Bağlama kütüğü vizesi.

Konu, 'Tekne Donanımı ve Bakımı' kısmında sancak114 tarafından paylaşıldı.

1. sancak114

sancak114 Atilla KORKMAZ

Favori Kamış:
    Okuma SalinaIII - Shimano Scimatar
    Favori Makine:
    Okuma SalinaIII16000 - Shimano Stradic 3000SFD
    En İyi Avı:
    Levrek 6350gr sene2002 :)
    Herkese selamlar.Konu hakkında bilgisi olanların yardımını rica ediyorum.

2014 yılı ocak ayında bağlama kütüğü çıkarttığım 3,30 metrelik şişme botum'un vizesini 2 ay geciktirdim.Bugün Gölbaşı belediyesi'ne vize için gittiğimde cezası ile birlikte yaklaşık 500 TL civarı ödeme yapmam gerekeceğini.yada istersem Sarıyer barajı civarında yetkisi olan bir belediyeye giderek danışmamı belki daha az ücret ile vize yaptırabileceğimi söylediler.

Anlamadığım vergiden muaf bir araca bu kadar ödeme nasıl çıkar.Başka yerde daha az ödeyebilirsiniz lafının mantığı nedir.Herkes kafasına göremi ücret alıyor.
    Botun kendisinin edeceği 500TL şimdi yırtıp atıyım desem yine başa bela,kullanılmaz hale geldiğini de belgelemem gerekiyor.

Konu hakkında bilgisi olanların yardımını esirgememesini rica eder saygılar sunarım.

2. zaad

zaad ZAFER

Şişme botun vizesi mi varmış :S Bırak sinekten yağı, sivrisinekten tulum peynir çıkarıyor canım ülkem :(

3. befalcon

befalcon Sinan

Favori Kamış:
    Okuma V-System 2.70 10-40
    Favori Makine:
    Daiwa Megaforce 2500
    En İyi Avı:
    Dağ Alası 26 cm.,, Torik 3 kg
    Ne vizesi ***. Bin gez, kaydı var mı diyene kaydını göster. Vize yapmak zorunlu değil diye biliyorum.

4. sancak114

sancak114 Atilla KORKMAZ

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Keşke bu kadar kolay olsa :( Yetkililerin en yakın limana bağlama ve canımızı sıkma ihtimali var.

5. sancak114

sancak114 Atilla KORKMAZ

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    henüz bilgi gelmemiş.ben şimdiye kadarki gelişmeleri anlatıyım.ilerde birilerinin işine yararsa diye
    1- Gölbaşı dışında Ankara'ya yakın iki müdürlük var kaman belediye ve çayırhan.her ikisnin sorumlusu da yeni atanmışlar.önceki sorumlular birşey öğretmeden gitmiş:) bu yeni arkadaşlar eğitim alacak ve sonra kendilerine şifre verilecek.şu anda hiçbir cevap veremiyorlar.
    2- Bakanlık yetkilisi ile yaptığım görüşme.uygulanması gereken ceza 17TL civarıymış,şu anki yönetmeliklere göre.Gölbaşı belediyesinin kafasına göre istediği ücrete şaşırdı ama belediye ile sizin aranızda dedi,bakarmısınız duruma.
    3- Vizeler Türkiyenin bütün limanlarında yaptırılabiliyormuş.samsunu aradım telefona cevap bile vermiyorlar:) mesai ve yol ücreti hesaplayıp hangisi daha ekonomik diye bakmak lazım galiba.
    Pes yani pes.

6. sancak114

sancak114 Atilla KORKMAZ

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Son durum.
    Dikili liman başkanlığından Mümtaz bey ile görüşüldü.Kendisi siteme girince botuma ait kütüğe ulaştı.
    17-20 TL arası bir ceza çıkacağına dair bilgi alındı.
    yarın dikilye gidecek bir arkadaş bulundu( tesadüf bu ya :) ) kütük ruhsatı teslim edildi.ödeme için gerekli 20 TL yanaktan bir makasla halledildi:)
    Bu kadar basit ve ucuz bir işlem için Gölbaşı belediyesinin hangi sebeple 500 civarı istediğini sinirden kudurarak düşünmeğe ama bunun arkasını da bırakılmayacağına yemin edilerek konu çözüldü.
    Saygı ve sevgiler ile.

7. sancak114

sancak114 Atilla KORKMAZ

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Ve nihayet bağlama kütüğü ruhsatım vizesi yapılmış olarak elime geçti hem de 5 yıllık vize yapılmış:)