Levrek neden atlar

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında m7h7 tarafından paylaşıldı.

1. m7h7

m7h7 Mithat

Favori Kamış:
    Shimano Alivio CX Spinning 270 10-30, Mitchell Premium 2 Tele Spin 240 10-35
    Favori Makine:
    Okuma Avenger Av-40b
    En İyi Avı:
    Levrek 3 kg
    Dün saat 6 30 gibi ilk levreğimi yakaladım ve 3 kilo civarı idi

saat 5 gibi derenin denize döküldü alanın hemen önüne geldim ve 1 saat filan atçekten sonra balık atlamaya başladı şaşırdım buraya önceden 4 5 sefer geldim böyle birşey görmemiştim ve yarım saat sonra maxrap fayu yu atlayan bir balığın arkasına attım ve yuttu aldım kenara bu arada yeni aldığım 60 tl sına aldığım Mitchell Premium 2 Tele 240 çok sağlam çıktı herkese öneririm, kenara aldıktan sonra kanca çıkarmayı bilmediğim için sol başparmağıma yarısı saplanan kancayı etimi sökerek çıkardım buda ilk levreğimin unutamayicağım anısı olsun diye düşünüyorum, heyecandan pekde acı hissetmedim doğrusu.
    Sonrasında balık atlamaya devam etti sürekli atlıyordu ve kesinlikle levrek 1 bucuk saat filan devam ettim ama tık demedi güneş iyice yükseldi ve bıraktım.

Bugünde aynı saatlerde gittim ve bu sefer balıklar atlıyor resmen biri soldan biri sağdan atlıyor aynı anda, en az 2 balık var demek bu :), sahilden 20-30-40 metre mesafelerde atlıyorlar 1 tanesi tuttuğumun 2 katı vardı :) 2 3 saat atçek tık demedi ve az önce eve geldim bunu internetten danışmam lazım dedim.

Değerli arkadaşlarım nedir bu olay? benim düşünceme göre su ustündeki balıları avladıklar için atlıyorlar gibi, sahte değiştirme şansım olmadı River 2 SEA ROVER 128 sahtem köyde kaldı yarın getirecekler onu deniyeceğim birde 9 cm yada daha küçük sahte alıp deneyeceğim

Sizce nedir bu olay ve ne yapmalıyım.

2. KARAHANLI07

KARAHANLI07 Metin Özgür Doğan

Favori Kamış:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    Favori Makine:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    En İyi Avı:
    dostlarım
    muhtemelen yüzeydeki balıklara hamle yapıyolardır.Bu arada sus üstü çalışmanı özellikle river2sea uygulamanı ya da mümkünse 7-8cm lik poper varsa ben rapala veya yozuri öneririm bir de bunları denemendir.

3. ozkan79

ozkan79 özkan

ilk levreğini yakalıyorsun hemde 3 kilo civarında hemde yaş 22 vay arkadaş ya banghead banghead

ne diyeyim rastgele. :eek:

4. leventturksoy

leventturksoy levent

Favori Kamış:
    Daiwa Procaster 4.20 surf daiwa crosscast 2.74 spin
    Favori Makine:
    Daiwa Crosscast S 5000 Daiwa Procaster 2500 A spin
    kardesim bende girasunluyum karadeniz derelerinin dokuldugu yerlerde avlandım rapaladan once sana savagear sandel silikon tavsiye ediyorum onu dene birde:) sonra yorum yazz yanlız ben gelene kadar levrekleri bitirme::)

5. Vedat Abayoğlu

Vedat Abayoğlu Vedat Abayoglu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
    İyi bir seçim bu sevgili levent.

6. todesangel

todesangel mehmet

Favori Kamış:
    OKUMA V SYSTEM SPİN KAMIŞ 270CM 20-60
    En İyi Avı:
    Levrek, 2 kg
    Rapala max rap FMU kefal sahtesi çook başarılı...

7. Adil Akırmak

Adil Akırmak Adil Akırmak

Levrek atlamaz çatlatır diyebiliriz.
    Çatlatma denilen şeyde bir insan göbekleme denize atlatığında cıkan çat sesi gibi levreğin kendisini göstermeden yüzeye vurmasıdır.
    Tam olarak çat sesini duydugumuzda üstüne yapılan nokta atışla levreği kandırmanız nerdeyse yüzde yüze yakındır.
    Eğer çat sesleri farklı noktalarda yaklaşarak geliyorsa özellikle dere agızlarında devasa bir sürü içeri giriyor demektir sessizlik ve ısıga dikkat etmeniz size keyifli bir gece yaşatır cünkü en arkalarda en büyük levrekler vardır.
    Ayrıca giren bu büyük sürünün 1 2 saat içerisinde güzel birde cıkısı olacaktır.
    Birde dere agızlarında topan kefaller vardır atlamayı zıplamayı cok severler.
    Bazen keyiften bazen gelen levreğin habercisi olarak telaşlı atlayıslar yapar.Bunu tek kefalin atlama tarzından anlamak için biraz göz aşınalığı gerekir.

