şok misina tavsiye

Konu, 'Misinalar' kısmında nester tarafından paylaşıldı.

1. nester

nester Ersin

beyler surf makineme 0.14 lük ip misina sardım surf takımı için şok misina tavsiyesinde buluncaklara şimdiden teşekkürler

2. despiro

despiro ferhat

seaguar fxr % 100 fluorocarbon

3. muratbzk

muratbzk murat

Favori Kamış:
    Vercelli Spyra Ultima G2 Surf -Awa Shima Spin
    Favori Makine:
    Daiwa Saltiga Surf 5000-Spro Passion 730
    En İyi Avı:
    plankton
    AWA-SHIMA ION POWER misinayı şiddetle tavsiye ediyorum.

4. nester

nester Ersin

hocam bu misina başka yerlerde de tavsiye edildi.nasıl bi misinadır yumuşak mı ve sık gam yapar mı? birde 14 lük ip e 28 lik şok uygunmudur?

5. muratbzk

muratbzk murat

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    plankton
    Surf dediğiniz için atış aralığınız önemli kaç gr.kurşunla kullanacaksınız?
    0,28 ile 150-175 gr atılabiliyor yalnız biz makineye 0,28mm sarıp 0,35 yada 0,40 ile 200 gr sorunsuzca atıyoruz bunun kırmızı olanı var çok güzel surf de çok iyi iş çıkardı gam mam olayını unuttuk, bir de silikonlu olanı var o yumuşak esneme payıda var. Biraz sizin av prensibinizle ilgili.

6. balikoltasi

balikoltasi Birol

Trabucconun üzerinde sargoz resmi olan kırmızı renk misinası var. 0.35 olanını kullanıyorum oldukça sağlamdır.

Ha örgü şok yapacağım derseniz 0.25 mm. tercihen 8 katlı, olmadı 4 katlı bir örgü işinizi görecektir.

7. nester

nester Ersin

hocam kullancağım ağırlık 80-100 gr gibi bişe olcak.sanırım bu misina rahat rahat işimi görür

8. muratbzk

muratbzk murat

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    plankton
    Sorunsuzca gönül rahatlığıyla kullanırsın.
    Bol trofeli avlara :)

9. saltiga

saltiga ÜMİT

Ion power tek gecerim bu misinayi kulladigim gunden bu yana baska sok tanimam ustune

10. nester

nester Ersin

yanlız bulmakta sorun çekiyorum yaa

11. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Büyük beyaz; 7 mt. Güney Afrika Açıkları..
    Eğer hallice bir ipse, bu ağırlık için şok gerekmeyebilir. Belki parmağı zorlamasın atış yaparken, onun için düşünülebilir. Buna çare olarakta atış eldiveni gibi bir çözümde üretilebilir.

İyi bir ipin 0.14 olanı, normal misinanın 0.28 olanından daha sağlam olur, olmalı.

12. karantina14

karantina14 Okan

Favori Kamış:
    Vercelli Spyra G2
    Favori Makine:
    Power Aero Fliegen TD
    En İyi Avı:
    Lüfer
    AWA-SHIMA ION POWER 0,40 biraz kalın ama 0,35 tam bir şok misinası bence. Bir çok misina ya çok esniyor ya da tam yuvarlak değil vs. bende ip kullanıyorum ve şoku hep misinadan yapıyorum. Malum dalgınlık hata vs olması durumunda kamışa ve makineye zarar vermemek gerek.

13. saltiga

saltiga ÜMİT

Ion power 40 kullaniyorum 200-250gr arasi attigim icin hic sorun yasamadim ozellikle tavsiye etmemin sebebi bu misina takilip kopartmadiktan sonra 5-6 avdan sonra bile ki bu gramajlarda kesinlikle deforme olmuyor ben bole bi sey gormedim ayni soku defalarca kullaniyorum siz atacaginiz gramaja gore 35 de kullana bilirsiniz tabi ben saglamciyim biraz trabuko nun kirmizi misinasini sok icin bende kullandim cok memnundum bira pahali ama iyiydi sonra misina bitince yenisini aldim misinada bir degisiklik vardi rengi biraz acik gibiydi neyse dedim kullanmaya basladim misina patlamaya basladi urun onceden kullandigim urun degil degisik bu ion power i buldum hem ucuz hemde bence olabileceginin en iyisi ustune tanimam.

