Biri bana dur desin...

Konu, 'Takım Çantası' kısmında BaLıKSıZ oLMaZ tarafından paylaşıldı.

1. BaLıKSıZ oLMaZ

BaLıKSıZ oLMaZ onur

Favori Kamış:
    okuma v-system 10-40 gr 2.40, Cormoran Black Bull LRC 7-28 gr 2.70, Ryobi Komatsu 3.45
    Favori Makine:
    Spro Passion 720 ve 740
    En İyi Avı:
    Orfoz 1200 gr, Levrek 1020 gr, Lüfer 560 gr
    Merhaba değerli forum üyeleri. Uzun zamandır okulda olmam nedeniyle foruma giremiyordum. Balığa gitmemde mümkün değildi. Gerçi bi kere gittik ama hesap etmediğimiz şey gölün donma ihtimaliydi. Sap gibi kalakaldık orada öylece.:laughing: Ne yapalım biz deniz çocuğuyuz. Aklımıza gelmediki gölün donacağıidk

Geçmeyen dersler.. bitmeyen sınav dönemleri..
    erkenden uyuyup durmadan horlayan oda arkadaşlarının seni bi türlü uyutmamaları.. tüm bu zor zamanlarda kaçırdıklarımın, yakaladıklarımın, yakalayacaklarımın ve belkide hiç yakalayamayacaklarımın hayalini kurarak avundum:laughing: Tabi bütün bu zamanlarda bir türlü frenleyemediğim malzeme alma dürtüsü yine rahat durmadı ve beni esiri haline getirdi.hihi Bende yemedim içmedim desem yeridir. Mümkün olduğunca az para harcamaya çalıştım ve kafaya koyduğum malzemeleri aldım. Belki birçoğuna gerek yoktu. Ama madem para mutluluk için var. Bende bunlarla mutlu oluyorum arkadaş ne yapayım. idk

Para biriktirdikçe listedekileri birer birer aldım. Saltigaları bulmak çok zor oldu. Bide limon maxrap aldım.

Elimde 2.40 ve 3.00 v-systemler vardı. Bide 2.70 atarı daha düşük bi kamış alayım dedim. Cormoran BlackBull LRC 2.70 7-28 gr.

Kamışın esnekliği, dengesi, hafifliği çok iyi. v-system 2.70, ron thompson tyran, shimano vengeance vs.. birçok kamışı yan yana yatırıp tek tek inceledim. En çok bu hoşuma gitti. Ama halkaları ve makine yuvası maalesef fuji değil. Uzun süre ip misina ile kullanırsam sorun yaşama ihtimali yüksek. Şu epoxi kullanımını becerebilirsem ilerde belki değiştiririm ilerde fincanları. Birde birleşim yerinde alttaki parçanın içi boş. Umarım sıkıntı yaşamam.

E tabi yağmurda çamurda kalmak var. Islanmaktan nefret ediyorum. Birde ıvır zıvır malzemeler değiştirdiğin sahteler vs için her seferinde çantayı açmak zor oluyor. Bunun 17 tane cebi var. Görüntüsüde çok klas:thumb:Yağmurluk tarzı bi yapısı var. Ben 178 boy 85 kiloyum. Herşeyde Large beden giyerim bunun Mediumu alta kazakla birlikte çok rahat oluyor. Yağmur rüzgar geçirmiyor. Test edildi onaylandı:thumb: Ron thompson ontario:

Ron thompson eldiven ve evolite maske. Parmaklar cırtcırtlı. Yalnız maskenin gözlerini biraz dar yapmışlar. Görüşü biraz engelliyor.

