yilan baligini nasil avlarim???

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında onurnl tarafından paylaşıldı.

1. Spider

Spider Mert Eren

ilk tuttuğum balık olması nedeniyle
    kalbimde özel bir yeri vardır.
    2 kancaya da 2 tane..
    kayaya takıldı misine
    2-3 mt kala

koptu..

girip sudan almıştı abilerim

2. aragonit122

aragonit122 mahmut

Favori Kamış:
    öğrenci adamız anlayınn
    En İyi Avı:
    yayın 12.5
    bende yılan balığına heves ettim çünkü cidden çok lezettli bir balık... s@Z@NCI PAYLAŞIMIN İÇİN TŞK EDERİM ... cidden çok düzgün anlatmışsın ...

3. Ercann68

Ercann68 ercan

En İyi Avı:
    sazan 5.6 kilo
    arkadas hakli bu kirmizi ignenin fazileti ne bilmiyorum ama bende kirmizi igneye daha cok geldigini tecrübe ettim
    tatli su yilan baligi icin solucanla gece sessiz bi ortamda bolca tutarsin sabah bosu bosuna hic deneme cok zor

4. Ercann68

Ercann68 ercan

En İyi Avı:
    sazan 5.6 kilo
    kardes aksam 11 diyosun bizim buralardada o sattte vurmaya basliyo :) sen tam baligin olacagi vakit birakiyosun

5. aragonit122

aragonit122 mahmut

Favori Kamış:
    öğrenci adamız anlayınn
    En İyi Avı:
    yayın 12.5
    acaba hiç edirnede yılanbalığı yakalayan var mı ???? mesela meriç nehrinde güzel yılan balığı çıkarmı ... israil sazanı yüzünden aynalı sazanı bıraktım yılan balığına heves ettim ... hem yakalamsı zevkli hem tadı güzel... edirnede yılan balığı yakalayan varsa ve bize yöntemini anlatırsa çok sevinirim

6. Ercann68

Ercann68 ercan

En İyi Avı:
    sazan 5.6 kilo
    vallahi gecen hafta cok büyük bitane yakaladim müthis zevk veriyo direnci falan ama bide görüntüsü yilana benzemese kimse yemiyo :(
    not: yakaladigimda saat gece 02:00 lerdeydi ve sagnak yagis vardi siril siklam oldum ama cok zevli bi avdi

7. LapinCash

LapinCash

Bu balık tecrübelerime göre sadece gece vuruyor gidenler sürekli 8-9 çıkıyolar geceliyorlar orda.Az önce Yaban TV de izledim adam akaşamüstü attı ama diyo attım ama gece vuracak diye sabaha kadar 6 tane çekti..Ya abi acayip derecede takımı doluyor bu balık..
    Ama tatlısunun en lezzetli balığı olduğu konusunda şüphe yok diye düşünüyorum hiç yemedim ama yiyenlerden o kadar çok övgü aldımki bir bu balık birde sudak..

8. akkılıç

akkılıç

Gece gittiğim avlarda çoğu zaman yılan balığı denk gelir.gelir de ben şimdiye kadar ısınamadım, hatta biraz ürperti ve çekintiyle iğneyi ağzından çıkarmak yerine kendi kendine ölmesini bekledim, o da çok uzun sürüyor..genelde gece geliyor,,,ben balık etiyle yakalamıştım..kırmızı iğne henüz kullanmadım, ama denemekte fayda var..aldım geçen hafta..önümüzdeki hafta deneyecez bakalım nasipse kırmızı iğneleri..eti lezzetli ama bir türlü içim ısınmıyor..

9. suru07

suru07 hasan

yılan balıgının en cok sevdigi yem balık içi dir balık içi derkende hepsi olmaz alabalık ciftliginden aldıgınız balık içi yaglı oldugu için tercih odur.
    AVLAMA ŞEKLİ: kullanılan kanca capraz ve buyuk olması daha iyi bence numara işine pek kafam basmaz ama soyle diyeyim 3 numara olması lazım tek kanca olarak misinaya (30-35 cm) bağlarız ucuna 1 fırdondu klips in oldıgı yerede 1 kursun 50 ik kurdun iş gorur misina kalınlıgınada gelince ben 40 lık 21kg cekerli misina kullanıyorum. balık içini takarkende solungac ı HARİÇ olan yerleri yani bagırsak ve yağ olan kısmını takacaz onuda saglam olmasına dikkat edilmesi gerek yani birkac sefer kancadan gecirdikten sonra bagırsaktan sarkan 1 parcayı 10-15 tur kanca etraafında biraz cevirerek saglayabiliriz makinayı vurdurmadan fazla makinaya abanmadan atar isek yeme bir zarar gelmez en son makinanın boslugunu alalım ve beklemeye baslayalım yılan balıgı var işe yeme kayıtsız kalamaz en fazla 15 dk içinde yem ile hasır nesir olmaya baslar yakalandı sanıp cekmeyin yakalanırsa 2-3 sefer saglam sallar makinayı gerisi size kalmıs ... eliniz biraz balık kokacak ama ne yapalım GÜLÜ SEVEN DİKENİNE KATLANIR :D