8. werus59

werus59 Murat

Favori Kamış:
    Shimano Catana CX spinning
    Favori Makine:
    D.A.M QUICK SLR SPIN 530 FD
    En İyi Avı:
    42 cm*Lüfer
    Çok güzel anlatmışsınız Adil bey.Kefallerin zıplamasına bende rastgelmiştim..Gerçekten bazen haberci onlar olabiliyor

9. Ege Demirağ

Ege Demirağ Ege Demirağ

Favori Kamış:
    Okuma Lure Mania 2.13 5-20 7''1
    Favori Makine:
    Daiwa megaforce 1000 A
    En İyi Avı:
    Önemli olan balığın büyüklüğü değil yaşadığın heyecandır.Heyecan ince misinayla tutulan balıktır-LRF
    Bende bu yaz ilk levreğimi tuttuğum zaman acemice elimi dikenli galsamasına sokup elimi kesmiştim :D Balıkta iri olunca azda olsa izi kalıyor.
    Bence balıklar 2 sebepten zıplıyordur;
    -Mera derinse yunusun en sevdiği balık levrektir ve yunus kıyılamış olabilir ama yunusları görürdünüz o yüzden bu ihtimal düşük.
    -Su yüzeyindeki yemlik balıklara alttan hamle yapınca o hızla su yüzeyinde uçuyorlardır.Popperdansa WTD aksiyonu verdirilen sahtelerden kullanırsanız balığı yakalayabilirsiniz.

10. Sebastian

Sebastian Murat Yıldız

Favori Kamış:
    Okuma V System 2.40
    Favori Makine:
    Okuma Trio 40
    En İyi Avı:
    2.750 gram yazılı orkinos 3 kilo şeytan gridasi sayısız zargana turna sinavrit ve niceleri
    adam atıyor işte kafasına göre ! resim de yok lol

11. Saydam_Adam

Saydam_Adam Seyit

Favori Kamış:
    Procatch Carbon Spin Kamış 2.70
    Favori Makine:
    Shimano Nexage 4000FC
    En İyi Avı:
    Levrek 3.5 kg Sinavrit 2.8 kg
    murat abi neden bu kadar asisin abi sen :)

12. Sebastian

Sebastian Murat Yıldız

Favori Kamış:
    Okuma V System 2.40
    Favori Makine:
    Okuma Trio 40
    En İyi Avı:
    2.750 gram yazılı orkinos 3 kilo şeytan gridasi sayısız zargana turna sinavrit ve niceleri
    hahaha uykusuzluk belirtileri olsa gerek :D

13. m7h7

m7h7 Mithat

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Okuma Avenger Av-40b
    En İyi Avı:
    Levrek 3 kg
    buyur resmin kardeş boyum 1.80 kilom da 127 diydi ozaman. resim 21.05.2013 de çekilmiştir

Atlayan levrekler mevzusuna gelince, yanlış hatırlamıyorsam birkaç gün daha atlamaya devam ettiler bir arkadaşım küçük strike-pro hamsi sahteyle bir tane büyük yakalamıştı ben başka yakaliyamamıştım sonra soğuyup bırakmıştım taki bir senedir :D 1 ay önce tekrar levrek sevdası başladı ilk postta bahsettiğim meranın yakınlarında suüstü roverla öle wtd aksiyonu filan olmadan hafif dalgalı havada yakaladım bir büyük daha, tabiki şanslıydım. Ondan sonra maxrap fayu 17 cm ile çok takip aldık ben ve arkadaşım ama ısırmıyorlar sahtenin arkasından kıyıya kadar gelip ısırmıyorlar. Hatta geçen gün deniz açık hava güneşliydi T deyim at çek yaparken iki büyük nerdeyse 1-2 metre önüme kadar takip ettiler çok net görüyordum birisi tam yaklaştığı anda durdum hamle yaptı ama ısıramadı mahvoldum resmen. Neyse şu takip edenleride bir tutabilsek güzel olacak sağlıcakla.

Not: Savagear Sandeel 12.5 cm Dirty Silver , ve maxrap fmu 13 denendi tık yok, bazı arkadaşlar önermişler bu yüzden yazdım. ikiside 3 gün önce takıldı ve gitti.

