Bu sahteler denizde iş yapar mı ?

Konu, 'Sahte Yemler' kısmında Kaany tarafından paylaşıldı.

1. Kaany

Kaany Kaan

Favori Kamış:
    Remixon Funeden 1.98m
    Favori Makine:
    Abu Garcia Orra2 Winch
    En İyi Avı:
    8mm Blue Tiger Shrimp
    Herkese merhaba,
    sahte balık kullanma işine yeni giricem ve daha önce hiç kulanmadım.
    Bu yüzden internetten aldığım sahteleri acemiliği atana kadar kullanmak üzere aldım. Allah izin verirse ilerde daha iyilerinide alırım.
    Özellikleri
    Kanca 6# bunu değiştirebilirim.
    Dalma derinliği yaklaşık 1m
    Sahte boyutu 9,5 cm
    Sahte ağırlığı 9g

Bende olan sahteler bunlar ;

Aralarında almadığım iki sahte ise üzerlerinde kırmızı işaret olanlar.

Didim-Akbük çevresinde yaz zamanı balık tutabiliyorum.
    İmkan verirse barajlara gitme fırsatım oluyor.
    İş yaparlar mı ?
    Baitcasting makine ile kullanıcam.
    Bunların dışında almamı önerdiğiniz sert sahte , silikon, çapari vs. önerilerinizide beklerim.
    Eski takımların hepsini emekliye ayırdım. Her şeyi 0'dan alıyorum

2. arkadas

arkadas ibrahim

Renk secimleti ve boylari ama soru su nekadar kaliteli cakma iyi cakmaysa is yapar hayirli olsun

3. Kaany

Kaany Kaan

Favori Kamış:
    Remixon Funeden 1.98m
    Favori Makine:
    Abu Garcia Orra2 Winch
    En İyi Avı:
    8mm Blue Tiger Shrimp
    Teşekkür ederim. İnternette okuduğuma göre Trulinoya firmasi çinde en iyi kalitede üretim yapan firmalardan birisi imiş.

4. graski

graski Kerem

Ben Trulinoya sahtelerden aldım çinden. Şimdi söyle izah edeyim. Bizim buralarda balık zayıf hala. Bir defa denedim yüzüşleri güzel. Balık alır diye düşünüyorum. Ancak çok kolay çiziliyor. Aldığım gibi ilk önce iğneyle çizmeyi denedim hemen çizildi. 4-5 tl' lik şeffaf tırnak cilası uyguladım. Şimdi tamamlar. Yalnız Japanese ve Kendo sahtlerde 15 TL civarlarında ve bunradan çok daha iyi. Öyle ahım şahım bir fiyat olsa al diyeceğim ama durum öyle değil. Bu sebeple ben henüz almadıysan Kendo ve Japanese sahteleri almanı bu Trulinoya sahteleri almamanı tavsiye ederim.

5. Kaany

Kaany Kaan

Favori Kamış:
    Remixon Funeden 1.98m
    Favori Makine:
    Abu Garcia Orra2 Winch
    En İyi Avı:
    8mm Blue Tiger Shrimp
    Malesef yoldalar ve geliyorlar :)
    Ozaman alir almaz bunlari boyamak lazim. Dediginiz marka yemleri de inceleyecegim . Sizin bu msrkalar altında önerdiğiniz renk ve şekilde sahteler var mi acaba ?

6. Kaany

Kaany Kaan

Favori Kamış:
    Remixon Funeden 1.98m
    Favori Makine:
    Abu Garcia Orra2 Winch
    En İyi Avı:
    8mm Blue Tiger Shrimp
    Bunların tanesi 2.25 $ di tipide güzeldi aldım valla :D
    Tam öğrenci işi

7. graski

graski Kerem

Kısaca şöyle yazayım. bildiğin gibi sahtelerin 2 ve 3 iğneli olanları var. Sen 3 iğneli olanlarından seç şimdilik. Bunların çoğu uygun boy ve ağırlıkta olur. Detaya inersek. boyu 10-14cm ve ağırlık 13 - 17 gr gibi olmalı bence.
    Renk olarak ise, ana renkleri beyaz ve gümüş olan sahtelerin düz vede mavi - yeşil - kırmızı veya sarı renklerle kombine edilmişleri iyidir. Sahte yüzerken flaşör lamba gibi çakar yapması makbuldur. Sahtelerin kalem gibi olanları düz yönde bir sağa - bir sola, üstü kalın altı dar olanlar ise yanal olarak sağa ve sola yatarak yüzer ( bunlar daha iyi çakar yapar ).

Sahtelere tırnak cilası sürersen ömürleri uzar ama bunun yanında parlaklığı çok çok az azalır. Ayrıca sahteyi en çok kafa iğnesi çiziyor. Ben bu iğneyi çıkararak sadece kuyruk ve orta iğne ile avlanıyorum. Misina olarak Trabucco iyi. Kalınlık olarak max 0,25 kullan.Tamamen maddi yönden cevap yazdığımı belirtmeliyim.

8. Kaany

Kaany Kaan

Favori Kamış:
    Remixon Funeden 1.98m
    Favori Makine:
    Abu Garcia Orra2 Winch
    En İyi Avı:
    8mm Blue Tiger Shrimp
    Daha ne diyebilirim ki çok teşekkür ederim :) Bu misinayı baitcasting makinada kullanabilirim değil mi ?
    Yukarıdaki sahtelerin kancaları 6 numaraymış. Çıkartıp 4 numara taksam uygun olur mu ?

9. erdem73

erdem73 Erdem

En İyi Avı:
    Levrek, 2 kg
    Benim tecrübelerime göre kaliteli kaşıklar maket balıklardan daha iyi iş yapıyor. Fladen niginden ve Hansen pilgrim modellerini tavsiye ederim.

10. Güle güle kullanın. İş yaparlar.
    Muhtemelen sığ yerlerde sıkıntı yaratabilirler. Hedefde lüfer varsa alttaki iğneyi çıkarıp, yerine aynı ağırlıkta bir kurşun kıstırın. Böylece zemine takılmasını önlemiş olursunuz.
    Boya çizilmesini önemsemeyin. Hepten berbat bir hal aldığında sarı florosan sprey boya bulup tamamen boyarsanız gece avlarının bir numarası olur.

11. Kaany

Kaany Kaan

Favori Kamış:
    Remixon Funeden 1.98m
    Favori Makine:
    Abu Garcia Orra2 Winch
    En İyi Avı:
    8mm Blue Tiger Shrimp
    Öncelikle teşekkür ederim. Hedefim öncelikle levrek olacak. Sizin onerebileceginiz ima sasuke 105 kivaminda ama daha ucuz yollu sahte var mi acaba ?

12. Kaany

Kaany Kaan

Favori Kamış:
    Remixon Funeden 1.98m
    Favori Makine:
    Abu Garcia Orra2 Winch
    En İyi Avı:
    8mm Blue Tiger Shrimp

Sizin önerdiğiniz kaşıklardan 1. Olani buldum ama 2. Sini internette göremedim.