Bide bana ne varsa içine koyabileceğim bi çanta lazımdı. Görüntüsü çok klas:thumb: Ölçüleri yaklaşık olarak 70x50x25. Arkasında farklı büyüklüklerde 3 cep var. En büyüğüne laptop çantası sığıyor. En küçüğünede iki tane yarım litrelik pet şişe sığar. İçindede biçok göz var. Sağlamlaştırmak için alttan 3 tane yanlardan ve üsttende birer tane kayış atmışlar. Arkadada teleskopik kamışları ve kepçeyi sokabileceğiniz yerler oluşturmuşlar kayışlarla. Yalnız saplarında uzunluk ayarlaması yapmak için takılan plastik aparatlar yük bindiğinde kopuyor.
    Ayakkabıcıda diktirince sorun kalmayacak:thumb: Fiyatı 100 tl. Pazarlıkla daha uyguna almıştım. PAM çanta:

Bide spin için çanta aldım. 3 adet rapala kutusu koyunca yandada makine,, kargaburnu, su şişesi koyabileceğiniz bi boşluk kalıyor. Yanlardada 9 tane cep var. Atçek için harika bi çanta:thumb: Görüntüsü klas, kalitesi çok iyi. Fiyat 70 tl. Hayrer çanta:

Elimde birsürü kamış var. Spinde en sevdiğim kamış 2.40 v-system yemlide de 3.45 ryobi komatsu. 2 tane komatsum vardı birisini tekne götürdücyrr Üretiminin durduğunu öğrenince gittim 2 tane daha aldım. 2sini kullanırım birini yedekte bekleteceğim:rolleyes: 50-155 atarı var. Bi de 40-125 atarlı modeli olan fuji aldım. Esnemesi, dengesi, sağlamlığı, karizması:cool: Herşeyiyle Albeni diyor:rolleyes: Komatsuları 120 ye fujiyi 105e aldım. Nette daha pahalı. Ryobi komatsu ve fuji:

En alttaki komatsu ortadaki fuji. Karbon işlemesi harika değilmi:thumb:

Bide makine aldım spro boxxer 80lik. Üzerinde 60lık misina sarılı.

Hazır resim çekmeye koyulmuşken tüm kamışları bi dizip fotoğraflayayım dedim:rolleyes: Sağdan sola: lineaeffe s-flex 15 kilos 4.20, ryobi komatsular 3.45, ryobi fuji 3.25, micra diye ucuz ama güzel bi kamış, remixon elite. spin kamışlar v-system 3.00 ve 2.40, Cormoran Black Bull 2.70, ron thompson tyran 2.70 telespin ve spro manhatten 2.40 telespin:

S-flex yemli için çok sert. Öylece yatıyor. Yalnız şu sıralar 300-400 gramlık canlı kefalleri 80 gram kurşunla atıyoruz. İlk defa bi işe yaradı:D

Remixon elite de güzel kamış. Fiyatı 80 tl civarı ben 35e bulunca almıştım.

Tyran çok güzel kalitesi, sağlamlığı, görüntüsü harika. Ama ben manhettanı daha çok sevdiğim için oda forma şansı bulamıyor:rolleyes:

v-systeme diyecek yok zaten:thumb:

Bazen bakıyorum ben öğrenci halimle bu kadar malzemeyi nasıl aldım, ne işime yarayacak diye. Ama kullanmasan bile eline alıp sevmek meditasyon gibi:laughing: Umarım ilerde çoluk çocuğu aç bırakıp malzeme koleksiyonu yapmammrsparkle Benimle birlikte balığa başlayan bikaç arkadaşım oldu. Kaliteli malzemeyle avlanmayı arkadaşlarıma tavsiye ediyorum ama her beğendiğini almayı kesinlikle tavsiye etmiyorum:). Herkes için geçerli tabi...

Çok uzattım. Herkese rastgele:).

