Alanya Deniz Feneri At-Çek..

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında ejder28 tarafından paylaşıldı.

1. ejder28

ejder28 Nihat Ejder

Merhabalar balık dostları yaklaşık 1 haftadır alanyada çeşitli bölgelerde balığa gitmekteyim rapala ile fakat genelde boş dönüyorum forumdan da biraz araştırdım ve araştırmalarım sonucunda bu sabah 4.30 gibi kalkarak alanya küçük fenere gittim sahil güvenliğin hemen yanı saat 8.30 a kadar at çek devam ettim fakat sonuç yok hatta karşı büyük fenerde atan bir abi geldi o da karşıda atıyormuş benden erken gelmiş birşey çıkmayınca benide görünce bide karşıya gelim demiş biraz sohbet ettik bu aralar pek bişi alamadığını atçek ten çok yemli sitem ile avlanıldığını filan anlattı sonra sporumuzu yaparak eivn yolunu tuttuk ama manzarası deniz havası yeter ..

Saygılar.

2. tarvas

tarvas TALHA ARVAS

Favori Kamış:
    OKUMA V SYSTEM 9 2.40 (10-40 GR), SİLSTAR 4.20 SURF
    Favori Makine:
    OKUMA RTX 40S, RYOBİ EXCUSİMA 8000Vİ VE 4000Vİ
    En İyi Avı:
    LEVREK 1 KİLO, ZARGANA, 40 CM TURNA
    at-çek bir spordur, hem de iyi bir spor :)

3. İnan01

İnan01 İnan Köse

Favori Kamış:
    Daiwa Crosscast 2.59 28-84 / Major Craft Skyroad 2.44 7-23
    Favori Makine:
    Shimano Twinpower HG 4000 / Shimano Stradic Ci4 3000
    En İyi Avı:
    Balık
    Hızlı kaçırabileceğiniz bir su üstü sahte deneseydiniz keşke :) Panic Prey gibi. Su buradan bakınca çok güzel görünüyor. Tabi spor da iyidir :)

4. ejder28

ejder28 Nihat Ejder

İnşallah cumartesi onu deneyeceğim. Teşekkürler tavsiye için..

5. ejder28

ejder28 Nihat Ejder

Huzur veren bir spor..

6. baraküda007

baraküda007 fatih

sabah 04:00 ile 08:00 arası akarsu ağızında avlanırsanız daha verimli olur rapala max rap 110mm beyaz renk tavsiye ederim ben antalya serik ilçesindeyim at çek yaparken hep 04:00 - 08:00 arası akarsu ağızlarında avlanıyorum o saatlede levrek alıyorum levrek gelmese bile kayış balığı falan çıkıyor en ağzından hevesimi kırıyor :) ama şu an rüzgar çok güçlü denizde dalgalı

7. ejder28

ejder28 Nihat Ejder

Şu anda biraz zor deniz 5-7 ve dalga yukseklığı 4m civarı ama gecen burada dım cayı ağızında denedım 5-9 arası karavana:)) burada bol bol spor yapacağa benzıyoruz..

8. baraküda007

baraküda007 fatih

evet dalgalar yüksek bende serikteyim burada liman falan da yok dalgakıran yok direk açık deniz bende o yüzden dört gözle bekliyorum rüzgar dinsinde balığa çıkayım diye birde buralarda kıyı balıkçılığında pek verim yok marmara yada karadeniz gibi balık bol değil buralarda 20 senedir balıkçılık yapan abiler var hepsininde dediği laf aynı akdeniz bitti artık balık yok diyorlar usta balıkçılar bile eli boş dönüyorlar çoğu zaman hemde bölgeyi çok iyi bildikleri halde buranın yerlileri adamlar tutamıyor sen canını sıkma en ağzından spor yapıyorsun temiz hava alıyorsun o da yeter inşallah bidahaki sefer tutarsın koca bir balıkta koyarsın resmini :)

9. ejder28

ejder28 Nihat Ejder

Vallahi doğrudur hocam ama ben sadece at-çek ile avlanmayı denıyorum yemlı av da dip takımları illaki çalışırdır diye tahmin ediyorum..reeling

10. gacal

gacal Deniz Uzun

Favori Kamış:
    Okuma Alumina 2.40 5/25
    Favori Makine:
    Shimano Exage 3000 SFD
    En İyi Avı:
    Levrek 4,5 kg
    mekan gayet güzel. Sahtenin çalışmadığı yerde silikon dene derim. Özellikle kırmızı , turuncu veya pembe renk
    kırmızı
    turuncu-pembe

11. ejder28

ejder28 Nihat Ejder

Teşekkürler deneyeceğim..

12. yakup

yakup Yakup

Favori Kamış:
    Elime hangisi gelmişse
    Favori Makine:
    Hangisi takılmışsa
    En İyi Avı:
    Daha değil
    1- 1,5 aydır balık kıtlığı var Alanya'da. Ya da benim şansım yok bilemiyorum.
    Ben genelde yemli dip takımları ile kıyıdan avlanıyorum. Tek tük te olsa balık alırken 1,5 aydır vuruş dahi alamıyorum neredeyse.

At çekle bir kaç kez şansımı denedim ama her seferinde balon gelince hevesim kırıldı. (Tabi bunda at çek için gündüz vaktini tercih etmem de atlanmamalı

13. ejder28

ejder28 Nihat Ejder

bende çok dolaştım sahilleri mahmutlar kestel taraflarında pek balık alanda görmedim küçücük balıkları kovasına koyanlar hariç..

14. Furkankaplan

Furkankaplan Furkan Kaplan

Resimde ustten 3. Sırada olan acik renkli sahtenin markasi modeli nedir acaba ?

15. Furkankaplan

Bu arada uc gun once gece 5 gibi bir tane kofana aldim alanya limandan 800 gr civari bilginiz olsun

16. Farti

Farti Fatih

Akdeniz bölgesinden şüpheliyim zaten ne hikmettir antalya laradada hiç çıkmıyor desem yeridir tek tük bazen yağmur yağsın diye dua ediyoruz. :D O zaman biraz çıkmaya başlıyor.

17. ejder28

ejder28 Nihat Ejder

Yat Limanı mı yoksa fenerden mi kardeşim?

18. ejder28

ejder28 Nihat Ejder

Remixon fortuna kardeşim.

19. Furkankaplan

Teşekkurler. Fenerden.

20. ejder28

ejder28 Nihat Ejder

En azından av raporunu duymak ta iyi balık olduğunu bilmek ben 7 8 defa yokladım fenerı sabah 5-6 gıbı bısı cıkmadı ama yine devam edecez.

Rastgele.