Yaşasın DOĞA

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında qwerty84 tarafından paylaşıldı.

1. qwerty84

qwerty84 cem

Hepimiz birseylere deger veriyoruz ama niye verdigimizin tam karsılıgını bilmeden toplum koleje girmeyi deger gordugu icin iyi bir isi deger gordugu icin komsundan daha cok para kazanmayı daha iyi arabaya binmeyi vs.... deger gordugu icin deger veriyoruz gercrk kimliklerimizi tuketen toplum , dısarı gezmeye diye avm ye giden bir çatıdan bir çatıya koşan kökenı işçi ailesi olan ve işci sınıfı olan bir toplum tüketmeye can atan ben daha zenginim kavgası toplum kalıplarında yasıyoruz ORMAN VE SU benim kalanlar sizin olsun...YASASIN DOĞA

2. Elvis

Elvis Suat

Cem Bey,
    Öncelikli olarak vermek istediğiniz bu güzel ve özel mesajın daha anlaşılabilir olması için noktalama işaretlerini kullanmanız,anlatmak istediğinizi daha anlaşılır hale getirecektir.
    Gözlemlerinize tamamen katılmakla birlikte hızla yok olan doğamız ve bir türlü aşılanamayan doğa sevgisi için hepimizin dernekler,klupler,vs.gibi yerlerde daha etkin,aktif bir rol oynaması gerekir.

3. qwerty84

qwerty84 cem

Doğru söylüyorsunuz ,dikkat etmemisim yazım yanlışlarına ve 2 konu ya gelinceklupler ve dernekler varsa seve seve katılırız.bildiginiz varsa paylasırsanız sevinirim.

4. bogace

bogace Boğaç Erel

İşin içinde çocuklar olunca, hava kötü ve kış ise (çocuklar için pek tasvip etmesem de, eve ihtiyaç olunca bu kış biraz yaptık) avm ya da müze, ve mümkün olduğunca hava güzelse sahil, park bahçe...

Kendimizi "ben daha zenginim", çocuklarımızı "benim çocuğum daha akıllı" at yarışına sokmayı sevmedim hiç, saçma zaten.

Kazancına göre, istediğin hayatı yaşayabiliyorsan, en zengin de sensin en mutlu da...

Ailemin karnı doyuyor, tepelerinde bir çatı var, istediklerini alabiliyorum (yeri gelir alamaya da bilirim, hayat bu, onlar da bunun farkında).

Ne kadar kazandığın değil, bugün var, yarın yok derim ben hep para için, parayla ne yaptığın önemli...

Yaşasın Doğa konusuna gelince, buna kesinlikle katılıyorum.

Tatile çıkarken apart pansiyon vb karasız kaldık. Eşimle konuştuk, betondan çıkıp betona girmenin bir alemi yok. Aldık çadırımızı, mis gibi çam ağaçlarının altında ormanda 9 gün kamp yaptık. Şu portatif sandalyeler vb, onlardan bile almadık, bir kilim yetti, çaylarımız dökülmesin diye kesilen yaşlanmış ağaçların kökleri vardı.

Aslında yaşamak için ihtiyacımız olan şey bu kadar (Cem hocam tanışalım bu arada, İstanbul'daymışsın sen de, kamp organizasyonu yaparız arada):

5. qwerty84

qwerty84 cem

En iyisini yapmıssın bogaç hocam kamp tadı cok baska oluyor coluk cocuk konusuna gelincede haklısın bende oyle kısın cocuklardan dolayı bazen gidildi ama genelde bizimde tercih deniz kenarı parkları kam iside neden olmasın güzel bir organizasyon olursa ..