2. helleagle

helleagle Egemen Görkem Turan

Favori Kamış:
    SHIMANO VENGEANCE
    Favori Makine:
    SHIMANO CATANA
    En İyi Avı:
    110cm Yayın
    kardeşim sen ne yaptın böyle? bakıyorum yaş 21 öğrencisin. bir de çalışsan demekki gerçekten evdekileri aç bırakıp malzeme alacaksın sen :D Gerçi ben evliyim allaha şükür kazanıyoruz ama ne kadar malzeme alabiliyorsun diye sorarsan senin yanında yayan kalırım derim. neyse fazla uzattım malzemeler çok güzel iyi avların olsun . (PS:Çantaları çok beğendim.:D)

3. aknysfsrn

aknysfsrn AKINYUSUF

Favori Kamış:
    D.A.M SPEZIPOWER TELE SURF 420
    Favori Makine:
    Shimano aero
    En İyi Avı:
    Yumurtalık Pistaş mevkii LAGOS 5 kg
    spro makinaya dikkat et abim ben iki kullanmada eski yumuşaklığı kalmadı geri kalanları şahane duruyorlar yan taraftaki teleskopik spinlerin markası ne

4. hakankarahan

hakankarahan Hakan Karahan

Favori Kamış:
    Okuma v system
    Favori Makine:
    Daiwa Regal ,Shimano Exage, Okuma Safina Noir
    En İyi Avı:
    Yazılı Orkinos 3 kg.
    DUR...

Onur, dur kardeşim... :D
    Malzemeler gayet güzel. Güzel avların olsun. Hayrer çantanı çok beğendim. Spinci arkadaşların dikkatini çekecektir.
    Bundan sonrası için sana bol şans dilemek kalıyor.reeling

5. laplace2006

laplace2006 ÜNAL

Favori Kamış:
    Shimano Yase SeaBass 2.70
    Favori Makine:
    Shimano Aernos 2500
    En İyi Avı:
    Kalkan 46 cm-2 kg/Kofana 41 cm
    hayırlı olsun tüm malzemelerin, bol trofeli avlarda eskitmen dileğiyle :)
    Bu arada içlerinde en çok maxrap 13 limon dikkatimi çekti, kıymetini bil derim şu an Türkiye'de yok satıyor ve benim 1 numaralı favori sahtem. Çok ekmeğini yedim :D

6. sehervakti

sehervakti muzaffer

Favori Kamış:
    şhimano aspire
    Favori Makine:
    şhimano xt 10000
    durrrrrrrrrrrr

7. befalcon

befalcon Sinan

Favori Kamış:
    Okuma V-System 2.70 10-40
    Favori Makine:
    Daiwa Megaforce 2500
    En İyi Avı:
    Dağ Alası 26 cm.,, Torik 3 kg
    DUUUUUURRRRR

8. HastaRuH

HastaRuH Erkan

En İyi Avı:
    55cm zargana--60 cm Lüfer (Kofana)--70 cm 3.750 gr Levrek
    Ufffff. Biri seni durdurmalı :)

9. western222

western222 Süleyman

Favori Kamış:
    RON THOMSON TYRAN 2.70 cm
    Favori Makine:
    DAM QUICK EFFZETT 735 RD
    Hayırlı uğurlu olsun..Bol Bol balık tutarsın inşallah....para biriktirerek bukadar malzeme aldığına göre harçlığını merak etmemek elde değil sanırım :)

10. vayaz

vayaz engin bilgiç

Favori Kamış:
    shimano aspire dx 2.70 20-50 gr
    Favori Makine:
    shimano biomaster sw 4000 - Daiwa Saltist 6000 H
    En İyi Avı:
    levrek 3 kg
    Hayırlı uğurlu olsun ceket seçimin harika 3 yıldır her yerde kullandım ve çok fonksiyonlu istersen yelek olarakta kullanabilirsin. Güle güle kullan malzemelerini ama sayısız makine kamış sahte ve bir dolu ıbır zıvır bulunduran bir abin olarak sana tavsiyem aynı tip malzemen kullanılmaz duruma gelmedikçe yenisini alma veya madem para biriktiriyosun kaliteli ve tek al uzun yıllar kullan.

