattı dediğin makinayıda araştıracam sayın abim pek bi farkı yok zaten fiyat olarak önerin için teşekkürler sayın abim

6. shadowpane

shadowpane Hakan

Favori Kamış:
    Shimano Antares/Vengeance/SuperAero Lineaffe_Spider Surf Okuma_VSystem/hellios/x-safina
    Favori Makine:
    Daiwa_Entoh/Ballistic Shimano_Aernos/KİSU/BULL'S AlbaStar.Pasha 60
    En İyi Avı:
    Yayın/Turna/Alabalık Eşkina/Levrek/Palamut/Lüfer/Kalkan
    0,20 yeterlidir. size tavsiyem sert misina alın, kamış yeterince yumuşak,

makina için sert ve gam yapmayan misina kullanmak önemli powerline serisinde; powerline extrime modeli spidere göre daha serttir, yada powerline super premium mavi olan misinaları iyidir.

7. 24hako24

24hako24 Ömer

Favori Kamış:
    SHIMANO Alivio Cx
    Favori Makine:
    Shimano Nexave 1000 FC
    sert misinadansa bu seferde yumusak denemek istyorum sert misinada hep bagladıgım yedden kopma sorunları oluyordu 3 5 model denedim farklı baglama sekillerinde kullandım sıkıntı cıktı bu sefer yumusak denemek istiyorum sayın abim

8. 24hako24

24hako24 Ömer

Favori Kamış:
    SHIMANO Alivio Cx
    Favori Makine:
    Shimano Nexave 1000 FC
    akın abi dediğin modeli inceledim güzel makinaya benziyo ama yedek kafası varmı okudugum kadarıyla yok blgin varmı bu konuda yada kullandıysan nasıl teşekkür ederim saygılar

9. aknysfsrn

aknysfsrn AKINYUSUF

Favori Kamış:
    D.A.M SPEZIPOWER TELE SURF 420
    Favori Makine:
    Shimano aero
    En İyi Avı:
    Yumurtalık Pistaş mevkii LAGOS 5 kg
    av marketinde satılanlarda yedek makara mevcut abim makinada daiwalarda kullanılan free spoll diye bir sistem var bilgin olsun

10. 24hako24

24hako24 Ömer

Favori Kamış:
    SHIMANO Alivio Cx
    Favori Makine:
    Shimano Nexave 1000 FC
    Cok tesekkur ederim ani yorumlarin icin. Önerilerini dikkate alicam. Hayırlı günler abi.

11. baraküda007

baraküda007 fatih

*** kardeşim misinada düğümde kopma sorunu yaşıyorsan trabucco misinalarını al derim bu markanın her çeşit misinası çok iyi düğüm tutuyor bende daha önce hep düğüm kopma sorunu yaşıyordum 3 farklı misina markası denedim en son denediğim misina trabucco oldu ve bu misinada kaldım şu an elimde 3 farklı misinası var üçündende çok memnunum eğer yumuşak misina istiyorsanda sana kendi kullandığım şu misinayı önereyim TRABUCCO T-FORCE SUPER SOFT 200M senin baktığın misinayla aynı reknte gönül rahatlığıyla al bu misinayı http://www.avfoni.com/urun/trabucco-super-soft-200m-misina ve eğer sert ve sağlam misinada istiyorsan şu var ben köstek yaparken kullanıyorum düğümüde çok sağlam http://www.avfoni.com/urun/trabucco-t-force-match-pro-100m-misina sana şimdiden rastgele

12. 24hako24

24hako24 Ömer

Favori Kamış:
    SHIMANO Alivio Cx
    Favori Makine:
    Shimano Nexave 1000 FC
    Çok teşekkür ederim fatih abi verdiğin tavsiye için aklımda vardı zaten dediğin Trobucco nun soft modeli en mantıklısı ikisinide alıyım ikinde sararım degişmeli kullanırım denemeden bilemeyiz sonucta sagolasın abi yorumun için bol balıklı avlar sayın abim