ALİEXPRESS hakkında

Konu, 'Takım Çantası' kısmında KARAHANLI07 tarafından paylaşıldı.

1. KARAHANLI07

KARAHANLI07 Metin Özgür Doğan

Favori Kamış:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    Favori Makine:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    En İyi Avı:
    dostlarım
    Sevgili dostlar ben bu siteden alışveriş yapmayı ve hatta linkte vereceğim sayfadaki ürünü o sayfadaki satıcıdan almayı planlıyorum sorum odur ki bu sayfada bu ürün ücretsiz kargo mu(bana öyle geliyor anladığım kadarıyla) ve
    fiyattan ötürü gümrüğe takılırmı? ve son sorum bu satıcı gördüğüm kadarıyla iyi bir satıcı...sizler ne düşünüyorsunuz???şimdiden çok sağolun.:thumb:

http://www.aliexpress.com/item/Blue...waterproof-sets-free-shipping/1602793620.html

2. Ersin1903

Ersin1903 Ersin

Favori Kamış:
    Okuma Salina Surf 4.20 / Okuma Salina Sea Spin 2.85mt
    Favori Makine:
    Ryobi TT Power 8000 / Tubertini Plus 6000 / Okuma Inspira 40
    Metin bey, ben internet üzerinden pek alışveriş yapmam ama incelediğim kadarıyla gönderinin bedava olduğu yazıyor.. Gümrüğe takılmama sınırıda bildiğim kadarıyla 100USD, bunun fiyatı 93,09USD ben şahsen gümrüğe takılacağını sanmıyorum.. Takılsa bile vergiden muaf olduğunu ispatlarsınız fatura ve bu linkten..
    Ayrıca satıcıyla ilgili sadece 4 tane geridönüş ve yorum var ve hepsi olumlu yönde. hızlı teslimat ve ürünün kalitesinden hoşnutlarmış yorum yapanlar.. Hatta yorum yapanlardan biride Türkiyeden ;)

3. kassarulu

kassarulu İbrahim

Favori Kamış:
    Captain 1500 Camelon
    Favori Makine:
    Okuma
    En İyi Avı:
    Sazan 5 kg, kefal 3kg
    Siteden defalarca alışveriş yaptım.
    200-300usd lık ürünler aldım. gönderdiğiniz linkteki ürün kargo dahil fiyatı.
    Gümrüğe takılma sorunu yaşıyacağını sanmıyorum. aynı üründen 3-5 tane alırsanız takılma oranı yüksek. Çünkü bu sefer sizin kullanmak için değil satmak için aldığınız düşünüyor gümrük.
    Aklınızda olsun site bizdeki gittigidiyor benzeri bir site. Yani aliexpress bir aracı.
    kargonun gelmeside 15-25 günü bulur

4. befalcon

befalcon Sinan

Favori Kamış:
    Okuma V-System 2.70 10-40
    Favori Makine:
    Daiwa Megaforce 2500
    En İyi Avı:
    Dağ Alası 26 cm.,, Torik 3 kg
    "Free shipping" yazıyor yani kargo bedava. Gümrüğe takılmaz. Ortalama 20 günde kapına kadar gelir. Aynı gittigidiyor gibi paran sistemde 60 gün duruyor. Eline ürün geçtiğinde onaylayıp satıcının hesabına geçiyorsun.

Bu ürünün muadilleri Türkiyede ne kadar çok merak ettim. Çinden ürün alınacaksa kat be kat kârlı olmalıdır bence.

5. maxcady

maxcady onur

6. fatih

fatih fatih gürtekin

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    nızı salın gitsin seneye daha büyüğünü yakalarsınız.
  7. senna

senna semih kahraman

Favori Kamış:
    vega potenza moon star
    75 euro sınırını geçmezseniz çok problem olacağını sanmam yalnız bazen Çin hükümeti gümrük giriş çıkışlarını biraz sıkıyormuş galiba geçen sene öyle demişlerdi bana ben de bu siteden farklı bir ürün almıştım yaklaşık 2.5 ayda falan geldi 10 15 dolarlık bir üründü, bazen bu şekilde aksilikler olabiliyormuş ama eğer aksilik olmazsa belirtilen sürelerde geliyor çoğu zaman

8. sessizdenizci

sessizdenizci Mustafa

Favori Kamış:
    Okuma Trio Rex 425-250, Okuma Safina-x Tele-Spin300, Ron Thomson Tyron teleskopik 270. mt
    Favori Makine:
    Okuma Avanger AV40, Okuma Safina Pro SPA 65, Lineaeffe Rapid Drake RD 30, Silstar
    En İyi Avı:
    Büyük balık kaçtı
    Normal şartlarda gümrül limiti 75USD. Daha fazla tutan ürünlerin takılma olasılığı yüksek.

9. yk71

yk71 Yüksel

Biraz az kar etseler ölürler ya ondan böyle. Bizleri kazıkladıklarını zannediyorlar ama onları öbür tarafta nelerin beklediğini bilmiyorlar. Gerçi çoğu da biliyor ama böylesi işlerine geliyor galiba. Helal kazanan, dürüst, tok gözlülere lafım yok...

