epoxy yapıştırıcıya ihtiyacım var..

Konu, 'Takım Çantası' kısmında Kadir Levrek Peşinde tarafından paylaşıldı.

1. Kadir Levrek Peşinde

Kadir Levrek Peşinde SİDEPRENSİ eski nick im

Favori Kamış:
    OKUMA ALUMİNA SPİN KAMIŞ 240cm
    Favori Makine:
    süper passion 740m ve küçük kardeşleri
    En İyi Avı:
    süper maxim misina :9
    Tarık abi bu boy bana yetmez, ben başladımmı kendimi bile durduramam bu sahte yapımında:) şuan resimleri pc ye indirdiğim sahteleri bir bir yapmanın hayali içersindeyim....olmazsa ilk etapda bunlardan alacağım:)

epoxyi halletik gibi..burda bulamaz isem..arkadaşımızında getireceği habere göre,internetten sıparişini geçeceğim..

şuan 2ci bir sorun var.. bu epoxyi kuruttukları U V fenerler abi..

bunun özelliği nedir..her U V ışınlı fener işimi görürmü..türkiye de varsa alıp geçeceğim..bildiğiniz epoxy kurutmaya yarayan U V ışınlı lamba varmı abi türkiye de:confused:

teşekkür ederim

2. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Büyük beyaz; 7 mt. Güney Afrika Açıkları..
    Para sahtemi değil mi diye baktıkları lamba işini görebilir. Arkasına reflektör koymayı ihmal etme.

Daha yüksek dozlu UV lambaları var ama, çıplak gözler olan yerde çalıştırmak çok tehlikeli olacaktır.

3. Tarık ERSAL

Tarık ERSAL Tarık ERSAL

En İyi Avı:
    YANGELE BALIKÇI MODU :-))
    Teknik olarak hangi özelliklerin gerektiğini bilmiyorum ancak Diş Hekimleri de ultraviyole ışık kullanıyor. Senin işine yarar mı bilmem. idk

4. frenist

frenist Cihan Kalafat

Favori Kamış:
    Okuma Salina 4.28 - Okuma Trio-Rex 4.25 telesurf
    Favori Makine:
    Okuma Trio 65a - Okuma Bluehawk
    En İyi Avı:
    Lüfer
    Kadir abi, sana sır verniği öneririm. Biraz daha geç kurur ama senin işini fazlasıyla görür. Aynı şekilde 2 üründen oluşuyor. 24 saatte tam kuruyor, 3 gün içinde kemik gibi oluyor. 50 ml vernik, 50 ml sertleştiriciydi sanırım. Eşit oranda karıştırıp sürersin, sürdükten sonrada az çakmak, ocak vs. ile ısı verirsen iyice homojen olarak dağılıyor ;)

Ha bu arada fiyatı da 8.5 lira idi bauhausta :)

5. Kadir Levrek Peşinde

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    teşekkür ederim Tarık abi sağolasın..

şimdi inceledim..muhteşem parlaklık veriyor sürüldüğü yere:)
    bunuda edineceğim..aynı zamanda rapalalarada kullanırım:D

sen bu ürünü kullanıyorsun sanırım, bu vernik ile şöyle bir kaplama yapabilirmiyim sence, yoksa bu hale getirebilmem için 2 3 kat sır verniğimi çekmem gerek:confused:

6. mertparlak

mertparlak Mert PARLAK

En İyi Avı:
    300Gr İstavrit
    Kadir Abi, Camcı arkadaşın ürün temini ettiği firma pulsar kimya İstanbul bursa ankarada şubeleri var ve herangibir uv lamba iş görüyormuş kendilerinin kullandığı uv ise led uvler

7. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Büyük beyaz; 7 mt. Güney Afrika Açıkları..
    Bunun yapıldığı şeye "head cement", yani kafa çimentosu denir. Temelde epoksi. Ama çabucak kuruması elzemdir. Eskiden sıcak silikonla yapardık. Bir sürü dert çıkardı, elin yanar, sarkar vs. vs. Şimdi ise, o daha önce gösterdiğim gibi UV epoksilerle yapılıyor.

Bu işi bcerebilmek için çabuk sertleşme elzem. 24 saatte sertleşen epoksi ile bunu yapmak ölüm olur. Çabuk sertleşirken, işlem esnasında elden çıkmaması lazım. Geriye en iyi seçenek, bu UV ile sertleşenler gibi epoksiler kalıyor.

Eğer kasarım diyorsan, yanında bir sprey ile birlikte satılan kıvamlı japon yapıştırıcıları var. Yapıştırıcıyı sürüp, spreyi sıkarsan hemen sertleşir. Ama şeffaf olması için kaliteli olanı bulman ve alman lazım.

8. Kadir Levrek Peşinde

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    teşekkür ederim kardeşim sağolasın yardımların için:) benim teyze oğluda camcı..sen bahsedince konuyu onada açtım.. epoxy sıparişi vereceğim..şuanki sıkıntı lamba yok piyasada,çinde var hesaplı:D
    abi halledeceğim artık tutkal işini son aşamaya geldim... bu gün tutkal ve lamba işini çözmem lazım..onun sitresi ile balığada gidemedim bu gün,tutkal arıyacağım diye:D bahsettiğin sipreyli tutkal var abi..epoxy aramaya başlamadan önce masanın ayağının dibine bakmak oldu ilk iş:D
    sertlik ve şeffaflik tam istediğim gibi..

ama çabuk donuyor..temiz işçilik çıkaramam diye hesap etmiştim..biraz bedeni uzun sahtelerde işi bozarım diye,bunu 2ci plana attım.. sıparişlerim bitsin..onu deniyeceğim minik sahtelere..

masanın ayağındaki spreyli hızlı yapıştırıcı..taş gibi şert..şeffaf..ama çabuk donuyor :D

9. mertparlak

mertparlak Mert PARLAK

En İyi Avı:
    300Gr İstavrit
    Kadir Abi, kargo bilgilerini yolla yarın çıkarayım uvyi benim işim gücüm uv dir :)

10. Kadir Levrek Peşinde

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    gözüme ağrı girdi 2 gündür ara ara:D lambasıda var de canımı yee:) çin den lamba bakıyorum 1 saattir..satıcıda bilmiyor işime yarmı..çince de bilmiyoruz anlatalım:D

11. Kadir Levrek Peşinde

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    gözüme ağrı girdi 3 gündür ara ara:D lambasıda var de canımı yee:) çin den lamba bakıyorum 1 saattir..satıcıda bilmiyor işime yararmı..çince de bilmiyoruz anlatalım:D

12. mertparlak

mertparlak Mert PARLAK

En İyi Avı:
    300Gr İstavrit
    Var Var olmazmı :) Sen kargo bilgilerini ver Abi kargoyu yarın çıkarayım hemen

13. Kadir Levrek Peşinde

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim :)

nasipse yarın sır verniği sıparişide geçeceğim..anlaşılıyorki bu vernik bayağı işime yarıcak.hem bazı fly sahte modelleri için hemde rapalalara extra kaplama için...

bu ara jeton yeni yeni düştü bende:D
    izlediğim videolardaki tutkal u v yapıştırıcı.. çift karışımlı epoxy kullanan kimseyi görmedim yapılan fly sahtelerin montajında..

tek şişeden sıkıyor düzeltiyor uv tutkalı, uv ışığı 4 5 saniye tutup kurutuyor..olay bundan ibaret...

14. mertparlak

mertparlak Mert PARLAK

En İyi Avı:
    300Gr İstavrit
  15. Kadir Levrek Peşinde

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    google fly üzerine sahte yığınla..youtube de oldukca güzel paylaşımlar var..onları yapayım derken aradan 3 4 sene geçer galiba malzeme tedariğinide içine katarsan:D
    yani o denli geniş yelpazeli..fly sinek yapımı sonraki aşamada..önce tuzlu su için modelleri yapmam gerek..levrek özellikle..peşinden kefali kandırabileceğim sahte imal etmek..:)