Bir balık ile ateşlenen balık heyecanı(yardım ve görüşlerinizi rica edeceğim)

Konu, 'Takım Çantası' kısmında Cagdas94 tarafından paylaşıldı.

1. Cagdas94

Cagdas94 Çağdaş

Öncelikle merhaba herkese.Ben 8 10 yaşlarında dayım ile başlayan balık heyecanıma ortak olacak pek kimse bulamadığım için biraz ara vermek zorunda kaldım.Fakat sürekli takip edip bilgi almak için uğradığım bu foruma üye olma kararı iskelede yanımızda hemen hemen bir kulaç boyunda iri bir levreğin bir abi tarafından çekilmesi ile yaşadığım heyecan bu balık isteğini yeniden ateşledi.Ben öncelikle gümüşyaka silivri taraflarında avlanıyorum ve acemiyim.Yıllar önce büyük olta büyük balık yakalar düşüncesi ile 12 13 yaşlarında albastar leader 3234 3.5 metre kamış almıştık babam ile.Yanında ise yine albastar millenium 70 makina kullanıyorum.Ortalama 300 gramlık 5 6 adet mırmır almıştım o levreğin çekildiği gün.Şimdi büyüklerime danışmak istiyorum bu kamış ve makina ile bana hangi avı önerirsiniz ? At çek yapmak için ertesi gün 9 gramlık rapala almıştım fakat yeterli olmadığını iki üç atıştan sonra anladım.Bu imkanlarla at çek yapılabilir mi ya da ne tür avlar yapabilirim yardımcı olur musunuz.İskele denizin içine 15 20 metre kadar içerisine gidiyor ve ne yapılabilir yardımcı olursanız sevinirim.Şimdiden iyi avlar diliyorum.

2. KARAHANLI07

KARAHANLI07 Metin Özgür Doğan

Favori Kamış:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    Favori Makine:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    En İyi Avı:
    dostlarım
    Canım kardeşim...Öncelikle bayramını kutlar gözlerinden öperim.Ne iyi ettin de böyle güzel bir hobiye merak sardın.Mutlu ettin beni...Soruna gelince...Elindeki ekipman ile at çek(spin)yapılmaz!Çünkü ağır olur ve verimsiz olur.Ama yemli av yapıla bilir ve bu malzeme de zaten bu maksat ile kullanılan bir malzemedir.Öncelikle sana tavsiyelerim olacak.1-ne tür avlar yapacaksın onu belirle... a-yemli surf(surf uzak atış)b-at çek yani spin c-el oltası(en zor ama en etkili ve en keyifli avdır) bu seçenekleri arttıra biliriz...Her tekniğin ayrı ekipmanı vardır.tekniğe göre ekipmanları öğrenmelisin.Ve unutma ki bir balıkçı iğneyi tanır düğüm bilir kendi takımını yapmayı bilir...sen öğren bil de istersen hazır al istersen kendin yap önemli değil.tercihini araştırmak için google da yaz karşına çıkan form sitelerinden bilgi topla...Youtube dan ayrıntıları videolarla incele izle.kafanda oluşan soruları hazırla ve gel buralarda konu aç sorular sor.Soracağın sorular pek çok aceminin yaptığı hatalardan olmasın...Örnek:sapin kamış tavsiyesi..merhabalar bütçem şukadar ben at çek yapmak istiyorum....Yok öyle bir şey...Forumlarda tecrübeli insanların ezici çoğunluğu bu tip içi boş sorulardan hoşlanmadığı için eskisi gibi katılım olmaz ve sağlıklı bilgiye ulaşamazsın...Örnek;tekirdağ bölgesinde spin avı ekipman tavsiyesi...detay;hedef balık kullanacağın suni yem ve ağırlığı ve bunlara paralel olarak ne tür ekipman kullanmalıyım?gibi daha özenli detay içeren sorular sorarsan bilgi sahibi üyelerin dikkatini çeke bilir ve insanların sana eşlik etmesini sağlaya bilirsin.Sevgiler,

3. Cagdas94

Cagdas94 Çağdaş

Ben de bayramınızı kutlar ellerinizden öperim.Sanırım bana en uygun olanı şu anki malzemeler ile uzağa atış yapmak olacaktır.Asıl sorum spin olta işlevi görüp görmeyeceği idi ve cevabı çok güzel ve açıklayıcı vermişsiniz teşekkür ederim.Siz değerli abilerimizden öğreneceğim çok şey olduğu için benim de heyecanım her gün artmakta.Görüşleriniz için tekrardan teşekkür ederim

4. KARAHANLI07

KARAHANLI07 Metin Özgür Doğan

Favori Kamış:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    Favori Makine:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    En İyi Avı:
    dostlarım
    Estafirullah kardeşim bizler de o yollardan geçtik ve halen de geçmekteyiz.Aklına ne takılıyorsa burada konu aç bizler gördükçe yazarız.Sevgiler,