11. BaLıKSıZ oLMaZ

BaLıKSıZ oLMaZ onur

Favori Kamış:
    okuma v-system 10-40 gr 2.40, Cormoran Black Bull LRC 7-28 gr 2.70, Ryobi Komatsu 3.45
    Favori Makine:
    Spro Passion 720 ve 740
    En İyi Avı:
    Abi beğenince dayanamıyorum alıyorum ne yapayım. Maaş almaya başlayınca her ay limit koyacağım yoksa kendimi durduramam:p Çantaları Ankaradan aldım abi lazım olursa adres verebilirim:).

Makinenin üzerinde 60lık misina var abi. Canlı kefal yüzdürürken kullandığım için kalın misina ile kullanıyorum. O yüzden kalamanın fazla hassas olmasına gerek yok. Aynı makineden okumanın ürünü var. Onunda kalaması hassaslığını çabuk kaybediyor.
    Kamışlardan biri ron thompson biri spro abi.

Sağolasın abi. Çantayı bi çantacıda gördüm. Aklıma direk rapala kutuları 3lü raglou takımları geldi:D. Alayımmı almayayımmı derken yine uydum şeytana ve aldımhihi

Sağol abi. Umarım kısmeti bol olur:).

Babam beni ancak evliliğin durduracağını düşünüyor ama en fazla hızımı keserhihi :laughing:

Sağol abi. Şimdi malzemelere toplu olarak bakınca ben bile amma para harcamışım diyorum:D Barınma ve yemek hariç 250 tl.

Sağol abi. Ceketten çok memnunum 3gündür kullanıyorum. Kamışın üretimi durmuş. Avlakta birinde bi kamış görsem bakarım hemen. O kadar kamış inceledim, kullandım bunun gibi tat vermedi hiç biri. inşallah ömür boyu ayrılmayız ne diyim:rolleyes:

Allah herkesin gönlüne göre versin sağolun:).

12. zeplin33

zeplin33 ALi BİNAL

Favori Kamış:
    Ron Thonson TYran
    Favori Makine:
    Shimano Stradic CI4
    En İyi Avı:
    Baraküda 85 cm
    hayırlı olsun, inşallah bol keyifli av yaparsın.

13. Bora1986

Bora1986 Bora

Favori Kamış:
    Century Tip Tornado Match ve Super Match
    Favori Makine:
    Abu Garcia Ambassadeur 6500 CT Mag Premium Elite ve PENN 525 MAG 2
    En İyi Avı:
    Kedi Baligi 3.5 Kg
    HOOOOOPPPP DEDIIIIK!!!

14. hangisidogru

hangisidogru MUHARREM

En İyi Avı:
    kendim
    :) boşuna dememişler en pahalı balığı amatör balık avcıları yer diye :D :D :D

15. Şimal

Şimal İsa Sivri

Favori Kamış:
    Lineaeffe Surf Mill 4.20
    Favori Makine:
    Daiwa Emcast Plus 5000
    En İyi Avı:
    Balık Avı Dostlarım...
    Çok güzel bir seri, güle güle kullan ama bu arada artık dur Onur..:)

16. BaLıKSıZ oLMaZ

BaLıKSıZ oLMaZ onur

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Spro Passion 720 ve 740
    En İyi Avı:
    Eyvallah Ali Abi:).

Bende kendime hep diyorum da şu şeytan varya şu şeytanhihi hihi

Ben balık yemeyi hiç aramam. Makarnayı daha çok severim mesela balıktan. Ama bu hobi her yönüyle insana huzur veriyor:).

Sağol abi:). Vites düşüreceğim artık önümüzdeki yıla kadar abi:p

17. Serkanmsg

Serkanmsg Serkan

Favori Kamış:
    Makaralı ve şamandıralı takım
    En İyi Avı:
    2 Kg. 150 gr. Yayın
    Onur kardeş, 250 TL harçlıkla bu takımları yaptığına göre içki sigara yok evden okula okuldan eve (tabi arada balığa... ) bir hayatın olmalı :) şaka bir yana iyi takım toplamışsın iyi günlerde ve iyi avlarda kullanman dileğiyle...