gezi teknesi ile sırtı

Konu, 'Tekneden Balık Avcılığı' kısmında haldunsevincel tarafından paylaşıldı.

1. haldunsevincel

haldunsevincel Haldun

İyi günler,
    30 Ağustos günü üç aile olarak 5 gün için Marmaris e gideceğiz.Bir kaptan ile anlaştık 4 gün sabah 10.00 akşam 18.00 günübirlik turlara çıkaracak bizi.Tekne durduğu zaman yemli takım atarim fakat seyir halinde iken yaklaşık 2-2.5 saat yol gidecek ve geri gelecek tahminen 10 mil kadar hız yapar diye düşünüyorum nasıl bir sırtı takımı atmam lazım ??

2. vayaz

vayaz engin bilgiç

Favori Kamış:
    shimano aspire dx 2.70 20-50 gr
    Favori Makine:
    shimano biomaster sw 4000 - Daiwa Saltist 6000 H
    En İyi Avı:
    levrek 3 kg
    Sırtı takımının verimli çalışabilmesi için öncelikle takımı belirli bir derinlikte tutmak önemlidir ikincisi ise hız. Bu şekilde bakıldığında uzun mesafede derinlik ve dip yapısı sürekli değişecektir artı teknenin hızı bence sırtı için fazla hızı düşürürseniz yol süresi uzar buda bir seçenek. Ama diyorsanızki hep olumsuzu söylemişsin sen olsan ne yaparsın diye valla ben her halukarda o sırtı takımı suya bırakıp başında heyecanla beklerdim rast gelsin

3. Querorz

Querorz Fatih

Haldun Bey, yüksek hızlarda yalnızca Palamut yakalanabileceği şeklinde bir söylem var. Aslında yıllar önce Kemer'deki gezi teknesinden sırtıyla bir kaç Palamut yakalayan bir adama şahit de olmuştum. Kendim , gezi teknelerinden sırtı çekmeyi denedim bir kaç kere fakat pek başarılı olamadım.

4. haldunsevincel

haldunsevincel Haldun

Tekneyi özel kiraladığımız için belki hızını biraz düşürür ama sırtı hızına da düşürmez heralde. Onun için yüksek hızda mecburen palamut sırtısı kullanmam gerekiyor. Aslında biraz araştırma yaptım 10-15 li rapala takımları var sanki balık sürüsü gibi görünüyor ama oldukca pahalı.
    http://www.alltackle.com/stripteasers.htm