Haliç ve Çevresi Kıyı Raporları

Konu, 'İstanbul Kıyı Raporları' kısmında cousteau tarafından paylaşıldı.

1. bluefısh10

bluefısh10 yasar

Favori Kamış:
    lineaeffe surf mill 4.20
    Favori Makine:
    ecusima 8000vi
    En İyi Avı:
    lüfer,palamut,kırlangıç,azman istavritler
    İstavrit capari ile aliniyor mu ? Eger kıyida gorunen istavrit varsa iyice duvara yapismişsa onlar oltaya vurmaz ancak biraz su bulaniklasinca av verir ama tabi aliniyrsa bilmem yani bidagaki pazar capari yapip mi gidelim.

2. Emrecan Kaya

Emrecan Kaya Emrecan Kaya

Favori Kamış:
    Okuma Dead Ringer-258 12/45 - Okuma Salina Seaspin 240 10/40
    Favori Makine:
    Okuma Safina Pro sPa-25 - Okuma Ceymar 25
    İstavrit çapari ile alınmazsa yemli çapari yaparız. Cuma günü sabahtan gitmeyi düşünüyorum abim. İzmitten geleceğim okulum yok cuma günleri. Pazar günü çok kalabalık oluyor, bana 3-5 istavrit alsam yeter fazlasında gözüm yok. Yemli çapari işi aklıma yatıyor. Bu sezon üniversite işlerinden dolayı balığa bir iki kere çıkmışımdır, onda da dişli alamadım hiç. Totem yaptım lüfer ailesinden oltama gelen ilk balığı geri bırakacağım. Açılışı böyle yaparsam bereketiyle gelir belki:D :D

3. bluefısh10

bluefısh10 yasar

Favori Kamış:
    lineaeffe surf mill 4.20
    Favori Makine:
    ecusima 8000vi
    En İyi Avı:
    İstavrite fazla guvenme derim cunkü disli korkusundan hayvan bir tuhaf olmus ama belli olmaz benim sana tavsiyem balikcidan yemlik alip oyle git derim.cunku sabah gidersen balik taze ve bayati ayirt etmiyor.yine de sen bilirsin
    Rasgele raporunu bekliyoruz.ama buyuk ihtimal balik alirsin :) :)

4. Emrecan Kaya

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    İnşallah abim inşallah:) Acaba balıkçıdan yemlik zargana alıp yaprak çıkarıp evde tuzlasam, et toparlansa, ertesi gün bu yapraklarla balık alabilir miyim? Yoksa illa da istavrite geleceğim diye direniyor mu balık:confused:

5. bluefısh10

bluefısh10 yasar

Favori Kamış:
    lineaeffe surf mill 4.20
    Favori Makine:
    ecusima 8000vi
    En İyi Avı:
    Ben hiç denemedim ama istavritle gittigim avdan da hic bos donmedim o yuzden riske girme derim daga once hamsi denedim ama sonuç alamadim .

6. agatam

agatam KADİR

Favori Kamış:
    Lineefe Casting Carbon 3,90 Surf
    Favori Makine:
    Ryobi Ecusima 8000VI
    En İyi Avı:
    LÜFER , 300 adet çinekop , 16 kilo istavrit
    Hamsi çabuk parçalanıyor. İstavrit hamsiye nazaran daha sağlam kalıyor o yüzden istavriti öneririm.

7. bluefısh10

bluefısh10 yasar

Favori Kamış:
    lineaeffe surf mill 4.20
    Favori Makine:
    ecusima 8000vi
    En İyi Avı:
    Aynen hamsi zaten atarken bile düşecek gibi bir goruntu veriyor.
    Hal8çte şuaralar disli durumu nasıl bilen arkadaslar varsa bekliyorum.

8. Emrecan Kaya

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Yarın sabah olta altmayı düşünüyorum abi Haliçte, mutlaka haber vereceğim av dönüşü:thumb:

9. bluefısh10

bluefısh10 yasar

Favori Kamış:
    lineaeffe surf mill 4.20
    Favori Makine:
    ecusima 8000vi
    En İyi Avı:
    Bekliyorum inşallah sarışınlardan rastgelir :) :)

10. Emrecan Kaya

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Yem işini hallettim abi, balıkçıdan yarım kilo istavrit aldım evde yaprak çıkardım, tabağa dizdim ve hafiften tuzladım. Sabah yarım saat kadar yine istavrite deneyeceğim gelmezse hazır yemlerle atacağım:) İnşallah ziyaret ederler oltamı o sarışınlar:rolleyes:

11. bluefısh10

bluefısh10 yasar

Favori Kamış:
    lineaeffe surf mill 4.20
    Favori Makine:
    ecusima 8000vi
    En İyi Avı:
    Rastgele :) balik yapar insallah :)

12. bluefısh10

bluefısh10 yasar

Favori Kamış:
    lineaeffe surf mill 4.20
    Favori Makine:
    ecusima 8000vi
    En İyi Avı:
    Varmıydı dişli :)dün gece biraz yağdı hava bugun yapti mi birde istavrit ne durumda ?

