Bugün, 14 Aralık 2009, Kalamar avımız ve kalamar takımımız.

Konu, 'Tekneden Balık Avcılığı' kısmında orhan kucukbicmen tarafından paylaşıldı.

1. orhan kucukbicmen

orhan kucukbicmen Orhan Kucukbicmen

Favori Kamış:
    El ile balık avlarım, bu şekilde avlandığım için çok mutluyum.
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.

Gene Sivrice balıkçılar kahvemizdeyiz, gene Conta kaptanın güzel demli çaylerını yudumlarken, ben de kalamar yakımlarımı hazırladım, dün İlhami hocanın aldığı kalamarları duyunca , bizlerde erkenden denize açıldık, Kenan kardeşimde kendi takımını hazırladı, ilk denize açılan bizim tekne idi.
    Limandan çıktık, kalamarların nerelerde olduğunu , buranın meralerını tanıyanların arasında olduğumuz için fazla zorluk çekmeden meraya geldik, ben hazır olan takımımı derin suya indirdim, kalamarlar çifter , çifter gelmeye başladılar, çok güzel bir kalamar avı gerçekleştirdik, diğer teknelerde geldiler, onlarda avlanmaya başladılar, akşam yemeğimiz gene çıktı, bu akşam kalamar sote, ızgarada kalamar ve yeşil efe de bizlerle beraber olacak, kalamar takımı ve kalamar avı ile ilgilenen arkadaşlarımız bana yazabilirler, uyguladığım kalamar takımı hakkında ve kalamar avımın yöntemleri hakkında gereken bilgileri vereceğim, sorularınızı beklerim.
    İşte böyle bir avımız daha çok güzel sona erdi, ben ve Mercan Kenan kardeşim, sizlere selam ve sevgilerimizi yolluyoruz, hoşçakalın.:):):)

2. lvnt

lvnt levent

yine yeniden yepyeni TEBRİKLER.................

3. umutkeskin_7

umutkeskin_7 umut

Orhan abim tebrik ederim,ellerin dert görmesin.Ayrıca afiyette olsun:)

4. menopiko

menopiko İbrahim GÜÇLÜ

Orhan abi tebrikler. Kalamar avını hiç denemeyen birisi olarak ilgimi çekmedi desem yalan olur :)

5. LapinCash

LapinCash

Yakışır Orhan dedeye.

6. gtatas

gtatas Gürcan Tataş

Favori Kamış:
    en ucuzu
    Favori Makine:
    en ucuzu
    En İyi Avı:
    Levrek 2.200 gr
    Siz var ya siz felaketsiniz Kenan abimle tam bir eküri oldunuz.Tebrikler kalamar takımlarını bir fotolarsanız sevinirim.Tebrikler teşekkürler.

7. orhan kucukbicmen

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.
    Çok teşekkürler, sevgili Levent,
    Bu avla ilgili sorularını beklerim, hoşçakal.:) :) :)

8. enginson

enginson engin

Favori Kamış:
    daiwa crossfire(spin) okuma salina
    Favori Makine:
    shimano catana 400 fb, ryobı ecusima 6000vi, okuma avanger 65
    herzamanki gibi süpersiniz abi :) tebrikler:)

9. esref surek

esref surek eşref sürek

Favori Kamış:
    tekne ile olta balıkçılığı
    En İyi Avı:
    7 kiloluk sinarit
    Orhan abim çok güzel bir merada avlanıyorsunuz hangi balığı yakalamak isterseniz deniz sizi boş göndermiyor
    tabiki bunda deneyimde önemli
    egenin kalamarının lezzetide bir başka olur aafiyet olsun rastgele

10. orhan kucukbicmen

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.
    Çok teşekkürler, sevgili Umut , sana da güzel balık avları dilerim, hoşçakal.:) :) :)

11. KSK/34

KSK/34 Serkan/ksk

En İyi Avı:
    hayalimdeki levrek
    Orhan abi tebrikler afiyet olsun

12. 56562

56562 xxx xxxxx

Orhan Abi tebrikler. Sizin ava çıkışınızı bizim burada market alışverişimize benzetiyorum. Ne lazımsa gidip tık diye istedğiniz miktarda alıp dönüyorsunuz. Kalamar bazen yemli oltayada geliyor ve şansımız yaver giderse iğneden kurtulmadan tekneye alabiliyoruz. Yinede başarı şansı oldukça düşük. Siz resimdeki sahteleri ne şekilde kullandığınızı açıklayabilirseniz, bizlere çok faydası olacaktır.

