Makine Gresslenmesi ve Önerileriniz (Yardım)

Konu, 'Makineler' kısmında Emrecan Kaya tarafından paylaşıldı.

1. Emrecan Kaya

Emrecan Kaya Emrecan Kaya

Favori Kamış:
    Okuma Dead Ringer-258 12/45 - Okuma Salina Seaspin 240 10/40
    Favori Makine:
    Okuma Safina Pro sPa-25 - Okuma Ceymar 25
    Bir kaç ay önce aldığım ve henüz kullanmam nasip olmamış Okuma Safina Pro sPa-25 makinemin bir bakıma ihtiyacı var, aldığımda av bayiinde incelerken bir sıkıntı yoktu, eve geldim ve sessiz ortamda rotor kısmından hışır hışır bir sürtünme sesi geldiğini farkettim; geri verdim makinenin onarılması ve sürtünmenin giderilmesi için.

İki hafta sonra makinem geldi, artık zeytinyağı mı kullandılar tereyağı mı bilemiyorum ama makinem vıcık vıcık yağ içindeydi ve sürtünmenin azalmasını hak getire, üstüne üstlük artmıştı.

Elimden geldiğince en yüzeysel şekilde yağdan arındırmaya çalıştım (pek mümkün olmadı ama neyse), yüzeysel diyorum; çünkü daha önce derinlere indiğimde pek de güzel sonuçlarla karşılaşmadım. Dağıttım elimdeki bir kaç makineyi, allarını pullarını sağına soluna kaçırdım, dilim yandı bu yüzden. Bu makinemin kaderi kısmeti böyle olmasın istiyorum. Bu yüzden makinemi tamir ettirmekten ziyade, yağını gresini ayarlayabilecek bir yer var mıdır, İstanbul veya İzmit çevresinde? Yardımcı olabilecek varsa çok sevinirim.

Makine kesinlikle atıl bir durumda değil ama o inceden gelen sürtünme sesi benim açımdan rahatsız edici, kullanılmamış yepisyeni makina sonuçta. Önlemimi en baştan almak istiyorum bir şeyler ters gitmeden. Yardımlarınızı bekliyorum:)

2. HastaRuH

HastaRuH Erkan

En İyi Avı:
    55cm zargana--60 cm Lüfer (Kofana)--70 cm 3.750 gr Levrek
    makineyi av bayi yağladı benimkini av bayi yağlamıştı kolu çıkarıp içine wt40 sıkmışlar sanırım o zamandandır kendim yağlıyorum makinelerimi bir kaç gazi oldu tabi. tekrarında bir süre sonra açıp toplamaya o kadar alışıyorsun sıradan bir iş haline geliyor.
    hatta herşeyi sökerim diyorsun geçen fırını söktüm temizlemek için sonra toplarken arkadaşı çağırmak zorunda kaldım hihi

3. ahmet10

ahmet10 Ahmet

Favori Kamış:
    Olta ve Sabır
    En İyi Avı:
    Henüz denizde geziyor
    Bende okuma trio makinamı aldığımda böyle bişey vardı. Kalamayı biraz sıkın yada gevşetin. Sonra makinayı kamışa takıp misinaya biraz ağırlık bağlayarak sarın makinayı. Benimki böyle yaptığımda düzelmişti.
    Yani makine yüke bindiğinde düzelmişti. Naçizane bu benim başımdan geçen olay ama sizinki de aynı problem mi bilemem.

4. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Büyük beyaz; 7 mt. Güney Afrika Açıkları..
    En iyisi siz bana bir ulaşın, Gebze'de.

Makineye zeytinyağı sürdüklerini hiç sanmam, zira zeytinyağı gayet pahalı bir şey. Büyük ihtimalle WD-40 sıkmışlardır, ki o da makine değil menteşe yağlamak için uygun bir şey.

O tür sürtünme seslerini yağlama kesemez. Kesse bile, aldatıcı olur. Ona semptomatik tedavi denir. Yani, hani başın ağrır, tansiyondan. Tansiyonu düşürmek yerien başağrısı ilacı alırsın ya, onun gibi bir şey. Ses kesilir, ama asıl sorun devam eder, bir müddet sonrada makine çaptan düşer. Bu husus genelde atlanır. Onları kesmek için daha farklı bir şeyler yapmak lazım.

5. nacistanbul

nacistanbul Naci ATAY

Favori Kamış:
    okuma savant, Lıneaeffe seamaster. Majorcraft shorejig
    Favori Makine:
    okuma dead eye de65, okuma Avenger fd av-65, Shimano biomaster sw5000pg
    En İyi Avı:
    lüfer
    emrecan okumanın türkiye distiribitörü olan cengiz balıkçılıktan en güzel yardımı alabilirsin. bugüne kadar memnun olmayan bir müşterisini duymadım. kendim şahsen 3 kamış ve 2 makina aldım. defalarca makinalarıma bakım yaptırdım. ve hiç bir ücret ödemedim. sen en güzeli cengiz balıkçılıkla iletişime geç. istanbul üsküdarda. uncular mahallesinde...

6. Emrecan Kaya

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Abim o yüz küsür parçayı dağıtıp tekrar toplayabileceğime hiç inanmıyorum, fırın sökmeye razıyım o derece :D

7. Emrecan Kaya

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Yarın dediğinizi ağır kurşunla deneyeceğim teşekkür ederim tavsiyeniz için :)

8. Emrecan Kaya

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Serdar Abi, nereden nasıl ulaşabilirim sizlere acaba?

9. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Büyük beyaz; 7 mt. Güney Afrika Açıkları..
    Ben gebze'deyim, 7/24 genelde. Sana telefonu yollarım pm ile, yolun düşünce vs. ararsın, görüşürüz.