Bayındır Barajı(mavi göl) ne durumda?

Konu, 'Göller, Barajlar ve Akarsular' kısmında AhmetKurt29 tarafından paylaşıldı.

1. AhmetKurt29

AhmetKurt29 Ahmet Kurt

Favori Kamış:
    Okuma V System 210 cm spin kamış(atarı 5-20 gr)
    Favori Makine:
    Okuma Avenger AV-30 b
    En İyi Avı:
    42 cm Gökala, 33 cm K.Benekli Alabalık, 33 cm İsrail Sazanı, 18 cm Tatlısu Levreği, 15 cm Şiraz
    Merhabalar ustalarım, abilerim, kardeşlerim. Memlekete gitmeme 1 ay kala arkadaşlarla Ankara da bir av daha yapmayı planlıyorum. Ama hedefimizde uzak yerler değil iç kısımlara yakın avlaklar var. Bunlardan biri de Bayındır Barajı. Geçen sene burada bol bol israil sazanı çıkıyordu. Böyle bir balığa muhtaç kaldık işte anlarsınız :D Ne yapalım dedik ki öğleden sonra gider iftarımızı yapana kadar hiç olmazsa israil sazanı tutarız. Elimize balık değsin. Giden kardeşlerime sorabilir miyim acaba bu sene de şu israil sazanlarından var mı? Bu arada az sayıda turna, sudak ve tatlısu levreği çıkıyor. Bu balıklar içinde şansımızı denememiz gerekir mi? Lütfen beni cevapsız bırakmayın bu site dışında aklımdaki sorulara yanıt bulamam. Cümleten rastgele...

2. AhmetKurt29

AhmetKurt29 Ahmet Kurt

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Okuma Avenger AV-30 b
    En İyi Avı:
    42 cm Gökala, 33 cm K.Benekli Alabalık, 33 cm İsrail Sazanı, 18 cm Tatlısu Levreği, 15 cm Şiraz
    Lütfen kardeşlerim sadece evet bu sene de israil sazanı çıkıyor ya da çıkmıyor diyeceksiniz :D

3. guney

guney Güney

En İyi Avı:
    dostlarım
    Çıkmıyor.... :D

tek tük... belli olmaz size bol gelir...

rastgele...

4. AhmetKurt29

AhmetKurt29 Ahmet Kurt

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Okuma Avenger AV-30 b
    En İyi Avı:
    İnşallah. Artık deneyeceğiz şansımızı sağol bilgilendirdiğin için abi :)

5. mikadiel

mikadiel murat

Bende sudak ve turna avına gittim tek vuruş dahi alamadan geri döndüm. Gecen sene sazan avına gitmiştim iki tane iri İsrail sazanı almıştım oltayı uzağa atıyordum. Balıkcılardan biri balık yakında oluyor dedikten sonra 10 metre kadar uzaklığa attıktan sonra sazanları aldım. Yay ile avlanmıştım . Hamurumda marketten aldığım sıvı vanilyalardan ıki şişe dökmüştüm vede beyaz un ve mısır unu karışımı ile yapmıştım. Boş kancalara ise orda bulduğum solcanları taktım . Balıklar solcanın olduğu kancada idi. Solcansız gitme

6. AhmetKurt29

AhmetKurt29 Ahmet Kurt

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Okuma Avenger AV-30 b
    En İyi Avı:
    Abi tavsiyelerin için gerçekten çok teşekkür ederim. Kafamda solucan mı mısır mı hamur mu denesem gibi sorular varken bu cevap çok açıklayıcı oldu :) Saygılar...

7. avcı50

avcı50 Emre Ünlü

En İyi Avı:
    Sazan 14 KG
    evim çok yakın mavi göle, akşamları çay içmeye gideriz yazları ailecek. Bir sürü olta atan var ama tutan yok. 2 yılda sadece 1 tane sudak yakalandığını gördüm. Kısacası vakit harcamaya değmez.

8. AhmetKurt29

AhmetKurt29 Ahmet Kurt

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Okuma Avenger AV-30 b
    En İyi Avı:
    Moralimi 0 a indirdin abi alıştıra alıştıra söyleseydin :D