10. hakankarahan

hakankarahan Hakan Karahan

Favori Kamış:
    Okuma v system
    Favori Makine:
    Daiwa Regal ,Shimano Exage, Okuma Safina Noir
    En İyi Avı:
    Yazılı Orkinos 3 kg.
    Metin kardeşim merhaba.
    Öncelikle seni ve bu kapsamda alışveriş yapacak arkadaşları bilgilendirecek bir link veriyorum:
    http://ggm.gtb.gov.tr/sikca-sorulan-sorular/bireysel/posta-ve-hizli-kargo-muafiyetleri

Türkiye Gümrük Bölgesindeki bir kişiye posta ya da hızlı kargo taşımacılığı yoluyla gelen, gümrük kıymeti gönderim başına toplam 75 Avro’yu geçmeyen eşya önemli değeri olmayan eşya olarak kabul edilmekte ve muafiyet tanınmaktadır.
    Bu durumda siparişini kolaylıkla verebilirsin. Ben ve bir çok arkadaşım Aliexpres'ten değişik malzemeler aldık ve hiç bir sorunla karşılaşmadık.
    Herşeyin gönlünce olmasını dilerim.Saygılarımla...

11. xcebeci

xcebeci umut semi yavuz

En İyi Avı:
    geri saldıgım yapraklar...
    abicim ben aliexpressi aktif olarak kulanıyorum hani daha gelmeyen olmadı ama 30doları gecmedım he ürün hertürlü gelir ama orjinal olmaya bilir...:D

12. sercanbri

sercanbri sercan

Hiç bir sorun olmaz alabilirsiniz diyelim ki gümreğe takıldı (öyle birşey olmıycaktır) satıcıya söylüyorsunuz ürününü geri çekiyor size parasınızı iade ediyor. bende sürekli alışveriş yapıyorum sadece alışveriş yaparken güvenilir kişilerden yapın özelden yazın yardımcı olmaya çalışırım.

.

13. ozangur

ozangur Ozan Gür

Favori Kamış:
    Okuma Cedros
    Favori Makine:
    Okuma Salina 16000
    ben de defalarca bu siteden alisveris yaptim, kargo bedava ancak 4-5 haftayi buluyor gelmesi. aldiginiz urun kotu cikarsa dispute acip paranin saticiya aktarilmamasi hakkiniz var. saticiyi olumsuz degerlendirirseniz de adam biter, bu yuzden risk almiyorlar genelde urun saglam geliyor ama bazen fotograftaki kalitede olmuyor maalesef. ozellikle ip misinalar cok kaliteli hangi saticidan alirsaniz alin burda o kadar para vermeye degmez. sahte baliklar ise cok kaliteli degil.

14. sessizdenizci

sessizdenizci Mustafa

Favori Kamış:
    Okuma Trio Rex 425-250, Okuma Safina-x Tele-Spin300, Ron Thomson Tyron teleskopik 270. mt
    Favori Makine:
    Okuma Avanger AV40, Okuma Safina Pro SPA 65, Lineaeffe Rapid Drake RD 30, Silstar
    En İyi Avı:
    Büyük balık kaçtı
    Bende 300metrelik ip misina almıştım 8USD ye ne diyim buradakilerden bir farkını görmedim. Şimdiye kadar 75 USD leri aşmadım, bir sorun olmadan geliyor.

15. KARAHANLI07

Favori Kamış:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    Favori Makine:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    En İyi Avı:
    dostlarım
    Bilgilendirmen için çok teşekkür ederim güzel insan:thumb:

16. KARAHANLI07

Favori Kamış:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    Favori Makine:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    En İyi Avı:
    dostlarım
    Sağolasın İbrahim üstadım :thumb:

17. KARAHANLI07

Favori Kamış:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    Favori Makine:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    En İyi Avı:
    dostlarım
    Üstadım bu ürünü burada 400tl e satıyor bizim vicdansızlar....:(

18. KARAHANLI07

Favori Kamış:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    Favori Makine:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    En İyi Avı:
    dostlarım
  19. KARAHANLI07

Favori Kamış:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    Favori Makine:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    En İyi Avı:
    dostlarım
    Aynen üstadım sonuna kadar katılıyorum...Eğer bu alışverişimde sorun yaşamazsam bundan sonra buralardan günahımı almam...özellikle avmarketi.com bedava veriyorum dese almam:mad:

20. KARAHANLI07

Favori Kamış:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    Favori Makine:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    En İyi Avı:
    dostlarım
    Sağol Semih... ben zaten bu linkteki satıcıdan alacam.Yorumlar oldukça iyi ve satıcı karnesi oldukça yüksek...Daha yakın zamanda Türkiyeden alışveriş yapan olmuş...Muhtemelen bir sorun çıkacağını sanmıyorum :thumb: