Denizden uzaylı çıktı :)

Konu, 'Av Hikayeleri' kısmında TuRKLoRD tarafından paylaşıldı.

1. TuRKLoRD

TuRKLoRD Polat

Favori Makine:
    Banax sx 5000
    Tahmimce sene 92,93. yaş 17,18.sıcak bir agustos günüydü.o zmanlar daha balığa yeni yeni merak salmıştık.abilerimizden hep duyardık balıkavlamanın ne kadar zevkli bir hobi olduğunu.daha önceleri balık avlamaya çıkmıştım ama hepsi amatörceydi.devamlı balıkları yemliyordum :)

Mahallemizde bir erol abimiz vardı.çok sevecen bir insandı.doğuştan bir balıkçıydı.emekli olduğu için tüm gününü deniz kenarında olta başında geçirirdi.akşamüstleri mahallemizden bir kaç arkadaş onun yolunu gözlerdik,balıktan dönmesini beklerdik.bizlere akıcı türkçesiyle günü anlatır ve balık avını bizlere aşılamaya çalışırdı.

Hiç unutmuyorum bir gün çuval dolusu kefalle dönmüştü balıktan.tabi bunlar izmir körfez balıgı yensen yenmez atılsa atılmaz.mahallenin kedileri bayram yaptı o gün :).yaklaşık 30 kadar kedi yediği balıklardan gölgeye çekilip dinlenmeye başlamıştı.kediler bile kavga etmediler o gün balıklar için.balıkların bazıları hiç abartısız kedilerden büyüktü.

O gün aklımda bir şimşek çaktı ben neden çıkmıyorumki balığa???...

Büyüklerimizden duydugumuza göre en bereketli av sabah suyuydu.bende sabah suyuna kalmalıydım(sanki çok tecrübeliz ya).apartmanda 2 kat üstümüzde oturan mutluyu ve samimi arkadaşım gökhanı aradım akşam evden(ozmanlar cep yok).c.tesi gecesine sözleştik.sahilevlerine gidecektik(izmir).Hem o aralar babam bana araba almıştı ilk defa arabamla dışarda sabahlıyacaktım.bunun heyecanı vardı içimde.özgürlük.....

c.tesi sabahı telefon trafigi başladı sayemde.akşam üstü işten çıkınca buluşalıcak ve sahilevlerine balığa gidilicek ve sabahlanacaktı.sabah suyu olucaktı mutlaka.dönmek isteyen abonman biletini atıcak otobüse geri dönecekti.diğerlerini caydırmak yoktu.

Akşam üstü buluştuk ama olta yok en öenmli meseleyi unutmuşuz :).balığı ellemi tutucaz??.onada bir çözüm bulduk,,giderken alırız :)... narlıderede yemci zeynele uğrayıp 3 adet takım makina ve yemleri aldık.tabi gelirken korkudan çok yavaş gidiyoruz çünkü ehliyet yok :).yaş daha 17.

saat 6,7 gibi geldik avlağımıza.ben bay çok bilmiş arkadaşlara anlatıyorum yem nasıl takılır,nereye atılır :).neyse bismillah deyip hava kararmak üzereyken oltaları indirdik denize.ilk balığı çeken ben oldum oda kaya balığı :).zar zor iğneden çıkardım balığı ve denize geri saldım.yavaş yavaş saat 11 civarı olmuştu karnımız acıkmıştı.evden hazırlıklı gelmiştik usta balıkçılar gibi :).yemeklerimizi yedik biraz sohbet ettik ve saati 1 yaptık.kıyıdan yaklaşık 50 mt kadar uzakta dalga kırandaydık ama kıyıdaki restaurantların müzik sesi bizlere kadar geliyordu.hatta bundan sonraki şarkı benim olsun deyip latife yapıyorduk...