Son düzenleme: 7 Ekim 2010
  10. Ercann68

Ercann68 ercan

En İyi Avı:
    sazan 5.6 kilo

ben burada baklik icinide denedim ama nafile illede solucan solucandan baska bisiye gelmiyor

11. Serkan.ist

Serkan.ist Hidayet

http://img146.imageshack.us/i/kadlokmasizk4.jpg/

Kadı lokmasını bir dene;)

Ama çok deneme. Yılan balıklarına da acımak lazım:)

12. shatin

shatin mErt

En İyi Avı:
    :)
    Canlı yem kullanıcaksın özellikle solucan kurt.. çok sessiz olan bölgeyi seçmelisin ve av sırasında çıt ses çıkartmamalısın. 30luk sağlam bir misina işini görücektir iğnenide büyük tut arka kısmı uzun olanlardan seç ve gezer kurşunlu bir takım olduktan sonra bu iş olmuş demektir. rastgele dostm

13. Ercann68

Ercann68 ercan

En İyi Avı:
    sazan 5.6 kilo
    :))) onu deneyecek babyigit varmi burda birincisi ben onu elime alamam ikikcisi ise onu nerden bulacagimki :))))

14. KULL64

KULL64 Emrah

Favori Kamış:
    Guan2000gr
    Favori Makine:
    Ticagt4000
    En İyi Avı:
    ...
    Ben bizzat kendimden ornek vermek istiyorum.
    Buraya geldigim ilk zamanlar yasli bir amca (komsumuz) gitmistim.Aksam vaktiydi.Ben yanima yemlik karides ve sardalya almistim.Amca ise taze tavuk yuregi almisti.Ben karides ile farkli baliklar tuttum.Fakat amca tavuk yuregi ile tahminimce 10-15 arasi yilan baligi tuttu.Bu birincisi.
    Ikincisi: arsivlerim icinde bir video var yilanbaligi avi ile ilgili.O avcilar da tavuk yuregi ile tutuyorlardi.
    Anlasilan ; yilanbaligi taze tavuk yuregine kesinlikle dayanamiyor.
    Ben henuz denemedim fakat sizlere tavsiye ederim.En azindan bir deneyin bakalim belki dediklerim isinize yarayabilir.
    Rastgele...

15. Serkan.ist

Serkan.ist Hidayet

Kadı lokması ekinler ve ağaçlar için değil ama bizim için tamamen zararsızdır. İğneye takılması çok kolaydır.

Kadı lokması halk dilinde lokma, kök kurdu, gübre kurdu, gibi isimlerle anılır.

Yem olarak atılan yerde yılan balığı vurmuyorsa boşuna beklemeyin orada yılan balığı yoktur.

Özellikle ilk bahar yaz aylarında gübre yığınarının alt tarafındaki topraklarda bolca çıkar. Yeni gübre atılan bahçlerde çapa yapılırken yine bolca görülür. Çürümekte olan ağaçların köklerinde bolca vardır.
    Zıraatçiler açısından son derece istenmeyen ve zararlı bir haşerattır.

Özelikle serçe kuşları o kadar çok sever ki bir adet kadı lokmasını avucunuza koyup bahçede elinizi hafifçe kaldırın. Çok kısa sürede bir-biraç serçe sizden korkmasına rağmen kurdun cazibesine dayanamayıp gelir ve avucunuzdan alıp kaçar.

16. KARAHANLI07

KARAHANLI07 Metin Özgür Doğan

Favori Kamış:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    Favori Makine:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    En İyi Avı:
    dostlarım
    Bu konu güncellenmeli :)

17. onurnl

onurnl ....

Favori Kamış:
    karbon kamis,shimano makara,fireline craystal misina
    En İyi Avı:
    turna 115cm,59cm capak,54cm tatlisu kefali,78cm kocaagiz,66cm sazan,82cm Sudak,39cm Levrek
    Konuya canlandiralim