Surf & Spin ve Muhtelif Misina Öneri

Konu, 'Misinalar' kısmında GRAFTT tarafından paylaşıldı.

1. GRAFTT

GRAFTT Hikmet Soydaş

Bugün İstoç'a gidip misinamıda aldım. Teşekkürler isottevfik. :)

2. isottevfik

isottevfik Tevfik

Favori Kamış:
    SHIMANO Catana BX 240 Tele
    Favori Makine:
    SHIMANO BIOMASTER 5000 CFB
    :p :p :p

Güle güle kullan.:thumb: :thumb:

Lakin evladiyelik değildir. 2 yılda bir yenilemen gerekir.:p :p

Şunu da belirteyim ki, bu fiyatlara bir daha bulabilme şansın yoktur.:confused: :confused:

Demedi deme.:confused: :p :D

3. GRAFTT

GRAFTT Hikmet Soydaş

Teşekkürler, yolum düştüğünde bir tane daha alayım öyleyse, yedek dursun kenarda. Dediğiniz gibi çok pahalı değil gerçektende. :)

4. GRAFTT

GRAFTT Hikmet Soydaş

Arkadaşlar, uzak atımlara uygun misina araştırırken linkteki misina ile karşılaştım. Aşağı yukarı 4 adet makina kasnağım olduğu için fazla olmasıda uygun geldi.

Bu misina hakkında bilgisi olanlar varsa paylaşırsanız sevinirim.

http://www.rastgeleav.com/default.asp?git=9&urun=2185

5. medmarine2

medmarine2 Soner Coşar

Favori Kamış:
    Okuma Alumina 270 Mh
    Favori Makine:
    Shimano Nexave 4000 Fc
    Yaklaşık iki senedir kullandığım bir misina. Gayet memnunum 0,28 ini bulup alabilirsen (şok ile birlikte) memnun kalacağına inaniyorum.

Ayrıca bu sene bir üstadımın tavsiyesi ile aldığım shimano ultegra misinayı tavsiye ederim 1500 mt si 45- 50 Tl civarı...

6. GRAFTT

GRAFTT Hikmet Soydaş

Teşekkür ederim, fakat 100-130 gr ile atıma 0.28 mm olanı az gelmez mi ? Ben 0.30 mm olanını bile az geleceğini düşünüyordum.

7. ozgurcan

ozgurcan Özgürcan

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Çapari ile havada uçan martı ve tabii ki hemen serbest bırktık! (Gülmeyin, şahitlerim bile var)
    Erkan merhaba,
    Surf takımda kullanman gereken monolar, minimum esneme özelliğine sahip olmalıdır. bu durum, beklemeli avlarda balığın vuruşunu hissedebilmen açısından önemlidir. Bir çok mono 1 mt.de yaklaşık 7-8 cm. esneme yapmaktadır. Bu durumda ya örgü misina kullanmalısın veya kaliteli ve surf takımlarda kullanılan, minimum esneme özelliğine sahip monoları tercih etmelisin.
    Örgü misina gerçekten çok kulanışlı ki ben genelde örgü tercih ediyorum.
    Tercihin mododan yana ise sana direk olarak Trabbucco T-Force XPS Long Cast modelini tavsiye ediyorum. Esneme minimum, sağlam, kaliteli. bu misina 1200 mt sarılı geliyor. Fiyatı 60 TL civarı. ben 0,28 kullanıyorum, memnunum. 0,28 üzeri atış mesafeni düşürür, uygun bir shock leader ile istediğin sonucu alabilirsin.

8. GRAFTT

GRAFTT Hikmet Soydaş

Merhabalar.

Yemli avlanma uzun zamandır yapmıyorum açıkcası, zaten yapmayı istesemde elimde hiç malzeme yok desem yeridir. Genelde ya çapariler, sahteler, silikonlar mevcut. Malum sahte yemlerde saklama bozulma gibi endişe olmuyor, arabanın bagajında duruyor lazım olduğunda hemen kullanıma hazır hale geliyor.

