Bu da benim balık çantam (Eskişehir)

Konu, 'Takım Çantası' kısmında alihanerdem tarafından paylaşıldı.

1. alihanerdem

alihanerdem Alihan

Favori Kamış:
    RYOBI FUJİ 295 cm
    Favori Makine:
    Shimano Alivio 2500 FC
    En İyi Avı:
    Daha nasip olmadı :)

Yorumlarınızı bekliyorum , eklemem gereken birşey varsa söylerseniz sevinirim ayrıca yakın zamanda makine ve kamışlarımıda ekleyeceğim şimdiden ellerinize sağlık :)

2. orhan kucukbicmen

orhan kucukbicmen Orhan Kucukbicmen

Favori Kamış:
    El ile balık avlarım, bu şekilde avlandığım için çok mutluyum.
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.
    Sevgili Alihan kardeşim, bu güzel tutkumuz olan balıkçılık gerçekten heyecan verici balık çantanda bile güzel hislerin ve duygularını görmek mümkün, heyecan verecek güzel umutlarla aldığın bu güzel sahtelerin gönlündeki balıkları avlamanı canı gönülden dilerim, sevgiler.:)

3. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Okuma V System 2.40 Lineaeffe Spirit Surf 3.90 (fiyat performans 9/10)
    Favori Makine:
    Spro Red Arc 20'lik (Fiyat/Performans : 8/10)
    En İyi Avı:
    Levrek (57 cm - 2.100 gr ) Sargoz (700 GR kadar) Palamut (40 cm üzeri), Lüfer 40 cm, Çipura 950 gr
    Alihan çok güzel bir çanta yapmışsın, bende böyle bir çantayla başlamış, sonra bunun 2 katı büyüklüğünde bir çanta daha aldım ama artık o bile yetmiyor. :(

Malzemelerin geneli gayet güzel ve yeterli.
    Nerede avlanacaksın pek kestiremiyorum ama savagear shad gececi silikon. Zifiri karanlıkta çok başarılı, özellikle çay içlerinde kısa mesafelerde kullanırsan levrek varsa sonuç alırsın. Daiwa'nın Fin Duck'ı da umut veren bir sahte. Daha yeni girdi piyasaya, pek denemek için şansım olmadı ama gerek vücut formu, gerek kuyruk aksiyonu çok güzel. Bana büyük umut veren bir sahte. Bende aldım yedekli olarak.

Kısa mesafelerde bu sahteler etkin olacaklardır. (Bizim bölgede öyle, başka bölgelerde durum değişebilir)

Hafif ve küçük sert sahteleri, bu silikonlar elimde varsa ben olsam elerdim.
    Birde o 2 balık ard arda olan strike pronun sahtelerini elerdim.
    Kullanmış değilim, belki de etkindir ama tipi sıcak gelmedi bana.

İri sahteler sanırım patlak hava sahteleri, iyi seçimler.

Birde benimde daha yeni aldığım Remixon'un maxrap kalıbı sahtesi var.
    Bende edindim 2 adet, daha denemedim. Fiyatına göre renk bazında işçilik şahane, ağırlığı, bilya sesi de güzel. Yüzüş ve dalış ta istediğim gibi olursa tadından yenmez. (dalıştan kastım: çok ağır çekimde bile dalma eğilimine geçmesi)

4. alihanerdem

alihanerdem Alihan

Favori Kamış:
    RYOBI FUJİ 295 cm
    Favori Makine:
    Shimano Alivio 2500 FC
    En İyi Avı:
    Çok teşekkür ederim güzel yorumlarınız için ilk kez böyle bir sahte takımı ile levreğe gideceğim :) Hem canlı yem ve at-çek deneyeceğim :) Genelde akşam gideceğim için beyaz sahteler tercih ettim ama güneşin doğmasını yakalarsak diye daha farklı renkte sahtelerde aldım . Avlak yerimiz çoğunlukla Akyaka olucak . Herkeze rastgele .

