akçakoca

Konu, 'Bölgeler' kısmında FARMAFISH tarafından paylaşıldı.

1. FARMAFISH

FARMAFISH

Favori Kamış:
    köstekli dip oltası
    En İyi Avı:
    turna 2 kg(ama çok zaman oldu çoook)
    merabalar arkadaşlar.forum yenilendiğinde ilk üye olanlardandım ancak bilgisayar sistemimin çökmesi nedeniyle aylarca forumdan uzak kaldım maalesef.bu süre için de sadece tatil için gittiğim didim akbükte balığa çıkabildim.birde davutlar milli parkında.akbükte hayatımın ilk mırmırını tuttum. davutlardada hayatımda hiç görmediğim renkli balıklar tuttum.rengarenk balıklardı gerçekten.beş tane de izmarit tuttum.renkli balıkların ne olduğunu bilmediğim için biri hariç diğerlerini bıraktım.onuda didimde balıkçılara sordum onlarda bilmiyolarmış ne olduğunu neyse. deniz avı bir değişik zevkli gerçekten.tatlı suya alışkın biz ankaralılar için güzel bir değişiklik oluyor.ankara ya gelince kızılırmakta birkaç tatlı su kefali tutmama rağmen denizdeki zevki alamadım.iki ay oldu içim içimi yiyor.bende ankaraya en yakın deniz akçakocaya gideyim dedim bu hafta sonu.akçakoca da 3 köstekli dip oltası iş yaparmı yem olarak tavuk göğsü veya bulursam midye kullanmayı düşünüyorum. kıyıdan avlanma için başka takım önerisi olan varsa çok işime yarar.birde akçakocada yer önerisinde bulunan olursa çok sevinirim.tekrardan herkese iyi avlar

2. aynalı81

aynalı81

Favori Kamış:
    Rastgele......
    En İyi Avı:
    Sazan 4x4. yayın 3kg 20gr..
    Değerli dostum deniz avcılıgıyla uğraşmıyorum ama...Ne tutmayı düşünüyorsun???

3. FARMAFISH

FARMAFISH

Favori Kamış:
    köstekli dip oltası
    En İyi Avı:
    abi bilmiyorum pek akçakocadaki balıkları.karagöz veya o tür bir balık olabilir diye düşündüm.zaten denizde kıyıdan üç köstekli dışında bişey de bilmiyorum :) sizlerin önerisini bekliyorum o yüzden.kösteklere yemi takıp bismillah diyip atıcaz artık ne çıkarsa.havada yağmurlu olacakmış pazara yağmur kesermi deniz balığınımı onuda bilmiyorum.yani anlayacağın deniz konusunda daha işin başındayım.

4. aynalı81

aynalı81

Favori Kamış:
    Rastgele......
    En İyi Avı:
    Eylül'ün bu zamanlarında geçen sene yanlış hatırlamıyorsam...Karaburun tarafından Kalkan avına çıkmıştık....Oltalarımızı kumsaldan attık....En alta deniz kurşunu 50gr üzerinede çapari stili 3 adet aşşagıdan yukarı dogru büyük kancalar takıp istavrit taktık flato gibi kesip....Sonuç pozitif:D :D :D

5. FARMAFISH

FARMAFISH

Favori Kamış:
    köstekli dip oltası
    En İyi Avı:
    :D :D :D heralhalde ilk gidişte kalkan tutarsam hidayete ermiş olurum.:) iki vuruş olsun.bide eve dönerken elimizde balık olsun ahaliye karizmayı çizdirmeyelim yeter.yoksa kalkan malkan aşar bizi.merkezdeki balıkçı barınağından sallasam bişey çıkarm ne dersin yoksa şu kalenin ordaki plajın oralar dahamı iyi adı neydi ya ceneviz plajımıydı neydi :confused:

6. aynalı81

aynalı81

Favori Kamış:
    Rastgele......
    En İyi Avı:
    Kalenin oradan bir şey çıkmaz be dostum...Hem kalabalık olur oralar....Yada sen en iyisi limandan bir tekneciyi kafala...Eline mazot parası at söyle, 2-3 saat palamuta çık teknecide çapari vardır...Bence en eğlenceli böyle geçer..:)

7. poyraz54

poyraz54

Favori Kamış:
    hepsi
    En İyi Avı:
    Çok var
    akçakoca bana yakın kayalık yerlerde gece teke takarak eşkina yakalayabilirsin .teke bulamazsan midye tak.