13. Aret

Aret Aret

En İyi Avı:
    Kalkan 4,5 kg. (Boğaz'da)
    Selamlar Orhan Amca, iyi ki akşam yemeği resimlerini göndermemişsiniz, yoksa istanbul bize dar gelecekti:)

14. cem76

cem76

Favori Kamış:
    olta,zıpkın
    En İyi Avı:
    levrek 14 kilo,kırlangıç 5 kilo,kalkan 8 kilo,karagöz 6 kilo
    tebrikler afiyet olsun ama ilk gün sert olmuyomu terbiyelemeden

15. orhan kucukbicmen

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.
    Sevgili kardeşim, kalamar avı bana göre çok zevkli,
    hele bütün kösteklerin dolu olarak geimesi, bir bayram havasıu gibi.:) :) :)

16. orhan kucukbicmen

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.
    Sağol, sevgili Emre, inşallah sen de kalamara çapari takımı çekersin, hoşçakal.:) :) :)

17. GYILMAZ

GYILMAZ GÖKHAN

Favori Kamış:
    Shimano
    Favori Makine:
    Shimano
    En İyi Avı:
    Minakop 3KG
    Orhan Abi,Tebrikler kalamarlar süper görünüyor.Sizden birde kalamar tarifi alabilirsek çok iyi olur.Güzel avlarınızın devamı dileğiyle,
    Saygılar,

18. orhan kucukbicmen

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.
    Çok teşekkürler, sevgili Gürcan kardeşim, kalamar takımı hakkında bazı bilgileri veriyorum, fotoğrafları hazırlayıp yollayacağım.Hoşçakal :) :) :)
    kalamar ile ilgili bilgi ve tecrübelerimi ben de kendime göre anlatmak isterim, bizim bulunduğumuz kuzey egede yerleşmiş olan bu kafadan bacaklılar familyesinden olan kalamarların, bu sene çok olacağını hep beraber söylemiştik, hatta ben, buradaki balıkçı kardeşlerime, bu sene denizler kalamar kokar diye espride yapmıştım, işte bunun sebebi, ığrıp yani küçük tırol, bunlar kıyılarda ne var ne yok bütün balıkların kökünü kurutuyordu, nihayet geçen sene gelen yasak , bu küçük balıkların büyümelerine sebeb oldu, işte kalamarlarda bu balıklardan biri, inşallah bir sene sonra burası bir kalamar denizi olacaktır, bu bilgileri verdikten sonra gelelim kalamar takımına, iki türlü takım var, ben uzun senelerden beri, sürtme yani sırtı ile kalamar avladım, gündüzleri başka balıklar avladığımdan akşam üzerleride kalamara bakıyordum, beş altı kalamar tutup, akşam soframızı süslerdik, bu sene kalamarlar çoğalınca, gündüz avı başladı, bu av için kalamar çaparisi yapıyoruz, dibe bir ağırlık,150 gr kadar bir kurşun,( ben ağırlık olarak, ağır bir kalamar zokası kullandım,) iki veya üç köstek, uçlarında küçük, kalamar zokaları olan sahte yemler, bu kösteklerin boyo 30 cm civarında, köstek araları 65 cm. civarında, köstekler ve beden 040 misinadan , işte takım bu şekilde, daha ziyade gndüzleri, eriştelerin, otların arasında bulunan ve yemlenen kalamarlar, bu sahte yemlere hiç dayanamıyorlar ve saldırıya geçiyorlar, bir seferde fotoğraftaki gibi üç adet yakaladım,kapalı havayı, biraz dalgalı ve akıntılı denizi çok seviyorlar, çok daha fazla incelikleri olan bir av, genede sormaya devam edebilirsiniz, bu yorumlar ve bilgiler benim tecrübelerim, bu konuda daha değişik takım ve yorumlar yapacak arkadaşlarımızda olacaktır, çok yönlü bir av diyebilirim.

19. orhan kucukbicmen

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.
    Sevgili Engin kardeşim, bana göstermiş olduğunuz sevgi ve saygı gerçekten çok daha önemli, küçük bir tebrik bana yeterde artar bile,birbirimize çok abartılı kelimeler kullanmamıza hiç gerek yok, zaten sizlerle paylaşmak en güzel övgüye değer, sizlere de rastgele, hoşçakalın.:) :) :)

20. Cevat Ergin

Cevat Ergin Cevat ERGİN

Sevgili Orhan abi, yine müthiş bir av, müthiş ikili oltacı, her seferinde teknende , oltalarında değişik türden balıkları görmek beni çok mutlu ediyor, ellerin dert görmesin, Kenan abime de selamlar, her daim rastgelsin dileklerim ile saygılar :)