Tanışma , spin takım ve öneri

Konu, 'Takım Çantası' kısmında Noobidik tarafından paylaşıldı.

1. Noobidik

Noobidik Alper

En İyi Avı:
    11 kalamar
    Kadir abi , senin ve volkan abinin de ifade ettiği gibi 2.70e karar verdim. salina sea spin yada alumina almaya karar verdim.
    misina nın tekrar üzerinde durduğun için :D teşekkür ederim. 0.28 süper maxim 200mt olacak inşallah.
    makine zaten tamam dı :D
    sahte ve silikonlarada son düzenlemeyi yapıp bu defteri kapatacağım. bu güzel önerilerin ve ilgin için çok teşekkür ederim. trofeli güzel raporlarda buluşmak dileğimle. Esen kal abicim :)

2. Noobidik

Noobidik Alper

En İyi Avı:
    11 kalamar
    Volkan abi '' Avlağında lağım giderleri olması büyük artı. Bu demek oluyor ki avlakta kefal ve fare olacak. Bu tip yerlerde levrek mutlaka bulunur '' o zaman Trabzon levrek cenneti :D :D , ayrıca bu avlaklarda somon çıkıyor ara ara kefal e çırpma yaparlarken yakaladıklarını duymuştum.
    kamış için 2.70 salina yada alumina seçeceğim , forumda biraz dolaştıktan sonra. tabiki seninde fikrini öğrenmek isterim şayet kullandıysan.
    misina süper maxim 0.28 , sahteler rover98ve bubble pen , bir iki tane 20 25 gr silikon , ve gagalı sahte bakacağım max iki tane , son olarak bahsettiğin gibi , senden iri az dalar lı sahte önerisi alabilirmiyim . ona göre bi hesap çıkartacağım :)
    heyecanım gittikçe artmaya başladıhihi
    ilgin ve önerin için teşekkür ederim :)

3. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Okuma V System 2.40 Lineaeffe Spirit Surf 3.90 (fiyat performans 9/10)
    Favori Makine:
    Spro Red Arc 20'lik (Fiyat/Performans : 8/10)
    En İyi Avı:
    Levrek (57 cm - 2.100 gr ) Sargoz (700 GR kadar) Palamut (40 cm üzeri), Lüfer 40 cm, Çipura 950 gr
    Karadeniz tarafından da güzel levrek raporları geliyor, sende okuyorsundur mutlaka. :) Sizin ilde çıkmaması için bir sebep yok. Yeni başlayanlar için en önemli sorun avlağın hangi noktasından, hangi havada, hangi sahteyle daha iyi performans alınacağını bulmak. Bunlarda, forumdan öneriden ziyade, tecrübeyle ve bölgeyi bilen avcıların yönlendirmeleriyle zamanla oturacak şeyler.

Alüminayı denedim, v systemden sert olduğunu biliyorum. Wtd ağırlıklı düşünüyorsan V systemden ziyade onu düşünmek doğru olur ama salinayı hiç kullanmadım. Kadir abi alümina kullanıyordu bildiğim kadarıyla.
    Şansını denemekten ziyade, deneyimlenmiş bir kamış olan alüminayı almak daha mantıklı, yahut deneyebilecek imkanın varsa bi de salinayı dene. İmkan yoksa Alüminayı seçmen senin için bence uygun olur.

Avlağın derinliği nedir bilmiyorum ama 20-25 gr jigheadlı silikon çok çabuk dibe oturur.
    Çok patlak havalarda 20-25 gr'a çıkabilirsin ama genelde 7-8 gr'lık jigheadlar daha çok işine yarar. (bizim buralarda böyle) Bence uzun palalı 6-7-8 gr'lık jighead mutlaka yanında olsun.
    Su üstü sahteler yeterli, eğer performans alırsan zaten devamı gelecektir. Belki bir tane de popper eklenebilir. (keyfe keder :p Örnek : Rapala Skitter Pop)

9-11 cm arası 2 gagalı sahten olsun (daları sizin avlağın derinliğine göre sen karar ver)

1 tane de iri patlak hava sahtesi al. Ben seaspin momatti 18 cm (bar) (70 cm dalar) almıştım.
    Hemen hemen aynı ayarda maxrap 15 - 17 cm de alınabilir (90 cm dalar)

Fiyatı pahalı gelirse, strike pronun da bu ayarda bir sahtesi var ve karadenizde çalıştığını da daha önce okumuştum ama hangi rapordu aklımda değil.
    Kendonun 14,5 cm'lik sahtesi de olabilir sanırım (60 cm dalar)
    Dalar durumu avlakla alakalı, o yüzden az dalsın demek te istemiyorum ama ortalama 0.60, 0,90 metre arası olursa hemen her avlakta iş görür sanıyorum.

(Büyük sahte 1 tane yeter, önce bir dene. Kullanım zamanı da kısıtlıdır genelde. Senede 3-5 patlak havada iyi performans verebilir. Diğer havasal şartlarda 11 cm'i geçme)

Avlağını bilmediğimden daha fazla öneride bulunmak ta istemiyorum. Kendi avlandığım bölgeye göre yazıyorum, belki de seni yanlış yönlendiriyor bile olabilirim şu anda. :confused: :rolleyes:

Umarım en yakın zamanda rastgelir. :)

4. Dubara33

Dubara33 Mustafa

Mersin için raglou öneririm bende kardeş. mavi-beyaz ve sedef. Şeffaf simli de olsun çantada bi tane. Zargana topu arkasına 3lü 5.5 cm bağla. 6.5 cm, 8.5 ve 10.5ları zokalı kullan. Patlak havalarda 6-8 gr zokayla 10.5 kullan. Kıyıda 4-5 gr kullan. Yaz aylarında 6.5 kullan. Rapala olarak da river2sea nin 9 cm ince rapalası var. Beyaz olanını öneririm. Gerçi strikepro da iyi iş yapıyor. Aklına takılan bişey olursa avlak vs özelden konuşuruz. Kolay gelsin.

5. Noobidik

Noobidik Alper

En İyi Avı:
    11 kalamar
    Kusura bakmayın , bu ara net e giremiyorum , ve şuan telefondan yazıyorum , verdiğiniz güzel bilgilere yorum yapamayacağım malum telefon işi bozuyor teşekkür ederim bilgileriniz için , herşey tamam tek bir sıkıntı mevcut , oda şu. Salina sea spin 2.85 15 45 gr Wtd için uygunmu sizce , 2.70 10 40 alumina yok sanırım bayide , sipariş verseler ellerinde olurmu bilmiyorum . Bu iki kamış arasında kaldım , yarın bi aksilik çıkmaz ise siparişi vereceğim , Tekrar kusura bakmayın alel acele bi mesaj oldu , iyi forumlar