Balıkçılıkta yeniyim bu olta nasıl?

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında Nefer26 tarafından paylaşıldı.

1. Nefer26

Nefer26 murat

Herkese kolay gelsin. Balıkçılığa merak saldım. Antalyada oturuyorum. Amacım kıyıdan balık avlamak, göl,baraj gölü, deniz, tatlı su gibi yerlerden balık avlamak. İşe olta almakla başlayacağım. Açıkçası daha işin başında olduğum ve amatörlüğümden dolayı profesyonele kaçan bir olta almak istemiyorum. A-101 markete 15 ocakta bir olta takımı geliyor. Olta makineleri hakkında tek bildiğim şey bilyesi ne kadar çoksa o kadar iyi olduğu :D Şimdi sizlere sorum bu olta alınırmı? Fiyat ve performans açısında verim alabilirmiyim? Buda ürünün linki http://www.a101.com.tr/tr/Afis-Yazdir_GelecekHafta.aspx?SolBannerID=283

2. HastaRuH

HastaRuH Erkan

En İyi Avı:
    55cm zargana--60 cm Lüfer (Kofana)--70 cm 3.750 gr Levrek
    Fiyat olarak biliyorum cazip ama o ürünlerden çevremde iki kişi aldı birinin ilk atışında sapı kırıldı diğeri bir şeye takılmış olta hafif zorlaması ile kırıldı. o fiyata almayı düşünme derim akmış ve makine olarak. Yalnız
    http://www.hizlial.com/protackle-co...42ZmrPk9uwVdjO8PUm-p8IFzNVRVGBrE2YaAmR48P8HAQ
    Balığa ilk başladığımda bundan almıştım oldukça dayanıklı çıktı. hafif yemlide hatta spin de bile kullanılabilir. Kamışın 300 cm e kdar boy alternatiflari mevcut

hemen her türlü sitede bulabilirsin.
    Bu makine setini fiyat performans olarak senin sorduğundan çok daha iyi olduğu bildiğim için önerdim. Kısmetine arızalı çıkarsa bilemem. Ben dekini arkadaşa verdim zaman zaman hala kullanıyor

3. yk71

yk71 Yüksel

Şimdi sizlere sorum bu olta alınırmı? Fiyat ve performans açısında verim alabilirmiyim?
    Cevap 1) Alınmaz( Ben almıştım...).
    Cevap 2) Verim alamadım. Ara sıra verim almaya çalışıyorum. Henüz beceremedim...

4. HastaRuH

HastaRuH Erkan

En İyi Avı:
    Hangisi?

A101 den alınmayı gördüm ben almam kimseye de önermem. benim önerdiğim ise Oltaya 30 lira vereceksem başka bir ürün alınabilir söylenmedikçe bence alınabilecek bir ürün ama unutmayın 30-40 liraya makine kamış ve misina alacaksınız ne kadar ekmek o kadar köfte :)

5. yk71

yk71 Yüksel

Erkan bey, dikkatli bakmadınız galiba. Murat bey a1o1'i sormuş, ben de onu cevapladım.(Şimdi sizlere sorum bu olta alınırmı? Fiyat ve performans açısında verim alabilirmiyim?.......Buda ürünün linki http://www.a101.com.tr/tr/Afis-Yazdi...olBannerID=283).

6. HastaRuH

HastaRuH Erkan

En İyi Avı:
    Olta birebir aynısı mıdır bilmem ama 2 tane A101 malı yanımda ilk avlarında kırıldı. Alınır mı karar senin

7. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Büyük beyaz; 7 mt. Güney Afrika Açıkları..
    30 TL'lik olta iş yapıyorsa, biz niye sadece misinaya 300 TL veriyoruz diye düşünülmesi, aydınlatıcı bir yaklaşım olacaktır.

8. aknysfsrn

aknysfsrn AKINYUSUF

Favori Kamış:
    D.A.M SPEZIPOWER TELE SURF 420
    Favori Makine:
    Shimano aero
    En İyi Avı:
    Yumurtalık Pistaş mevkii LAGOS 5 kg
    2013 yılının sezon başında karataş limanında balıga gittim mendirekten misinam kaliteli misina ancak kamışım orta kalite idi. limanın çıkışına oltayı attım ve arkadaşlarla bu muhabbet dönüyordu o kadar para verilirmi misinaya kamış al makina al diye ben tabi kaçırdığım balıklardan feyz alarak böyle olmasının daha iyi olduğunu üzerine bastırarak diyordum ama bir türkü kimse beni anlamıyor derken bir vuruş aldım balığı tasmalamayı beklerden liman içerisine bir gemi giriş yaptı benim oltayıda taktı önüne kamış u harfi oldu ugraş ugraş yok en sonra çat diye bir ses kamış ortadan ikiye bölündü ancak misina kırılmadı bu sıradada tekne limana girdiği için ne hikmetse oltam boşa çıktı tabi arkadaşlar yine başladı oltan kaliteli olsaydı kırılmazdı misinaya verecegin para ile kamış alsaydın diye bende bu arada oltamı sudan topluyorum misinam sapa sağlam ve ucunda 750 gramlık bir karakulak la geldi....

kıssadan hisse
    balıkçılık işi % 50 şans % 50 deneyimdir balık oltaya gelene kadar şans oltaya geldikten sonra deneyim konuşur. malzemeniz dayanıklı olursa % lik olasılığınızda artar

9. dusty

dusty Tuncer Yılmaz

Favori Kamış:
    Standard (Germina)
    Favori Makine:
    Rilex Rex 64
    Bence 25 tl ye gidin ve güzel bir yemek yiyin. Parayı bu oltaya harcamaktansa yemek yiyerek paranızı daha verimli harcamış olursunuz.
    Tabi tercih sizin.

10. TuRKLoRD

TuRKLoRD Polat

Favori Makine:
    Banax sx 5000
    sakın almayın o takımı.
    Amatörlüge bile başlangıç bir takım değil.

11. Nefer26

Nefer26 murat

Oncelikle buradaki herkese yorumlarindan dolayi tesekkur ederm. Herkes almayn diyorsa bir bildikleri vardir. Sizin onerdiginiz olta daha kaliteli duruyor. Yukarida arkadasin biri 300 liraya misina demis. Acemiligimden soruyorm ama o misinanin ne ozelligi vardir? Cokmu dayanakli yoksa cokmu uzun?

12. Allochthonous

Allochthonous Kemal

el oltası alsanız ondan daha sağlam olur.bence hiç bulaşmayın .

13. Farti

Farti Fatih

Burdakilerin dedikleri doğru halkalar olsun malzeme olsun bir kaç aydan sonra dökülmeye başlıyor fakat bazı insanlar alıp kullanabiliyor onlarda küçük balıklar için. :D