8. John Dory

John Dory Emre

En İyi Avı:
    Büyük beyaz 70 cl, İstanbul Boğazı
    Kalkanın denk gelmesi lazım. Zaten atacağın kalkan oltasına kalkan dışında hemen herşey gelir (vatoz, iskorpit vs) Anlayacağın sadece kalkan için olta atmanı tavsiye etmem.
    Akşam üstleri mendirekten yemli takımla lüfer deneyebilirsin, oradaki balıkçılarda mantarlı lüfer düzeni vardır. Al onlardan, taze istavrit tak at. Yine mendirekten kayaların karanlık yüzeylerinden teke toplayıp, eşkinaya atabilirsin.
    Akşam üstleri rapala, kaşık deneyebilirsin lüfere, levreğe. Palamut kıyıya yakın dolaşıyor bu aralar, hiç kıyıdan alanı görmedim ama niye olmasın, belki atlar.
    Kısacası Karadeniz'in en bereketli döneminde geliyorsun. Oradakiler neler yapıyor, ne balıklar çıkıyor, onları gözle, ona göre oltanı at.
    Şimdiden rastgele.

9. AVCIYILMAZ

AVCIYILMAZ Şaban YILMAZ

Favori Kamış:
    Lineaffe 420 10kilos
    Favori Makine:
    Shimano ultegra 4500-5500
    En İyi Avı:
    3 kg Levrek
    bildiğim kadarıyla karadenizde karagöz ve onun familyasından olan balıklar çıkmıyo. ama tekeyle eşkine, akşamları yemli istavrit, kumsallardan ağır kurşun ve yarım istavrit takarak kalkan. teke ile minekop . kaşıkla çinekop lüfer alma şansın var. ama yer olarak bilgim yok. rasgele

10. John Dory

John Dory Emre

En İyi Avı:
    Büyük beyaz 70 cl, İstanbul Boğazı
    Karadeniz'de karagöz familyasından ispari ve sivriburun karagöze sıkca rastlanır, nadiren de çipura görülür. Sivriburunu oltayla almak çok zor. Çipura da çok nadir. İyi bir ispari yatağı bulursanız güzel ispariler alabilirsiniz.
    İspari deyip hafife almayın, Karadeniz'in isparileri bir başkadır.
    Kendi tuttuğum değil ama şöyle bir fotoyla örnekleyebilirim gözünüzde daha iyi canlanması için

11. FARMAFISH

FARMAFISH

Favori Kamış:
    köstekli dip oltası
    En İyi Avı:
    ya arkadaşlar çok teşekkür ediyorum hepinize.lüfer çok iyi fikir.çantamda neden aldığımı bilmediğim iki adet lüfer kaşığı var:D suya girmiş olurlar.hem at çek vakitde geçer.bide dip oltasına teke falan bulur takarsam onu atarım. yeter.umarım bişey çıkarda balıkları size atfederim.tekrar sağolun.umarım çok dalga olmaz.neyse bi gezer gelirim

12. alikemalmetin

alikemalmetin ali kemal metin

Favori Kamış:
    2.40 kamış. markasını bilmiyom.birde mitchell makine..
    En İyi Avı:
    47 cm alabalık
    arkadaşlar bu konuyu güncelliyorum..
    akçakocada durumlar nedir.. bir bakalım... akçakocalı arkadaşalar var buralarda.. yada oralara ova giden gelen..?

13. CarpHunter58

CarpHunter58 Mustafa

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Yayın
    Müsadenizle konuyu hortlatıyorum :D

Aramızda Akçakoca'dan arkadaşlar var mıdır?

14. ncmsrn

ncmsrn necmi SERİN

Akçakoca dan benim gibi acemi balıkçıya eşlik edebilecek, öğretebilecek arkadaşlardan yardım alabilirsem çok memnun olurum.

15. levent31

levent31 levent

Favori Kamış:
    okuma helios
    Favori Makine:
    Catana 4000FB
    En İyi Avı:
    Lüfer
    akçakocalı değilim ama 9 yıl ereğlide yaşadım.
    Şu sıralar mantarlı dip zokası ile sarıkanat lüfer yapması lazım oraların.
    sistemin anlatıldığı forum.
    http://www.balikavi.net/forum/showthread.php?t=29097&page=2

Günün her vakti deneyebilirsiniz.
    Eylül-Ekim ayları dışında olmaz.
    Ama eylül ekimde inanılmaz avlar yapabilirsiniz.
    1 saatte 5 lüfer aldığımı bilirim...

16. sebepsiz81

sebepsiz81 ramazan

a.s bu aralar kıyıdan atçek lüfer yapıyor. bide limandan yemli çinekop sarı kanat.
    rasgele herkeze.

17. buru1

buru1 Burak

En İyi Avı:
    Sazan 3 kg
    Herkese merhaba. Kasım ortasında akcakocada nerelerden hangi balıklara( kıyıdan) gidebiliriz?.tesekkurler...

18. expert0540

expert0540 salih

Konuyu güncelleyelim. Öncelikle herkese merhaba. Zonguldak Alaplı Akçakoca civarlarında kıyıdan balık avı yapmak istiyorum. 4-5 sene önce deniz avında istavrit ve biraz da gece çinekop tutmuşluğum var. Ama acemisi sayılırım deniz balıkçılığının.

Alaplı - Akçakoca civarlarında kıyıdan hangi zamanlarda hangi takım ve tekniklerle hangi balığı avlayabiliriz ? Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler...reeling