14. Plankton

Plankton Salih

Abartısız 2-3 saattir forumda kilitlenmiş tartışmalı konuları okudum :D
    Ciddiyet seviyesi tavan yapmış moddaydım hihi
    Sonra tam forumdan çıkacaktım ki levrekle ilgili yeni bir konu gelmiş.(yeni mesajlar kısmına )

Mithat arkadasım raporunu falan yazmış herşey güzel :thumb:
    Resim yok denilmiş :D Sonra 1 yıl geçmiş aradan ve Mithat arkadaşımızın cevabı geliyor,

Buyur resim ile başlayan boy, kilo söylenen resim, internetim telefonumun interneti olduğu için ve düşük hızda bağlantı olduğu için :eek: foto üstten başlayarak yavaş yavaş yüklenmeye başladı :D ilk önce Mithat arkadaşımızın saçları, yüzü derken boynuna kadar yüklendi.Olay burdan sonra başladı :) Ciddi ciddi konulardan çıkıp gelmiş olan ben kafada kurmaya başladım :rolleyes:

Acaba bi elinde tabanca bi elinde tespih mi var :confused: diye hihi
    Sonra balığı görünce gülmeye başladım :D İzlediği aksiyon filminin etkisinde kalarak , ilk önüne gelen ev halkından birine , uçan tekme ,apargat atan biri gibi hissettim kendimi :D :laughing:

Yanlış anlamassın inşallah Mithat :thumb: OLaylar zinciri beni bu hale gedirdi :D Sabah sabah yüzümü güldürdün konun sayesinde :) Günün çok güzel geçer umarım :thumb:

Balık için tebrikler :) Birde şu kurtçuk gibi olan yumuşak silikonlardan denemeni tavsiye ederim.

Rastgelsin :thumb: Umarım trofe bir levrek yakalarsın bol şans reeling

15. devrim balbay

devrim balbay devrim

Favori Kamış:
    daiko raven
    Favori Makine:
    stella 4000 fe
    senin ilacın ima skimmer.. rengini sen seç artık...

16. m7h7

m7h7 Mithat

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Okuma Avenger Av-40b
    En İyi Avı:
    Levrek 3 kg
    boy kilo saçma oldu ama balığa 3 kilo dedikya bune lan ispendek bu demesinler diye belki balığın büyüklüğü hakkında bi fikir oluşur diye yazdım:D O kurtçuklara benzer slikonlar kullandım bi işe yaramıyor.Bu balıklara çok atçek yaptım ben çok değişik sahteler deniyemedim ama en bilindik bir kaç tanesini denedim bir kere maxrap fayu dan nefret ediyorlar resimdekini fayu ile tuttum ama onuda çekerken yanlışlıkla ağzına çarptı herhalde :) riversea rover 128 i bir kafalarına çarptırmadığım kalmıştı ama sabah ve akşam sularında çok fazla denemedim onu az sonra gidip deniyecem onu.Neyse bir gün illaki bulacam bunların ilacını. 1 yıl sonra gelen resimin sebebide çok basit adam 15 gün sonra mesaj yazmış ben o zamanda bu forumda konum olduğunu bile unutmuşturum geçen googleda bişeyler aratırken kendi konuma denk geldim yanlışlıkla ondan sonra hortlattım konuyu.

edit:riversea roverla bu sabah saatlerce wtd yaptım herşekilde çektim tık demedi. sonra rapala atarken yanımda yemlik balık zıplayak su üstünde gezmeye başladı belliki levrekten kaçıyordu biriki saniye su üstünde gezdikten sonra levrek kaptı sonrasında iki saat filan atçek yaptım bu arada su üstüne yakın hareketler oluyordu hep orada balık olduğu kesin ama ben herzamanki gibi boş döndüm eve.

17. devrim balbay

devrim balbay devrim

Favori Kamış:
    daiko raven
    Favori Makine:
    stella 4000 fe
    seni görüyo olabilirlermi... cunkü masallah naklen seyrediyon balıkları...
    bu durumda sence vururmu.. saklan biraz...

18. m7h7

m7h7 Mithat

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Okuma Avenger Av-40b
    En İyi Avı:
    Levrek 3 kg
    abi ben bu görme işine pek inanmıyorum tuttuğumdada tutanları gördüğümdede hep denize aynı mesafede duruluyordu yani bence yemi yemek isteyen balık gelip yiyor bak mesela şu videoda adamlar hep sesli konuşuyor hep net gözüküyolar ama turna ısrarla yeme geliyor http://www.youtube.com/watch?v=XhDCWfIrws8

19. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Okuma V System 2.40 Lineaeffe Spirit Surf 3.90 (fiyat performans 9/10)
    Favori Makine:
    Spro Red Arc 20'lik (Fiyat/Performans : 8/10)
    En İyi Avı:
    Levrek (57 cm - 2.100 gr ) Sargoz (700 GR kadar) Palamut (40 cm üzeri), Lüfer 40 cm, Çipura 950 gr
    Ama o turna :eek: :p

20. devrim balbay

devrim balbay devrim

Favori Kamış:
    daiko raven
    Favori Makine:
    stella 4000 fe
    turnaya suya elini yaklastırıp balık salladınmı bile kapar.. sen onu bizim çakal levreklerle karşılaştırabilirmisin.. biri yam yam birisi aç gözlü çakal.. bence saklan saklan ve bize sonuçları soyle..!