konya beşgöz balık avı yardım

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında mulkiyeli tarafından paylaşıldı.

1. mulkiyeli

mulkiyeli ahmet

Favori Kamış:
    Fladen Warbird Criss Cross 3,00
    Favori Makine:
    Mitchell Avocet R (4000)
    En İyi Avı:
    sazan , 4 kg
    değerli üyeler öncelikle hayırlı geceler.biz konyalı 7 ögrenci arkadaş geçen sene balık tutma sevdasına tutulup bi daha bırakamayan, paramız oldukca içimizinden birinin babasının arabasına benzini atıp etraftan duydugumuz bütün göl/gölet/su birikintisine giden insanlarız, aynı zamanda bi giyim magazasında çalıştıgımız için haftanın tek günü olan iznimizi de seve seve bu hobiye harcıyoruz,gecenin onbirinde işten çıkıp eve bile ugramadan dogruca ava gidiyoruz,şehirden uzaklaştıkça artan huzur, oltanın suya degmesi ve bütün boş vakitlerin avla dolmas falan ,bekarlık hakkaten sultanlıkmış dedirtiyo bize. Derbentinden kesteline akviranından apasına türlü türlü avlaga gidip her seferinde çim çapağı denen haylazlardan başka bişey tutamasak da eğleniyoruz, başhüyükte aynalı sazanla da tanışmışlığımız olsa da , yanımızda el kadar balıkları tutan abilerimize sözle olmasa da davranışlarımızla dogru olanı göstermek için limit altı yavruları suya bırakıyoruz , biz bile biliyosak onlarda biliyodur herhalde el kadar sazanın henüz yavru oldugunu, bir iki sene beklese büyüyeceğini , böylece saf saf -yaa burlarda da heç böyük balık yok yahu - diye yakınmasına gerek kalmayacagını.Herneyse, yani uzun lafın kısası, henüz efendi uslu bi balık yakalamışlığımız yok, ama olsun muhabbetimiz bize yetiyo.aldığımız yanlış bi duyumdan dolayı (kasım haziran arası av yasagı var sanıyoduk) uzunca Bİ dönemdir ava çıkmıyoduk, son dönem bütün muhabbetlerimiz balıklar ve göller üstünden dönünce, üstüne turnanın kefalin av yasagının olmadıgını duyunca hemen bi arastırma yaptık , bi haftanın sonunda aldıgımız duyumlar sonucu beşgözden başka gidecek yer bulamadık. oltaları kaşıkları sahteleri , hatta balıkcının - alın bu hamura da iyi gelir - dedigi hamuru bile aldık, havanın yagıslı olmasına da aldırmadık , ıslansak ta rüzgardan yıkılsak da gidip o oltaları suya kavşturcaz, çekirdeğimizi kolamızı güle oynaya ata çeke bata çıka tüketcez dedik. ama şöyle bi sorun var ki , bugün magazaya gelen bi müşteri - orda av yasak valla on milyar cezayı basarlar ocagınız söner - dedi, o bölgeyi bilen abilerden konuyla ilgili bilgisi olanlardan yardım istiyoruz, ekimden beri ava çıkmıyoruz halimizi anlarsınız 7 kişi bi arabada 80 km yol tepmeyi bile göze aldık ,beşgözde eger varsa yasakla ilgili bilgisi olanlar bilgisini esirgemezse fazlasıyla mutlu oluruz,belki av umutları temmuza kalır ama en azından yasakları çiğnememiş, korunan bölgeye girmemiş oluruz şimdiden teşekkürler. (birde gittiğimiz av pazarındaki dayı bize envai çeşit silikon metal falan verdi resimlerini yüklüyorum bunların hangisi işimizi görür? iş görmez ise iade etcem, konularda hem metal hem silikonla tutulmus ama anladıgım kadarıyla bölgeden bölgeye farkediyo)

buna hem akbalık hem turna hem levrek hem sudak gelir dedi

bunlara güneş varsa parlar turna gelir dedi

bunu niye verdi bende hatırlamıyorum, bi heves gidince adam vileda sopasını verse olta diye alırdım

OzanAvsar1 bunu beğendi.
  2. Onur Şerefhanoğlu

Onur Şerefhanoğlu Onur

Favori Makine:
    shimano ultegra
    En İyi Avı:
    pisi
    Bunların hepside balık alır,ortadaki kaşığı sığ yerlere at,yada otun yüksek olduğu yerlere(diğerleri takılıyor ise).Alttaki slikonların beyazlarından varsa birkaçtane al.

3. fearlose

fearlose Doğukan Özel

Favori Kamış:
    Lineaeffe Sea Master 4.20 - ProCatch Carbospin Pro-240 Spin Kamış
    Favori Makine:
    Albastar Cosmic 7000 - Daiwa Sweepfire E4000
    Alttakilere levrek geliyor diye biliyorum

4. mulkiyeli

mulkiyeli ahmet

Favori Kamış:
    Fladen Warbird Criss Cross 3,00
    Favori Makine:
    Mitchell Avocet R (4000)
    En İyi Avı:
    sazan , 4 kg
    degerli yorumlarınız için teşekkürler ,söylediğiniz beyaz kurt gibi olanlardan bi de sert bi balık gibi olan sahte yemlerden ve camlı yemi takmak için uygun oldugunu av pazarındaki dayıdan ögrendigim kancalardan aldım, sanırım artık herşey hazır, üç gün içinde avımızı gerçekleştircez. beşgöz hakkında bilgisi olan arkadaşlardan yardım istiyorum , hangi balıgın çıktıgı çok önemli değil tutmasak da olur sadece yasak bi bölgede avlanmak istemiyorum , şimdiden teşekkürler.

5. canbörü

canbörü ali

Favori Kamış:
    cormoran bull fıghter
    Favori Makine:
    shımano catana 40
    En İyi Avı:
    aranıyor.
    özelden istediğiniz cevapları yazdım.

6. mulkiyeli

mulkiyeli ahmet

Favori Kamış: