300 tl 'lik bütçe ile amatör balıkçılığa başlamak

Konu, 'Takım Çantası' kısmında fish59 tarafından paylaşıldı.

1. fish59

fish59 Hüseyin

Arkadaşlar Merhaba ,

300 tl'lik bütçe ile balıkçılığa başlayacağım.Bu hafta ekipmanlarımı alacağım.Pazar günü ile ilk kez balığa çıkmayı planlıyorum.(Haliç ya da İstanbul boğazı civarında ) Olta , makina , misina , fırdöndü , yem , iğne vs. Hangi markaları , hangi cinsleri ve hangi sayılarda tercih etmeliyim ? Ayrıca bu malzemeleri İstanbul'da uygun fiyata hangi mağazada bulabilirim ? Amacım ilk başlarda istavrit vs. gibi bana uzaktan yakalanması kolay görünen balıklar yakalamak.Fakat ilerde Büyükçekme gölü ve Marmara denizinde de avlanmayı planlıyorum.Olta ve makina tavsiyesinde bunu da göz önünde bulundurabilirseniz sevinirim.

Şimdiden teşekkürler ..reeling

2. bolulubalıkçı

bolulubalıkçı ahmet

Favori Kamış:
    dam
    Favori Makine:
    viking 5070
    En İyi Avı:
    18 kg AYNALI SAZAN 70 cm TURNA
    Uskudarda cengiz balikciliga uğrayın yardım ederler size. Aramıza hoşgeldiniz

3. horcan78

horcan78 horcan

Favori Kamış:
    Lineaeffe Spider,Okuma V System
    Favori Makine:
    Penn Affinity,Okuma Blue Hawk,
    En İyi Avı:
    LÜFER
    300 Tl ye başlangıç için iyi sayılabilecek bir takım kurulur.yanına Çok pahalı olmayan bir çantada edinin.10-12 tane Madem istavrit amaçlı olacak Çaparinizi de alın ucuz bulmuşken .50 gr 200 gr arası kurşunlar olsun ..1000 m misina alın.7 cm birkaç rapala edinin.,
    100 kamış
    100 makina
    20 çanta
    15 kova gerisinede dediğim gibi Çinekop ve istavrit çaparileri mantarlı 2 li yada 3 lü çinekop takımları..Değişik gramajda kurşunlar misina birkaç küçük rapala..Fırdöndülü klips, fırdöndü....
    Arkadaşın yazdığı üzere size bunları birkaç dakkaya hazırlar verirler lakin oralara gittiğinizde kafanız birhayli karışır 300 bütçe 500 lere felan da vurabilir :)
    Bol şans,