Karaköy iskelesi ve Sazlıdere Barajı Spin?

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında Ferhat Acar tarafından paylaşıldı.

1. Ferhat Acar

Ferhat Acar Ferhat

Karaköy iskelesi ve Sazlıdere Barajı Spin kullananlar var mıdır? Açıkcası almayı düşünüyorum ama iş yapmazsa farklı birşeyle bakıcam?

2. Emrecan Kaya

Emrecan Kaya Emrecan Kaya

Favori Kamış:
    Okuma Dead Ringer-258 12/45 - Okuma Salina Seaspin 240 10/40
    Favori Makine:
    Okuma Safina Pro sPa-25 - Okuma Ceymar 25
    Arada sırada Karaköy Rıhtım'da spin deniyorum, henüz balık alabilmişliğim yok ama zaten sular soğuk ve balık derinde. Yavaş yavaş yukarıya çıktığını söylemişti Rıhtım'da bir tekneci. Sular biraz daha ısındığında inanıyorum ki güzel avlar verebilecek bir mera.

Olmazsa da 15 gram civarı kurşun takılıp yine spin avı yapılabilir diye düşünüyorum. Buna rağmen de balık alamazsam, Topkapı Sarayı, Sarayburnu, Galata Köprüsü gibi müthiş manzarayı izleyerek keyif alacağımı biliyorum, kaybedeceğim bir şey yok yani her yolu denemek istiyorum o değerli merada...

3. adx

adx Adil

Favori Kamış:
    Vega Potenza Supercore, Olympic Graphiteleader Argento Compatto
    Favori Makine:
    Daiwa Certate 3012H, Daiwa Emblem Pro 5500, Daiwa Tournament Surf 45QD (Favorim, ama bende yok)
    En İyi Avı:
    En iyi avı kaç kilo mu? Şaka mı bu? Çinekop, çinekop. Herhalde 70-100 gram arasıdır :-)
    Evet, erken.
    Ama daha önce balık varken spinle Karaköy'de alıyorlardı.
    Ben de balık azalıktan sonra gitmiştim, alamamıştım.
    Spinle akşam Boğaz'da alınabilen çok yer var.

4. MertYılmaz

MertYılmaz Mert Yılmaz

Spin avcılığı yapan beklemeli avcılığı yapamaz mı yapar bulunduğun bölge çok önemli. Her ikisininde zevki ayrı bence imkanın varsa kısıtlama kendini hepsinin keyfini çıkar. Spin avcılığı bir çok bölgede daha çok sabır istiyor bence.

5. Ferhat Acar

Ferhat Acar Ferhat

Yorumlar için teşekkürler. Özellikle spinle iş yapılır mı dememin sebebi yeni bir spin takım alıcam. Aldıktan sonra kullanırken oradakiler "la nabıyo bu" derler diye çekiniyorum :) peki şu sıralar tatlı suda iş yapar mı? Turna vs.

6. adx

adx Adil

Favori Kamış:
    Vega Potenza Supercore, Olympic Graphiteleader Argento Compatto
    Favori Makine:
    Daiwa Certate 3012H, Daiwa Emblem Pro 5500, Daiwa Tournament Surf 45QD (Favorim, ama bende yok)
    En İyi Avı:
    En iyi avı kaç kilo mu? Şaka mı bu? Çinekop, çinekop. Herhalde 70-100 gram arasıdır :-)
    3-5 sene önce LRF yapan birini görselerdi dalga geçerlerdi.
    Bu sene muhtemelen her yerde görecek insanlar.
    Çevreyi çok kafana takma!

7. MertYılmaz

MertYılmaz Mert Yılmaz

Turna sezonu açık.Şansın da öyle olsun :thumb:

8. fortuna

fortuna fatih

Favori Kamış:
    crivit
    Favori Makine:
    crivit
    En İyi Avı:
    yayin 45 kilo
    iki hafta once bi is icin istanbula geldim hazir gelmislen meshur eminonu karakoy arasindai kopruyude gezdim valla icim acidi yeminle alikoyduklari kefalleri gorunce

en buyugu iki parmak uzunlugunda kursun kalem gibi hepsi ufak kusura bakmayin ama
    bu dallamalar hicmi dusunmez lan o tuttugun baligi yagda kizartmaya calissan o kizgin yagda aninda kaybolur atese atsan aninda komur olur

yemege nasip olmasin desen coluguna cocuguna yazik

kendi bindikleri dali kesiyolar haberi yok bunlarin egoist serefsizler