Robot balıkla balık yakalayabilir miyiz?

Konu, 'Yemler ve Yemleme' kısmında umut01 tarafından paylaşıldı.

1. umut01

umut01 umut

Tüm forum üyelerine merhaba. İnternette Robo Fish diye bir robot balık gördüm buna bir kanca eklesek ve misina da bağlayıp salsak iş yapar mı acaba? Tabi bence biraz da oje vs. ile boyamak lazım istediğimiz renge. Buraya bir link atacagım izlemek isteyen izlesin. Öyle pek de pahalı da değil hem neredeyse bir rapala fiyatıyla aynı ama bunu deneyen arkadaslarımız var mı acaba göründüğü gibi mi yoksa işe yaramaz bişey mi? Çünkü aldığımda 1-2 gün sonra bozulup çalışmazsa hayal kırıklığına uğrarım. :)

https://www.youtube.com/watch?v=RT0wG_Dcyno

2. nertetiker

nertetiker ÖNER

Favori Kamış:
    REMIXON STORM SURF KAMIŞ 100-275G 420CM
    Favori Makine:
    Okuma Trio 40 makine
    En İyi Avı:
    AVIN İYİSİ KÖTÜSÜ OLMAZ :)
    tuna avcısı olabilir.tam turnalık yüzüyor.

3. adbakt

adbakt Adil

:) Kaç gündür benim aklımda... elimde de var, ama bendekinin pilleri bitmiş, pil bulamıyorum

Lakin balığın darmadağın edebileceği bir oyuncak bu. Öyle sağlam bir şey değil.
    Kanca oturtmak ve misina bağlamak için uygun yeri de yok. Yani o iş biraz zor.
    Sağlam bir emniyet kemeri geçirip bu emniyet kemerine kanca bağlamayı ve misinayı da yine bu kemere bağlamayı düşünebilirsin, ama bu sefer o ağırlıkla aynı şekilde yüzebileceği şüpheli, çünkü çok hafif bir şey.

Israrlı birisi deneyecekse gezen kurşunla da deneyebilir.

Ama toysshop'lardaki diğer çocuk oyuncakları arasında sert plastikten yapılma, şekli itibarıyla rapalalardan çok daha inandırıcı balık maketleri var, bence onları rapalaya dönüştürmek mümkün :)
    Yine de etraftaki her şeye hep bu perspektiften bakmak tehlikeli... Bak ben kendimi tutmaya çalışıyorum mesela :)

4. mehmet0625

mehmet0625 Mehmet

Favori Kamış:
    okuma v system 240cm 10-40
    Favori Makine:
    shımano exage 4000 fd
    En İyi Avı:
    Lambuka 63 CM
    ikitane üçlü iğne misinaya bağla misinayı maketin sırtına yatır paket lastiği içe bağla balığın sırtına ve kuyruğuna yüzdür

5. adbakt

adbakt Adil

Yani balığı yakala, ama aynı anda robot balığa veda et :)
    Robot balıklardan 24'lü, 48'li paketler şeklinde alman gerekebilir.

6. aknysfsrn

aknysfsrn AKINYUSUF

Favori Kamış:
    D.A.M SPEZIPOWER TELE SURF 420
    Favori Makine:
    Shimano aero
    En İyi Avı:
    Yumurtalık Pistaş mevkii LAGOS 5 kg
    üzerini akvaryum slinikonu ile eklem yerlerine denk gelmeyecek şekilde şeffaf olarak kaplayın misinayı tam olarak üst orta kısmına t fırdöndüyü içten sabitleyerek yapın ignelerde t fırdöndünün ucuna ve slikonun içinden misinaların geçecegi şekilde koyun böylelikle aksiyonu ve dış görünüşü zarar görmüyor ancak şunuda belirmeliyimki atmaya degil sarkıtmaya müsat bir malzeme bilginiz olsun