RIVER ve JAPANESE marka sahte hakkında.

Konu, 'Sahte Yemler' kısmında ercan1977 tarafından paylaşıldı.

1. ercan1977

ercan1977 Ercan

Favori Kamış:
    DAM ON-LINEAR tele spin 30
    Favori Makine:
    SHIMANO jhx 4000F
    En İyi Avı:
    Palamut 2 kg
    Değerli üyeler merhaba.Bugün sahte kolleksiyonuma iki adet sahte daha ilave ettim.River F FLOATING/120F 120MM./16GR. 0,5-1,5MT. dalarlı R15-116021 Deep Effect 120F-21 renk no:21 sırt kısmı orta kısma kadar yeşil , daha sonrası sarı ve karın kısmı turuncu , ikinci rapala ; Japanese Floating 17 gr. 130 mm. Depth:0,3-0,9 mt. Color(renk):2531 sırt kısmı canlı fıstık yeşili , karın kısmı gümüş gri olan sahtelerden kullanan spin ustalarından hangi balıklara , hangi havada ve sabah-akşam suyu şeklinde yorumlarınızı bekliyorum.İğneleriniz keskin ve trofe balıklarınız bol olsun.Sağlıcakla kalın.Hepinize kucak dolusu selâmlar...ERCAN 1977 BURSA

2. Emrecan Kaya

Emrecan Kaya Emrecan Kaya

Favori Kamış:
    Okuma Dead Ringer-258 12/45 - Okuma Salina Seaspin 240 10/40
    Favori Makine:
    Okuma Safina Pro sPa-25 - Okuma Ceymar 25
    Ercan üstadım River sahte ince kuyruk yapısıyla çok güzel görünüyor. Aksiyonu da güzelse gayet hoş. Ancak merak ettiğim içindeki bilyeler kuyruğun sonuna kadar iniyor mu? İnmiyorsa ağırlık merkezi ortada kalıp paraşüt yapacaktır, atışta sorun olur diye düşünüyorum. Japanese ise Maxrap imitasyonu gibi duruyor. Karaköy Spot'ta incelemiştim; iş yapar gibi görünmüştü gözüme. Nice bereketli avlar dilerim Abi'm:)

3. ercan1977

ercan1977 Ercan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    SHIMANO jhx 4000F
    En İyi Avı:
    Palamut 2 kg
    Emrecan Kardeş merhaba.İlgi ve alâkan için çok teşekkür ederim.Herşey gönlünce olsun.Sana da bereketli ve trofe avlar dilerim.Selamlar...ERCAN 1977 BURSA

4. la-traviata

la-traviata Ercan Hacıoğlu

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    eşkine-mırmır-minakop
    Adaşım ve hemşehrim :) Ucuz sahteler genellikle piyasası olanların çakmaları olarak yapılıyor. Rengine göre iş yapanları var, son iki lüferimi daiwa çakması bir sahte ile aldım. Ama aynı marka çakma ile kardeşim avlanırken iğne halkası açıldı ve ne kaçırdığını bilemiyoruz. Sana önerim iğneleri veya en azından halkaları iyice kontrol edip değiştirmendir.
    Diğer taraftan japanese rapala maxrap çakması olarak atış erimi ve aksiyonu orijinalini aratmaz durumda (benim kullandığım model) river hakkında yorum yapamayacağım. Rastgele....

5. suats

suats Suat

Favori Kamış:
    Lınefeeve okuma Dam
    Favori Makine:
    DAM okuma Ryobi Mitchel
    En İyi Avı:
    Kırlangıç 3 kg
    ucuz sahtelerin aksiyonları maalesef olmuyor.sanki suda da ağaç parçası çekiyorsun.

6. suats

suats Suat

Favori Kamış:
    Lınefeeve okuma Dam
    Favori Makine:
    DAM okuma Ryobi Mitchel
    En İyi Avı:
    Kırlangıç 3 kg
    Kendo hariç....

7. Emrecan Kaya

Emrecan Kaya Emrecan Kaya

Favori Kamış:
    Okuma Dead Ringer-258 12/45 - Okuma Salina Seaspin 240 10/40
    Favori Makine:
    Okuma Safina Pro sPa-25 - Okuma Ceymar 25
    Suat abi bir çok sahte kullandım, bir çoğu çakma-imitasyondu. Özellikle Savagear Prey çakması olan Dianeese diye bir markadan, Savagear'ın aksiyonunun ve atımının kat be kat fazlasını aldım. Maxrap çakması Remixon ile gayet güzel sonuçlar aldım aksiyon açısından. Ancak atım konusunda çoğu orjinallerinin yanında sınıfta kalıyor.

8. Kaany

Kaany Kaan

Favori Kamış:
    Remixon Funeden 1.98m
    Favori Makine:
    Abu Garcia Orra2 Winch
    En İyi Avı:
    8mm Blue Tiger Shrimp
    4 tane sasuke çakması aldım. Ima Saltskimmer da alacağım 5 tane. Bakalım nasıl çıkacaklar.

Korsana düşüren zamcı dayıların suçu hep, bizim değil :p

9. suats

suats Suat

Favori Kamış:
    Lınefeeve okuma Dam
    Favori Makine:
    DAM okuma Ryobi Mitchel
    En İyi Avı:
    Kırlangıç 3 kg
    garip olan şu ki şu an piyasada olan ilk 3 meşhur sahte markasından daha iyi çıktı kendolar ha şunuda söyleyeyim ben ne bir balık malz satıcısıyım nede bir firma tanırım ama bu yaz tecrübelerim bunu gösterdi.Özellikle sea bas minowlar 145:)

10. ercan1977

ercan1977 Ercan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    SHIMANO jhx 4000F
    En İyi Avı:
    Palamut 2 kg
    Ercan Bey merhaba.Adaş , değerli yorumların için çok çok teşekkür ederim.Kafana takılan birşeyler olursa her zaman özel mesaj gönderebilirsin.Herşey gönlünüzce olsun.Hoşçakalın , şen kalın.Selamlar...ERCAN 1977 BURSA