Trabbucco Super Soft spin oltam için almıştım, 20 günlük tatilim boyunca Trabzon'da her gün olmasada büyük bölümünde denizle buluşturdum. Dün bakım yaparken misinaya gözüm elişti, rengi canlı turuncu gibiyken rengi solmuş mat hal almış. Bu kadar kısa sürede böyle olması beni biraz şaşırttı gerçektende.

Malesef şimdilik örgü misina kullanmak için kendimi pek hazır hisettmiyorum, ileriki zamanlarda kullanmayı planlıyorum.

Bu arada sizin önerdiğiniz misina ebay'da daha pahalıymış 28 euro civarı ülkemizde ise daha ucuz :) Kendi açımdan ise maddi imkan olarak biraz daha ekonomik olanlarını tercih etmek istiyorum.

Genelde boğazda surf kamış kullanacağım için akıntınında verdiği etkiyle benim düşüncem 0.35 mm'di, sanırım sizlerin önerileriyle 0.30 mm tercih etmeliyim.

Teşekkürler, Rast Gele.

9. medmarine2

medmarine2 Soner Coşar

Favori Kamış:
    Okuma Alumina 270 Mh
    Favori Makine:
    Shimano Nexave 4000 Fc
    0,28 önünde 0,35 şok ile 150 gr kadar sorunsuz atıyorum. 0,30 tritanyum ile 125 gr çok rahat ediyorum(şoksuz) . Her iki misinayı da tavsiye ederim.

10. GRAFTT

GRAFTT Hikmet Soydaş

Çok çok teşekkür ederim, o halde bende 0.30 mm olanını tercih edeyim.

11. GRAFTT

GRAFTT Hikmet Soydaş

Arkadaşlar Makinamıda aldım geriye tek eksiği misina kaldı. Avmarketi yada spotBalıktan sipariş verecem fakat birkaç farklı misina daha kendime uygun olanlar oldu ama bilgim olmadığı için Surf oltamda nasıl verim verirlermi bilemedim. Tecrübesi bilgisi olanlar yardımcı olurlarsa sevinirim.

Ürün 1 http://www.spotbalik.com.tr/Tritanium-SurfSalt-Water-Misina-1120mt-035mm,PR-24389.html

Ürün 2 http://www.spotbalik.com.tr/035mm,PR-31903.html

Ürün 3 http://www.spotbalik.com.tr/Cougar-Misina-1000mt-035mm,PR-36775.html

12. GRAFTT

GRAFTT Hikmet Soydaş

Sonunda Sufix Surf 0.35 mm misinam geldi. Avmarketi.comdan sipariş etmiştim :)

13. GRAFTT

GRAFTT Hikmet Soydaş

14. yunusemreklk

yunusemreklk yunus emre

Favori Kamış:
    Procatch Carbospin
    Favori Makine:
    Okuma Avenger
    En İyi Avı:
    3kg Bıyıklı- 4 KG TURNA 10+kg-Aynalıı
    abimiz sana hemen tavsiyeyi vermiş zaten. bence fazla para vermeyim olayına takılma. misinaya ver ama hak ediyorsa.
    çünkü Allaha emanet önce tabi sebepler dahilinde. rapalaların ona emanet. trofeler (ola ki vurursa) ona emanet. ota çapağa takılınca kopmasın üzülme sonra. misina hak ediyorsa 100 metresine 10-15 lira verilir bence

15. GRAFTT

GRAFTT Hikmet Soydaş

Açıkçası elimdeki 10 yildan fazla zaman önce aldığım misinalar bittikten sonra şimdiki aldığım ve arkadaşlarıma aldirdigim misinalar kaliteli ve kalitesine oranla pahali misinalar. Trabbuco markasının özel serisi misinalarini tercih ediyorum. Spin makinamda ip kullanmak isterim ama oda ileriki zamanlarda inşallah :)