5. alihanerdem

alihanerdem Alihan

Favori Kamış:
    RYOBI FUJİ 295 cm
    Favori Makine:
    Shimano Alivio 2500 FC
    En İyi Avı:
    Ayrıca kullanacağım kamış ve makine :)

Levrek için :

Shimano Alivio 2500 FC

Devir Oranı:4.6:1
    Rulman:1XSSS+1BB
    Misina Kapasitesi:0,20mm-240m / 0,25mm-160m / 0,30mm-110m
    Ağırlık:255gr
    TEKNİK ÖZELLİKLER
    Süper fren sistemi II
    Dinamik Balans *Duraliminyum MakaraDeğişken Vargel Hızı
    XT7 Karbon Grafit Gövde
    Güçlü Misina Kılavuz Mekiği
    Ergonomik Tutamak

Kamış

RYOBI FUJİ 295 cm

Kapalı boy 78 cm, Açık boy 295 cm, 40-125 gr atarlı, parça sayısı 5, karbon çelik sargı, paslanmaz yüzükler, sapı mantar alışımlı tutma rahatlığı sağlayan, yağmurlu ve yıldırımlı havalarda kullanabileceğiniz, yıldırım çarpmasına karşı güvenilir. Japon malı bir kamıştır.

( Birde birtane jig kamışı var 130 cm bi tanede Uzağa atmalık ( İstarvit için ) 4.20 m lik var birde yazlık eve gidince karışmış oltaları elden geçirdim mi güzel 4-5 oltalı bir takımım olur diye düşünüyorum :) )

6. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Levrek (57 cm - 2.100 gr ) Sargoz (700 GR kadar) Palamut (40 cm üzeri), Lüfer 40 cm, Çipura 950 gr
    Makina bu iş için ama kamış için aynını yazamayacağım. :(

Muhtemelen öğrenci bir kardeşimizsin, onu al bunu al demek te istemiyorum ama elindeki kamış hafif yemli kamışı, yakın mesafe yemli av yapmak için.

Tabi onla da atıp çekilir ama zannedersem biraz ağırdır, seni hemen yoracaktır. Birde atar aralığı sahtelerine uygun olmadığından ve teleskobik olduğundan istenilen mesafeye atamayacaktır.
    Ucuz yollu 2 parçalı bir spin kamış alabiliyorsan iyi olur.

Gerçi mevsim itibariyle kıyılar yavru ve küçük balık dolu olduğundan sahteyle şansın kış mevsimine göre düşük. Daha çok bırakma türünde avlanırsan şansın artabilir.

Rastgelsin. :)

7. alihanerdem

alihanerdem Alihan

Favori Kamış:
    RYOBI FUJİ 295 cm
    Favori Makine:
    Shimano Alivio 2500 FC
    En İyi Avı:
    Teşekkür ederim yorumunuz için :) Evet öğrenciyim sizden rica etsem bana bu makineye uygun bir kamış önerir misiniz ?

8. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Elbet linklerle falan örnekler vermek isterdim ama öyle yapınca yanlış anlaşılabiliyor.
    Bütçeni de bilmediğim için şöyle yardım edeyim :

Alacağın kamış 2 parçalı olsun. Foruma reklam veren sitelerde kamışlar menüsünde parçalı, spin veya atçek kamışı olarak geçer.
    Senin boyun kaç tam bilmiyorum ama 2,40 metre en çok kullanılan boydur.
    Bence 2,40 senin için ideal olacaktır.
    Atar aralığı : 10 - 40 gr, 5 - 25 gr, 7 - 28 gr vs.vs olabilir. İlk bakacağın yer sıfıra ne kadar yakın olursa o kadar hafif sahteleri daha iyi atacağı düşünülebilir. Üst değeri de ne kadar çok olabiliyorsa o kadar iyi.

Mesela : 3 - 50 gr atar aralığına sahip bir kamış 50 gr'a kadar hemen her şeyi iyi derecede atabileceği kabul edilebilir. Genelde : 10 - 40 gr, 5 - 25 gr, 7 - 28 gr , 7-21 gr .... bu tip atar aralığına sahip kamışlar daha yaygındır. Hepsi atçek için işini görecektir.

Kamışta bakman gereken diğer etken de ağırlıktır.
    2,40'lık parçalı bir atçek kamışının 190 gr'ları geçmemesi iyi olur. Yani 190 gr ve altı iyi kabul edilebilir bana göre. Çok süper kamışlar olmasa da bu değerlerde 60 - 100 tl arası kamışlar bulman mümkün.

Forumdaki reklam veren firmaların kamışlarını iyice incele kendine bütçene uygun birkaç model belirle ve görerek, yerinde inceleyerek almaya çalış. :)

9. alihanerdem

alihanerdem Alihan

Favori Kamış:
    RYOBI FUJİ 295 cm
    Favori Makine:
    Shimano Alivio 2500 FC
    En İyi Avı:
    Çok teşekkür ederim ilgilendiğiniz için bütçem 60-150 tl olabilir rica etsem bu araklıklardaki bir beğendiğiniz kamışı ÖM atabilir misiniz zahmet olmassa :)