13. Emrecan Kaya

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Yok abi, balık malık yoktu ortalıkta. Üç saate yakın takıldım, ne alabildim ne de alanı gördüm. Sabah saatlerinde bile sıfırmış bugün. Bir günü bir gününü tutmuyor dişlinin haliçte:mad: istavrit desen o da yok abi, ne çapari ne de yemli alınabiliyor. Dişli korkusundan mıdır hayvanlar rahat yemlenemiyor herhalde. Vuruş alamadan günü kapattık, ben ve bir çok balıkçı daha idk

14. bluefısh10

bluefısh10 yasar

Favori Kamış:
    lineaeffe surf mill 4.20
    Favori Makine:
    ecusima 8000vi
    En İyi Avı:
    şanssızlık balık işi böyle ama dediğin gibi günü gününe tutmuyor hafta sonu yağmur gösteriyor eğer yağmur dinerse bende pazar sabahı saat 6 gibi yoklarım saat 10 a kadar belli olmaz belki yine bir tufaya denk geliriz.

15. robinson987

robinson987 bekir

dün akşam 17 ve gece 24 e kadar unkapanında idim gece 3 adet çino alındı sabah erkenden 07 de yine gitttim sabah 4 adet aldım oda sabah balığıydı olacak.sonrası tırt. bu aralar balık yine kesti geçen cumartesi pazar balığı kırmışlar kovalarla yine havanın şidedli değişime ihtiyacı var bu aralar cok sık yoklama çekiyorum her an balık patlaması olabilir olacakta işallah bu seferi kaçırmamam lazım allahın izniyle 2 seferede denk gelemedim şans kısmet işi sonrası bilmek ve dikkat yerine göre takım kullanmak herkese rastgesin

16. robinson987

robinson987 bekir

Bir aydır rüzgarı takip ediyorum ama bi türlü sonuç alamıyorum. yani tam kesin bi kimlik çıkaramadım mesela rüzgar 5 gündür güneyden esiyodu. bu sabah kuzeyden esmeye başladı dedim bu sabah rüzgar değişimi var balık yapabilir ama yapmadı hani derler ya lodos da balık olmaz keşişlemede cok olur poyrazda şu olur bu olur haliç için bunların hiç biri geçerli değil yıllardır eminönü olsun unkapanı olsun her balığa gittiğim zaman sarayburnundaki kocaman türk bayrağımıza bakar nereye estiğine bakarım ama bu bi sonuç vermedi.BİDE ayın durumları hepsi olumsuz
    HADİYİN ARKADAŞLAR ŞU HALİCİN BALIK VE RÜZGAR İLİŞKİSİNİ TUTTURABİLECEKMİYİZ herkez bi araştırsın balık tutanlara sorsun sandalcılara motorculara bilenlere bi soralım şu halicin AY== rüzgar ilişkisini hangi rüzgarad haliçde cok balık olur ay.ın durmu ne olmalı

17. bluefısh10

bluefısh10 yasar

Favori Kamış:
    lineaeffe surf mill 4.20
    Favori Makine:
    ecusima 8000vi
    En İyi Avı:
    Geçen hafta ben de o tufaya denk geldim.rüzgar lodostan poyraza dondu ve at cek olmustu ama belli de olmuyor.

18. bluefısh10

bluefısh10 yasar

Favori Kamış:
    lineaeffe surf mill 4.20
    Favori Makine:
    ecusima 8000vi
    En İyi Avı:
    Ama dediğiniz gibi heran patlama yapabilir balik su aralar sık sık yoklmak lazım

19. cakall

cakall Burhan Sait

Balığın bir günü ötekine uymuyor. Dün akşam saat 17 de köprüdeydim unkapanı tarafı boğaza bakan taraf. Saat 22:30 a kadar 4 sarıkanat 1 tanede çingene palamutu aldım. 1 Palamuttı da sudan çıkattım yukarı çekereken iğneden kurtuldu. Balıkta şaşırmış. saban ezanından öğlene kadar palamut için zoka çapari ile uğraş tek vuruş yok hamsi filotoya palamut al saat 19:30 civarında. Yanımda olan bir abide 1 tane aldı. Resim yüklemeyi beceremiyorum teknolji özürlüyüm desem yeridir. Takım gezer kurşun, 5 numara hırsızlı iğne. Hem istavrit hemden hamsi denedim. Balıkları hamsi ile aldım. Yanımda palamut alan büyüğüm 20 taneye yakın kokmuş istavrit ile sarı kanat aldı. Balık tutmanın % 70 kısmet olduğuna dün karar verdim. Balık vuruyor tasma yapmadan balık kendşsi iğneye takılıyor tuhafıma gitti.

20. bluefısh10

bluefısh10 yasar

Favori Kamış:
    lineaeffe surf mill 4.20
    Favori Makine:
    ecusima 8000vi
    En İyi Avı:
    Ben iki sene önce kıyıdan çiknekop yemlisiyle 4 tane aldım yaprak istavritle ondan sonra bütün herkes rapalaya döndü ama tık yok gerçektende kısmet bu iş hic unutamiyorum bir günde yanımdaki arkadaş istavrit çaparisi ile 3 lü palamut çekmişti.