Spin için makine ve kamış önerisi.

Konu, 'Takım Çantası' kısmında Drklvntylmz tarafından paylaşıldı.

1. Drklvntylmz

Drklvntylmz Doruk Levent YILMAZ

Favori Kamış:
    Okuma V System 240cm 10-40
    Favori Makine:
    Okuma Trio 40S, Daiwa Legalis 3000H
    Arkadaşlar Mersin Mezitli de yaşıyorum.Evlenmeden önce buradaki balıkçılardan aldığım malzemeleri kullanıyordum.Aldığım malzemeler de 150tl altın da tutmuyordu.Bakımını düzenli bir şekil de yapmama rağmen sürekli arıza çıkarıyordu.Özellikle kamış da deformasyonlar başlıyordu.Ya yüzükler yıpranma ya da kamış da kırılmalar oluyordu.Tecrübem olmasına rağmen gene de bu sorunlardan kurtulamıyordum.Şimdi ise burada bazı konularda makine ve kamışlara göz attım.Genellikle kullanılan malzeme shimano ve okuma.Fakat shimano hakkın da bazı kötü yorumlara rastladım.Tabi kimisi göreceli yazmış kimisi de bizzat hatalarıyla anlatmış.Fakat gene kanı kötü olduğu yönde.İyileri de zaten alınacak kadar ucuz değil.Şimdi ise okuma markasına yöneldim.Aklım da ise kısa bir set yaptım.Okuma Trio 40s makine ile Okuma V system 10-40 spin kamışa karar kıldım.Fakat gene de 400 TL den aşağıya inmedi rakam.Bir yandan diyorum ki bir kaç defa para vereceğime bir defa vereyim düzgün bir şey olsun diğer yandan ise o kadar para yazık günah.Sonuç da balık eskisi gibi yok.Sizin önerilerinizi merak ediyorum.Daha bu işin misina ve rapala kısmı da var.Bu konu da bana yardımcı olursanız sevinirim.

2. HastaRuH

HastaRuH Erkan

En İyi Avı:
    55cm zargana--60 cm Lüfer (Kofana)--70 cm 3.750 gr Levrek
    Okuma V system 240 10-40 güzel bir kamıştır hatta sitede sıfırını satan arkadaş var. ( byblack )
    Makine olarak yedek kafalı bir şey seçin yada ip misinada sorun çıkaran bir model olmasın bir süre sonra ip misina da kullanmak istersiniz çünkü.
    Rapala olarak hemen her bölgede işe yarayan Kendo Seabasss 145f No: 13-24 elinizde olsun. Kendo Haryu 125 No:26 dan iyi performans aldım (seabass modeli almadığımdan deneyemedim) Ayrıca river teribl devil 12 cm No:3-9-18 den iyi performans aldım.

3. INSURER07

INSURER07 HÜSEYİN ŞAN

Favori Kamış:
    OKUMA V SYTEM 2.40 MT 10-40
    Favori Makine:
    SHIMANO EXAGE 4000FD
    okuma V system 2.40 MT 10-40 Kamış ve shimano exage 4000 fd makine ile oluşturduğum spin takımla 1-2 aydır Spin avı denemeleri yapıyorum makine ile ilgili olumsuz hiçbir durumla karşılaşmadım kamış da gayet hafif ve en küçük balık vuruşlarını bile çok iyi hissettiriyor ( bir kaç kez yemli av yaptım küçük mırmır yavrusu vuruşları bile çok net hissedilebiliyor). kamışla ilgili beni rahatsız eden durumlar ise öncelikle parçaların iç içe geçtiği kısmı çok sıkı birleştirirseniz av sonunda parçaları ayırmakta biraz zorlanıyorsunuz. diğer husus ise makine bağlantı noktasını ne kadar sıkarsanız sıkın bir süre sonra gevşiyor ve makine biraz sallanmaya başlıyor. ama çok da büyütülecek sorunlar değil kanımca.
    rast gelsin...

4. Drklvntylmz

Drklvntylmz Doruk Levent YILMAZ

Favori Kamış:
    Okuma V System 240cm 10-40
    Favori Makine:
    Okuma Trio 40S, Daiwa Legalis 3000H
    Vermiş olduğunuz bilgilerden dolayı çok teşekkür ederim.Araştırmalarım sonucu en sonun da bugün okuma v system 240cm 10-40 kamış ve okuma trio 40s aldım.Cumartesi elimde olur.Kullandıkça da yorumları yazacağım.Bu arada Kendo Haryu 125F 01 ve 24 numaralı rapaları da aldım.Gündüz ve gece levrek için kullanacağım.
    Saygılarımla;

5. alisami73

alisami73 Ali Sami

Favori Kamış:
    Shimano speedmaster 2.70 10-30
    Favori Makine:
    Daiwa Certate 3012h
    En İyi Avı:
    Levrek
    V systemi bir çok kişi övüyor ve severek kullanıyor. Ama makine olarak keşke ip misina kullanımında sorun yaşamayacağınız bir ürün seçseydiniz. Shimano veya daiwanın uygun fiyatlı ve ip misinada hiç sorun çıkarmadığını duyduğum bazı modelleri mevcut. Ödeme geçmediyseniz biraz daha araştırın bence ;)