BALIKTAYIM BELGESELİ

Konu, 'Genel Konular' kısmında night fisher tarafından paylaşıldı.

1. night fisher

night fisher fatih

Favori Kamış:
    kendisinin dizayn ettiği muhtelif kamışlar
    Favori Makine:
    çançinçon çinişi makineler
    En İyi Avı:
    kırlangıç 8.4 kg
    TRT belgesel kanalında gösterilen bu belgesel hakkındaki görüşlerinizi bu başlıkta paylaşmaya ne dersiniz.
    Açılışı ben yapayım,bu programı her seyrettiğimde,''cahil cesareti'' kavramının tezahürünü izlediğim hissinden bir an olsun sıyrılamıyorum.Hiçmi belgesel izlemediniz,hiçmi olta tutmadınız,tebliğe hiçmi göz atmazsınız,tuttuğunuz balığın adını öğrenmek bu kadarmı zor soruları kafamda cirit atmakda resmen.
    30 DAKİKALIK programın yarısında konuşup,yarısının yarısında konuşmadan poz verip,kendini çekerek(manzaraya bakarken,arabada,teknede yol alırken),kalan sürede bi kaç çerden çöpten balıkla süreyi tamamlarken,finalde ''bir balık avı daha böylece bitti'' diyerek biten bu program,benim gözümde KÜLT! olmayı çoktan haketti.

2. roy

roy roy

Favori Kamış:
    Ron Thompson heavy telecoast, daiwa crossfire,lineaeffe extreme,Pezon&Michel Rafale pro pike
    Favori Makine:
    Daiwa tournement entoh 5500, Mitchell compact gold 7000 , Okuma Razor 65, Daiwa procaster A 4000
    Acemi eglendirir :) evet, benim tam tanimim bu.

3. kurbagaprens

kurbagaprens Ergin DEMİROĞLU

Favori Kamış:
    Major Craft Solpara 274 up to 50.gr
    Favori Makine:
    Shimano Stradic C3000HGFK
    En İyi Avı:
    1 cm Lepistes
    Kimisi Cem Yılmaz'ı izler ben Balıktayım'ı izliyorum.
    Hayır gülmek için bire bir. Bir programda 3 metre genişliğindeki bir kanala sazan avına gittiler ellerinde 4.20'lik sörf kamışlarla...
    Bir programda buzun altından kefal avlamaya :D
    Hayır birde öyle pozlar var ki, dersin bu işi bu adamlar gibi bilen bir canlı daha yok gezegende :)

4. night fisher

night fisher fatih

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    kırlangıç 8.4 kg
    50-60 Program olmuştur,ilerleme kaydedeceğine geriliyor bunlar yahu:)
    Bu gün seyrettim yine bir bölümünü(trt belgeselde),ANTALYADA MERCAN AVI gibi bi başlığı vardı.Beş litrelik bidona bağlı bırakma oltayı denize saldı kardeşler,yanlarında bide su ürünleri mühendisi vardı(bidonu salan kardeş),antias balıkları tuttular bi sürü(Callanthias ruber-berber balığı),bi nil balığı diyo,bi kızıldeniz göçmeni çakma mercan! mühendizden tık yok,aklı denize saldığı bidonda kalmış,zaten bi tane 10 cm hakiki mercan tuttular,tuttukları çakma mercanın da adını bilemeyince,ANTALYADA MERCAN AVI yalan oldu:) HA,bikaçta HONAS (hanos diyecek ama,dili dönmedi sanırım) tuttular,haklarını yemeyeyim.

5. roy

roy roy

Favori Kamış:
    Ron Thompson heavy telecoast, daiwa crossfire,lineaeffe extreme,Pezon&Michel Rafale pro pike
    Favori Makine:
    Daiwa tournement entoh 5500, Mitchell compact gold 7000 , Okuma Razor 65, Daiwa procaster A 4000
    Bilmem nerde jigging avi diye gidip yarim saatte sisince karagoze bakalum diyip avuc ici kadar baliklara olta atinca bitti benim icin. Vakit kaybi oluyor. Hele de kursuna attiklati devasa kasa dugumlerinden sonra...

6. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Bu zat-ı muhteremlerin OBAF denen derneğin başındakiler olduğunu öğrenince yıkıldım. Yurdum amatör balıkçılığının dernek statüsünde hangi merhaleye yükseldiğini görmek insanı acı-acı güldürüyor, evet.:eek:

7. Zıpkıncı İbo

Zıpkıncı İbo İbrahim Can

Favori Kamış:
    Cressi, Mares, Tusa
    En İyi Avı:
    18 kg Akya
    Vah vah vaahhh :( ...

8. night fisher

night fisher fatih

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    kırlangıç 8.4 kg
    http://www.youtube.com/watch?v=oWm_K5J8PcQ

Afyonda bi buz tutmuş gölete gitmişler,kefal avlamaya çalışmışlar:D tabiiki avuçlarını yalamışlar.Buraya kadar mesele yok,da, bunu koca trt kanalına belgesel diye nası yutturmuşlar:confused:
    Bizim kulüpte anlatsalar yaptıkları cehaleti,epey bi makaraya alınırlar,bunlar bide televizyonda yayınlıyorlar,dedim ya cahil cesareti diye:)

http://www.youtube.com/watch?v=73-1LH_oN_g

Burdada DALYAN(köyceğiz) da deniz kefalini MEPS le avlıyorlar(hedefleride LEVREKmiş-mepsle!)balıkların yüzgeçlere dikiz,liğme liğme,belliki dalyancının havuzdan çıkma:D atıyor çekiyor boyuna kefalleri,arada balığı tanıtıyor,efendim biliyormuşki deniz kefali ve t.su kefali(kasna) akrabaymışlar:eek: o yüzden mepsle avlanmayı uygun görmüşmüşbanghead
    Allahın sargozunu da mırmır diye göstermesi ayrı bir rezalet:(

9. draco

draco Kaan

Favori Kamış:
    Vercelli Alba Surf, Yamaga Blanks EARLY 94MHR
    Favori Makine:
    JDM Shimano Stella SW8000PG, Daiwa Certate 3012H
    En İyi Avı:
    Tuttuğum ilk ispari. o olmasa burada olmazdım.
    Spin disiplininde misina torlu ağ yerine bez torlu kullandığını görünce kapattım... Allah bu kardeşimize 3 lü iğne kullandırtmasın. Amin. :)

10. emre2626

emre2626 emre

Favori Kamış:
    Lineaeffe adriatic 3,90
    Favori Makine:
    Blue Fish Eagle
    En İyi Avı:
    kırlangıç 1.5 kg
    Balik tutmak insanda tutku tutar veya tutamaz o ayri ama damarda o heyecanin dolasmasi yetiyor insana boyle olunca surekli balik avuyla ilgili videolar fotograflar belgeseller surekliaklinda bunlar ve zevkle seyretmesi en azindan bende boyle e boyle oluncada bende seyrettim bu amcanin videolarini dedigin gibi fatih abi bir bilen olarak seyredince seni ve senin gibi ustalari kastediyorum insan uzuluyodur bunlarin yanlis bilgi vermesini bu amca tatli suda birazdaha tecrubeli zannedersem bizler icinde guzel anlatimli balik videosu olsunda zevkle seyredelim modundayiz ama dogru bilgiler guzel paylasimlar gormek isteyenler senin mesaj ve paylasim gecmisine acip bakdinlar cok sey kazanirlar