Bir süre sonra müzik durdu.onlarda toparlanmaya başladılar.ama bizim için gece başlamamıştı bile.gülüştük.etraf epey ıssız olmuştu.ben kıyıya arkamı verip kayalardan inerek açık denize doğru atmaya başlamıştım oltamı onlar ise yanyana oturmuş yüzleri karaya dönük azda olsa ışık altında oturuyorlardı.birbirimizi göremiyor ama duyabiliyorduk.aramızda 3 5 mt vardı ama dev kayalar engelliyordu görmemizi.ben arkama kayaları almış zifiri bir karanlıkta açık denizde avlanıyordum kısacası.ve ayaklarım denize sıfır bir kayanın üstündeydi.ufacık bir dalga dizlerime kadar ıslanmamı sağlayabilirdi..

Şimdi gelelim esas meseleye....saat gece 3 civarı oldu tahminimce.ortam çok karanlık sigaramın ateşinden yem takıyorum o kadar karanlık.birden tam ayaklarım altımdan buz beyazı bir ışık gelmeye başladı bana dogru.ilk önce belki yakamozdur deyip aldırmasamda yaklaşık 4 5 mt derinlikle bir ışık kaynağının bana dogru yaklaştığını gördüm.

Denizden bir ışık geliyor!!! ve tam altımda?????

İnanınki sonraki 3 dkyı hatırlamıyorum.arkadaki arkadaşlarım anllatıgına göre kayaların üstünden GELİYORLAR,GELİYORLAR diye atlamışım bi maymun kıvraklığınla.

O ışık nemişmi dersiniz?gece avlanan bir dalgıç tam benim ayaklarımın altından su üstüne çıkmak istemiş fenerinle...

benim herzaman utandıgım ama anlatmaktan haz aldıgım bir hikayedir bu...

omerkesim bunu beğendi.
  2. harun91

harun91 harun

Favori Kamış:
    shakspeare odysse makina,alba lucky kamış, lineaffe oyster 4.20 ve diğerleri..
    En İyi Avı:
    İsrail sazan istavrit izmarit gelincik
    polat abi senin yerinde olmak istemezdim :eek:

3. ömer65

ömer65

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    sazan 2 kg
    gerçekten güzel anı olmuş belki o an için deyil ama şu an hem anlatması hem dinlemesi güzel ellerinize saglık

4. sazancı

sazancı ibrahim

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    2.5 kilo sazan
    abi çok güzel anlatmışsın ağzına sağlık.şu an bize komik gelsede senin o anki durumunu anlayabiliyorum.:)

5. Dicentrarhus Labrax

Dicentrarhus Labrax

Favori Kamış:
    zıpkın vardı beceremedim oltayla idare ediyorum...
    En İyi Avı:
    Tek kelimeyle LEVREK 1 kğ yeter bana :)
    iyiki balık sanıp oltayı ustune atmamıssın adamın :D yada korkudan kaya fırlatmamıssın adama :D :D

6. aterina

aterina

Favori Kamış:
    remıxon çelik sargı 4m
    En İyi Avı:
    en irileri:palamut,kırlangıç
    alper abiye katılıyorum:Dama güzel bir anı olmuş:)

7. Hem gece dalış yapıp avlanıyo hem ışık kaynağıyla avlanıyo bide utanmadan seni korkutuyo:eek: :D Vay terbiyesiz herif vayyy:mad: :D

8. Eczacı

Eczacı

Favori Kamış:
    olta
    bunu okuyunca aklıma kötü bir anım vardı o geldi,bundan yıllar önce Aydından bir dr abimizin oğlu Akyakada dalgıç elbisesi ile azmakda zıpkınla dalıyor bir ara azmakda su üstüne yakın yüzerken kıyıda bir köylüde onu sansar sanıp tüfekle vurup öldürüyor ,o zamanlar dayımda çok sıkı zıpkıncıydı onun da en samimi arkadaşıydı epey bir süre dayım zıpkını eline alamamış kötü bir çocukluk anısı olarak kaldı bu hatrımda,ne zaman elbiseli bir zıpkıncı görsen bu olay aklıma gelir:( :(

9. Muratın Takası

Muratın Takası

Favori Kamış:
    oltam
    En İyi Avı:
    Gelse :)
    Güzel bir anı olmuş, paylaşım için teşekkürler :)

