alanya at çek

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında Furkankaplan tarafından paylaşıldı.

1. Furkankaplan

Furkankaplan Furkan Kaplan

Alanya at cek icin verimli olan nereleri var. Levrek akya turna kofana gibi baliklar icin

2. ejder28

ejder28 Nihat Ejder

Valla Ben 2 haftadır mahmutlar sahilini ve alanya feneri tarayıyorum özellikle sabah 5:00 -8:00 arası ama ne bir turna ne bir levrek yok kardeşim çeşitli sahteler ile bende konu açmıştım alanya ile ilgili pek bişi çıkmadı at-çek ile uğraşan çok kişi yok sanırım 1-2 kişi gördüm sadece 2 haftada oakdar.

3. Furkankaplan

Ben bi kaç kişiden duydum şunu tuttum bunu tuttum dediler ama kaç kere denedim bişey çıkmadı.

4. ejder28

ejder28 Nihat Ejder

Nasip ve tabi mera bilmek de önemli ben tatil amaçlı 2 ay buradayım marta kadar deniyorum hemen hemen hergün spor yapımış oluyorum bol bol ama malesef balık yok çıkmıyor özellikle dim çayı ağzı yine sahildeki ufak tefek tatlı su ağızlarınıda denedim ama bişi çıkmadı..bu hafta gece denemeye başlayacağım bakalım belkide gece yapar..

5. yakup

yakup Yakup

Favori Kamış:
    Elime hangisi gelmişse
    Favori Makine:
    Hangisi takılmışsa
    En İyi Avı:
    Daha değil
    Şu sıralar Alanya'da balık yok maalesef.

6. timursen89422

timursen89422 timur

google dan gördüğüm kadarıyla bir kaç tane çay dere var gibi bu yerlere yağmur arkası bulanık su gelirken akşam üstü 16 ile 23 arası denerseniz ve o denizde levrek varsa o bölgeyi dediğim saatlerde büyük ihtimal ziyaret eder ayrıca su içersine uzanan t ler var buralarda kuvvetli lodoslarda denenir ama biraz eziyetlidir benden söylemesi:) bu şekil alırsınız inşaallah şimdiden rastgele:)
    yakalarsanda raporla gözümüz gönlümüz açılsın:)

7. ejder28

ejder28 Nihat Ejder

Kesinlikle Katılıyorum. At-çek Avında yok özellikle.

8. ejder28

ejder28 Nihat Ejder

Hocam ben o dere ağızlarını yaklaşık 2 haftadır aksam saati sabah saati deniyorum yağmur arkası yağmur öncesi yağurda fırtında derenin debisi yüksek iken alçak iken yok ama malesef nasip yok yada spor yapıyorum bol bol spin sayesinde:)

9. timursen89422

timursen89422 timur

levrek suyun durumuna göre bazen suyun dibine yakın vurur bazen yukarıda vurur bazen hızlı sarım bazende çok yavaş sarımda vurur...bazen sert sahte bazen silikon çalışır
    eğer 2 haftadır bu dediğim taktikleri her gittiğinde denedin ve vuruş alamadınsa merayı değiştir orada canlı yaratık yok demektir:D :D :D

10. Furkankaplan

alanyadaki balıklar gerçekten akıllı diye düşünmeye başlıyorum. İnternetten izlediğim videolarda türkiyenin çeşitli yerlerinde bi kovalık balık at çek ile yakalanırken ben burda oyle balık tutanı ne duydum ne gordum

11. Farti

Farti Fatih

Tek tük yakalayanlar oluyordur illaki eğer sadece kıyıdan balık avlarında diyorsanız o zaman ayrı fakat bot veya tekne ile çıkanları gördüğüm kadarıyla alıyor lar.

12. ejder28

ejder28 Nihat Ejder

Vallahi Alan Varsada Buralara takılmıyor:))