14. fatihtirki

fatihtirki Fatih

Ion Power ın normal olan herhangi bir misinasınımı yok sa fluorocarbon olanı mı kullanıyorsunz leader olarak?

15. nester

nester Ersin

İşte can alıcı soruyu sordunuz .içimde tarifini yapamadığım dile getiremediğim soru buydu siz dile getirdiniz::)).şimdi beyler bu şok denen nane FC gibi sert mi olmalı yoksa yumuşak bir misina mı?youtube de videoları izledim bazıları yumuşak misina kullanmış''highabsorption ''muhabbeti fln geçio.kimisde FC avcıdır patlamaz fln demiş .nedir olayın aslı bilen varsa paylaşırsa seviniirim

16. saltiga

saltiga ÜMİT

Surf atislarda fc kullanmiyoruz burda amac baligi urkutmemek veya baligi kolay kandirmak degil amac makinaya sarmis oldugumuz ince misinayla agir kursunlari uzaga atmak sadece atislarda kursun agirligini soka vererek makinadaki ince misinamizin patlamasini onlemek olay bu kadar basit bu is icin yapilmis ozel urunlerde var makarda 100m misina 10m parcalarla 0.28 den baslayip 0.50 ye kadar kalinlasan ama biraz pahalilar bizde atacagimiz agirliva gore bir kalinlik secip bu isi normal misina ile yapiyoruz misinanin yumusak ve sert olmasi kesinlikle fark ediyor ornegin sert bir misina da sok dugumu tutturmak sorun oluyor yumusak bir misina guzek dugum tutuyor ama cabuk deforme oluyor yani kullanici deneyerek uygun misinayi buluyor ion power benim kullandigim en iyi sok misinasidir o sebeple tavsiye ettim cokta ekonomik olay bu sekilde umarim anlata bilmisimdir.

17. kirecburnu

kirecburnu tufan

herkeze selam, AWA-SHIMA ION POWER misinayı şiddetle tavsiye ediyorum diyen arkadas acaba bahsettiginiz misina AWA-SHIMA ION POWER LINES midir yoksa Ion Power Browny Carp midir. AWA-SHIMA ION POWER adi altinda bir cok misina var, rica etsem detay verebilirmisiniz ?

18. kirecburnu

kirecburnu tufan

herkeze selam, AWA-SHIMA ION POWER misinanin hangisini tavsiye
    ediyorsunuz 0.28 mm super cast olan mi ( turuncu renkli ) yoksa baska bir urun mu, biraz daha detay verebilirmisiniz

19. saltiga

saltiga ÜMİT

20. kirecburnu

kirecburnu tufan

Umit bey, cevabiniz icin tesekkurler. forumu mesgul etmemek icin aklima gelen herseyi sormak istiyorum, cvplarsaniz cok sevinirim.
    yukarida bahsi gecen urunun test sonuclari 0.40 - 13.8kg olarak verilmis.
    ayni sitede baska bir urun var ion-power-special-dorado-150-mt-035-mm ve bunun test sonuclari 0.35 mm de 15kg olarak verilmis.
    bu durumda 0.35 mm de 15kg test sonucu verilen tercih edilebilirmi ? sonucta shock leader denilen misinanin maruz kalacagi kuvveti kaldirabilmesi onemli ise yuruttugum mantik dogrumudur acaba ? mesela bende asso kullaniyorum ama arada sirada takim patliyor.0.35 mm de 15kg misinayi tercih edebilirmiyim ?