Tekne altı zehirli boya temizliği

Konu, 'Tekneden Balık Avcılığı' kısmında onat tarafından paylaşıldı.

1. onat

onat turhan onat

Arkadaşlar Merhaba

Marintek fishsport 430 bir tekne almak üzereyim. Tekne hakkında çok bilgim yok ancak oldukça kaliteli gözüküyor.

Yaşına istinaden doğal olarak da bakmıma ihtiyacı var. Öncelikle ben tekneyi sürekli karada tutacağımdan tekne altındaki zehirlinin temizlik yöntemi ve akabinde bu bölgeye nasıl bir boya atılması, yöntem dahil bilgilerinize ihtiyacım var.

Teşekkürler

2. mikadiel

mikadiel murat

kurubuzla temizleme yöntemini araştırın sizin için ne kadar ekonomik olur bilemem ama, Tekne nasıl bir tekne bilmiyorum ama fiberglas kaplama ise uzun sure suda tutmayacağınıza gore boyamanıza gerek yok bence.
    Siz kendiniz yapmayı düşünüyorsanız eğer temizleme yaparken maske kullanmayıda ihmal etmeyin.

3. onat

onat turhan onat

Kuru buz (sulu püskürtme) yöntemi gerçekten temizlik için çok etkin bir metod ama malesef ekipman ve işi bilen birisinin yapacağı bir konu.

Başka bir öneri tuz ruhunu suyla biraz seyreltip fırça ile zehirli atılan yüzeylere uygulamak akabinde basınçlı su ile son temizliği yapmak. Bir oto yıkama yerinde tatbik edilebilir gibi.

İlginiz için teşekkür ederim.

4. mikadiel

mikadiel murat

Rica ederim. Halbuki sizde işi biliyormuşsunuz. Neticede yaşın verdiği tecrübe . Ama şunu hatırlatayım tekneniz fiber ise tuz ruhu zarar verebilir

Tekne sahibi olan birine danışmanızda fayda var

5. onat

onat turhan onat

Evet tekne fiber. Daha önce başka bir teknede( rota 660) kekamoz temizliği için kullanmışyık. Zaten plastik ambalajda satıldığı için zarar vereceğini düşünmüyorum ama yine de araştırmak lazım.