Levrek Avı İçin Kamış Ve Makara Tavsiyesi

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında alestaolta tarafından paylaşıldı.

1. alestaolta

alestaolta Abdurrahman Yolcu

Favori Kamış:
    Major Craft KG Evolution KGS-962M 290 CM 15-42 GR Daiwa Crosscast S 762 XULS 228 CM 1-10 GR
    Favori Makine:
    Daiwa Theory 4000 Daiwa 14 Exceler 2004
    Batı karadeniz de özellikle levrek avında kullanmak için bu kamış ve makarayı almayı düşünüyorum kullanan arkadaşlar varsa tecrübelerini paylaşabilirlermi acaba.Birde Daiwa Tournament 8 Kat Örgü İp Misina kullanmak istiyorum sizce kaç mm ve hangi renk olanını almam gerekir.

SAVAGE GEAR PARABELLUM 289 CM 10-34 GR 3 PARÇA

DAIWA THEORY 4000

2. KARAHANLI07

KARAHANLI07 Metin Özgür Doğan

Favori Kamış:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    Favori Makine:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    En İyi Avı:
    dostlarım
    kamış tamam ama 400lik makina tavsiye etmiyorum.ben shimano aero cı4 4000xg aldım 250gr bile olmamasına ramen aksiyonda sorun oluyor. bu segment bir daiwa alacaksanız balistic 3000 alın kafanız rahat aksiyonunuz bol olur. örgü için isabetli seçim sakın berkley filan maceralara girmeyin berkley her makineye uygun olmuyor.daiwa ip de çekeri 10kg olsun yetere. ama lider kullanmayı gündüz avlarda ihmal etymeyin lider yine savagear ın 100%floro carbon misinaları var 0.28 bence uygun gelir... aynı çapta rapala klipsi de kullanırsanız tam bir spinn malzemesi edinmişsiniz demektir.şansınız bol olsun :)

3. KARAHANLI07

Favori Kamış:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    Favori Makine:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    En İyi Avı:
    dostlarım
    ha unutmadan... umarım kamış bait casting değildir...

4. alestaolta

alestaolta Abdurrahman Yolcu

Favori Kamış:
    Major Craft KG Evolution KGS-962M 290 CM 15-42 GR Daiwa Crosscast S 762 XULS 228 CM 1-10 GR
    Favori Makine:
    Daiwa Theory 4000 Daiwa 14 Exceler 2004
    Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim alacağım kamış bait casting tipi değil daiwa balistic 3000 makarayıda incelemeye başladım ama devir oranı bana yüksek gibi geldi su üstü sahte kullanmadığım için bu devir oranı yuksek gibi geldi bana ben çekiş gücünün daha iyi olması için daiwa theory 4000 lik makarayı düşünmüştüm

5. KARAHANLI07

Favori Kamış:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    Favori Makine:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    En İyi Avı:
    dostlarım
    sen hiç merak etme...memleketin levrek cenneti... üç gün sonra su üstüne de kesin ihtiyaç duyarsın o zaman balistic işini rahat rahat görür. bi yersde tahlilin doğru... spinn makinalarda devir arttıkca drag gücü düşer ama onu dert etme... burada bir üyemiz(izmir civarlarında)shimano catana 2500 ile 6kg levrek çekti ve mono misina ile... yani demem o ki balığı esasında ne kamış ne makina sadece avcı çekmekte. geçenlerde arkadaşlarım akyaka ya gitti içlerinden bi abim 78cm lik sırtıkara yı 0.20 mono ile çekti.makinası da senin tercih edeceğin çıtanın da çok altında...:thumb: