Canlı yem takımı...

Konu, 'Olta Düzenekleri ve Yeni Sistemler' kısmında skoylu tarafından paylaşıldı.

1. Balikci34

Balikci34 selim

Favori Kamış:
    Sportex,Shimano
    Favori Makine:
    Shimano,Daiwa,Dam,Abu
    En İyi Avı:
    Turna
    Olurmu Alico,şamandıra ilede canlı yem sunulur,tabiki olaya sadece lüfer olarak bakmazsak,sudakta,tatlı su levreğinde iş yapar mesela...

2. ALİCO

ALİCO AliCo

Favori Kamış:
    D.A.M El oltası
    Favori Makine:
    0,33 beden FC
    En İyi Avı:
    Herhalde Toriklerdir. Kofanalarda olabilir.ispendek 13,8 kg, Kırlangıçlar.vs.vs.
    Vallahi Selim Ağabey haklısın aslında biz kitlenmişiz 1-2 balığa dünyamız bununla sınırlı sanki diğer balıklar yokmuş gibi düşünüyoruz, ama muhtemelen Serdarda bu balıkları düşünerek yazmıştır. diyorum ama kendisi daha iyi bilir tabi..

Sevgiler

3. seawolf41

seawolf41 murat denizeri

Favori Kamış:
    Shimano Vengeance AX 4.20 170 GR. Surf Kamış
    Favori Makine:
    Shimano Ultegra 5500 XSB
    En İyi Avı:
    Karamürsel, 1982 yılında tekne ile kaşık yaparak 51 cm kofana. Tekneye yardımsız alamamıştım.
    Serdar Bey merhaba,

Verdiğiniz yararlı bilgiler için çok teşekkür ederim. Mantıklı ve her şeyden önemlisi kullanımı çok pratik.

4. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Büyük beyaz; 7 mt. Güney Afrika Açıkları..
    Aslında doğru. Ben bunu daha ziyade bırakma ve asansör takımlarında kullanıyorum. Ama bazen gerekiyor, gancur ile levreğe, zargana vs. ile lüfere gezdiriyorum. Klasik canlı takımından daha avcı oluyor ama hızlı çekmemek gerekiyor.

Tekne arkasında gezdirmek içinde kullanılabilir ama, sanırım o iş için bundan daha iyisi yapılabilir.

Ustam benim o noktada görüşüm şu. Gezen bir tekne varsa, ölü yem canlısından daha iyi aksiyonla gezdirilebiliyor. Yem bul sakla derdi de daha az oluyor. O yüzden tekneyle gezeceksem, %90 ölü yem gezdiririm, yaprak veya bütün.

5. orhan1969

orhan1969 Orhan

Favori Kamış:
    İtalcanna Kombat
    Favori Makine:
    Daiwa Saltiga Surf,Daiwa Tournamnet Entoh
    En İyi Avı:
    1,5 mt Sapan ( Kemane )
    Aklın yolu birdir derler ya,işte böyle birşey olsa gerek ;) Teşekkürler ustalar :)

Resimdeki şamandıra canlı yem için tasarlanmış,dikkat edilirse kurşun ağırlık şamandıranın üzerine monte edilmiştir,bunun en büyük avantajı hayvana artı bir yük bindirmemektir.Bizim bölge de Canlı yem ile Levrek ( Deniz ) avında müthiş başarılı :)

Eyvallah Serdar Kardeş güzel konu açmışsın ;)

6. Senol_Temur

Senol_Temur Senol

Favori Kamış:
    Shimano Alivio CX 240 Medium Light
    Favori Makine:
    Shimano Exage 3000SRC
    En İyi Avı:
    Sudak 59 cm - Turna 86 cm
    Bu şekilde Turnaya şamandıralı olarak denemek lazım ama iğneyi 3 lü ile değişip . İlginç bir buluş olmuş ama buralarda hiç görmedim )))