10. Dicentrarhus Labrax

Dicentrarhus Labrax

Favori Kamış:
    zıpkın vardı beceremedim oltayla idare ediyorum...
    En İyi Avı:
    Tek kelimeyle LEVREK 1 kğ yeter bana :)
    Gercekten cok kotu bi anı bu :mad: allah kimseye bole seyler yasatmasin :mad:

11. abir

abir

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    yayın 8
    tam çok komik bi mesaj yazmak istiyordum ki mehmet abinin anısı tat bırakmadı. gerçekten ne acı bir tecrübe. umarım kimse yaşamaz böyle tuhaf kazalar

12. iboonline

iboonline

COK güzel

KOptum gülmekten koptum vallaha insan şaşırır ama ben balık sanardımHEhe:D

13. ufukkula

ufukkula ufuk

En İyi Avı:
    Henüz yakalamamış olduğum
    Çok güzel olmuş hikaye.Ben de hemen hemen aynısını yaşadım daha önce.Bir limanda balık avlarken(ki çok derindir olduğu yer) baktım alttan suyun üzerine doğru bir ışık geliyor.önce korktum tabi:) sonra ben de uzaylı değil ama galiba bu fener balığı falan(ki hiç görmedeim ole bi balık)! sonradan puff diye bi ses çıkarınca şınorkel o zaman anladım olayı...

14. simendifer

simendifer Sennur

İşte bu yüzden gece zıpkınla avlanmak yasak :D

Diğer konu ise çok üzücü, hiç değinmemekte fayda var kendi açımdan :eek:

Son düzenleme: 11 Nisan 2007
  15. TuRKLoRD

TuRKLoRD Polat

Favori Makine:
    Banax sx 5000

Çok kötü bir olay..allah kimsenin başına vermesin...

16. hepsi cehaletten, galiba av hayvanı, olmama ihtimali umurumda değil, ben vurayım onu iyisi mi... Aferin...
    Ufo gören masum köylü öylkülerinin aslında komik değil hüzünlü olduğunu anladığımızda ileri doğru adım atabilmek anlamında bir şeyler yapmaya ancak başlayabileceyiz...
    Bu kısa serzenişten sonra Sezar'ın hakkını vermeyi ihmal etmeyelim, paylaştığınız anı çok güzeldi üstadım, keyifle okudum. Gece dalışı yapmış ve güzellikleri izlemeye dalmıiken kıyıya da yakınsam her seferinde suyun altında beni görenler (daha doğrusu ışığımı görenler) ne düşünürler diye aklımdan geçer... Bir kaç kez kıyıya çıktığımda merakla çıkan şeyin ne olduğunu anlamaya çalışan kalabalığın yanından geçmişimdir şaşkın bakışlar altında.
    Delimidir nedir bir şey de avlamamış gecenin ayazında ne işi var di,ye de mırıldanırlar :)

Bu arada çocuklara kötü örnek olmak konusunda ekstra hassas olan dostlarım varken 17 yaşında ehliyetsiz araba kullanmaktan bahsetmeniz de cesaret örneğidir ;)

17. TuRKLoRD

TuRKLoRD Polat

Favori Makine:
    Banax sx 5000
    Haklısın ama hangimiz yapmadıkki o yaşlarımızda :).şimdi düşününce hata yapmışım diyorum ama anımı bire bir anlatmak istemiştim.

18. Ben de yaptım :)
    en keyifle kullandığım araba, izinsiz aldığım dönemlerdeydi, en keyifle içtiğim sigara da gizli saklı içtiklerimdi :)
    Heyy gidi günler...
    belki içlerinde yanlışlar da vardı ama yine de güzeldi çocukluk yıllarımız hocam :)

19. TuRKLoRD

TuRKLoRD Polat

Favori Makine:
    Banax sx 5000
    Bunlar bizde anı olduguna göre biz yaşlandık be hocam :( :( :( :(

20. Yok be hocam ne yaşlanması, sitenin en genç üyesini cebimizden çıkarırız evelallah :) ;)