Cipura Takımı

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında altunyaldiz tarafından paylaşıldı.

1. altunyaldiz

altunyaldiz Mehmet

Merhaba dostlarım abilerim .
    Ben balıkcılık hobisine cok ilgi duymaya baslamıstım akabinde degerli abilerimin videolarını izleye izleye birşeyler öğrenmeye calıstım. onumuzdeki hafta didime gidecegim . ve üniversitenin vermiş oldugu stresten 4 5 günlügünede olsa doğayla kurtulmak istiyorum . bu arada da balık tutmak istiyorum. güzel bir kamış ve makina aldım. birazda ufak yeni başlayan cantası gibi kendime canta hazırladım .
    bir kac sorum olacak ;
    didimde gece ve gündüz cipura mırmır sargoz karagöz gibi balıkları avlayabilmek istiyorum . bunun icin nasıl bir takım tercih etmeliyim ( takımımı kendim hazırlamak istiyorum )
    -Elimde olan malzemeler şuanda 75 ve 100 gr fırdöndülü kurşunlar ( bunları rıdvan yıldırım abimin gösterdigi sekilde aparatla gezer kursuna cevirmek istiyorum ) / Baracuda 2 no iğne beyaz / No 5 klipsli fırdöndü / Dam 0.35 mm misina
    3)birde aparatla yapacagım gezer kurşunu acaba kinder kutusuna koysam ( bu videolarda oldugu sekilde ) acaba takılmaya önlermi yoksa kırmızı sarı rengi balıgı ürkütürmü

acaba köstekler kac cm olmalı ,köstekler aralarında kac cm olmalı ve beden kac cm olmalı bunları ögrenmek istiyorum birde bunların yanında kendime kafa feneri , fosforlu ışık , zil , pens ve çene tutucu , çanta gibi malzemeleri de edindim amacım gerçekten deniz kenarında hayatımın en güzel 4 5 gününü geçirmek

Değerli tecrübeli dostlarım ve abilerim beni bu konularda bilgilendirebilirseniz cok minnettar olurum .