Takımım hazır

Konu, 'Takım Çantası' kısmında sancak114 tarafından paylaşıldı.

1. sancak114

sancak114 Atilla KORKMAZ

Favori Kamış:
    Okuma SalinaIII - Shimano Scimatar
    Favori Makine:
    Okuma SalinaIII16000 - Shimano Stradic 3000SFD
    En İyi Avı:
    Levrek 6350gr sene2002 :)
    Bir süredir araştırmakta olduğum seçenekler içinde nşihayet fiyat performans açısından bana uygun olan takımı Salina 3 den oluşturdum.kaşık ve plastik sahtelerin en avcı olanlarından da 20 tane kadarını çantama koydum. 1 nisan şakası yapmak için hazırım artık.Herkese rastgele.

2. stanlyy

stanlyy Fatih BAŞAR

Favori Kamış:
    Shakespeare ® Ugly Stik Lite 180, SHIMANO Nexave CX 210 M, D.A.M REVOLUTION TELE-X 270
    Favori Makine:
    SHIMANO RARENİUM CI4 3000 SFA, SHIMANO TECHNİUM 1000 FD
    En İyi Avı:
    Hamsi... :)
    1 Nisan şakası için hepimiz sabırsızlanıyoruz. :)

Malzemelerin fotoğraflarını da ekleseydiniz artılarını eksilerini, bir çok kişi fikir beyanında bulunabilirdi. :)

Rast gelsin...

3. sancak114

sancak114 Atilla KORKMAZ

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Fotoğraflar salı gününe kadar eklenecek,İşten fırsat bulamadım :(

4. sancak114

sancak114 Atilla KORKMAZ

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:

5. isungur

isungur ibrahim

Favori Kamış:
    okuma cedros
    Favori Makine:
    okuma rawII65
    En İyi Avı:
    5 kg sazan
    iyi günlerde,bol trofelerle inşallah,rastgele.

6. sancak114

sancak114 Atilla KORKMAZ

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Teşekkürler,sahteler başlangıç için yeterlimidir Turna ile başlıyorum

7. sancak114

sancak114 Atilla KORKMAZ

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    hiçbir yorum yokmu,sahtelere ilave etmem gereken çeşitler vs...

8. yk71

yk71 Yüksel

Benim burada yazacaklarım okuduklarım ve videolarda izlediklerimden ibaret. Yani tecrübeli değilim. Umarım tecrübeli forumdaşlar size yardımcı olurlar.
    Makine ve kamışınız;Deniz ve büyük avlar için çok iyi, köpek balığı bile çekilebilir.
    Ancak daha önceki mesajlarınızda gölde de kullanacağım dediğiniz için (eğer hedefiniz turna ise) şunları yazma gereğini hissediyorum:
    Max rap, X- rap ların yanına yine rapala marka; shad rap( 9 cmleri 4.5 metreye kadar dalabiliyor), süper shad rap( 14 cm-45gr -2.70 metre dalma, shad rapın 2 katı fiyatı), original floating( 9 cmleri 1.50, 13 cmleri 1.8 metre ), husky jerk( 14 cmleri 2.40 metreye kadar), down deep husky jerk( 10 cmleri 4.8 metre, 12cmleri 5.9 metreye kadar) modelleri olabilir.Sahte seçerken dibe takmamak adına bunları bilmekte gerekli. Yine burada esas olan suyun derinliği ve turnanın hangi derinlikte bulunduğu. Mepps firması yaz boyunca büyük turnalar 4-12 feet derinlikte bulunur diye yazmaktaydı. Yani 1.2 metre- 3.60 metre arası. Yukarıda yazdığım sahtelerin hepsi sırtıda iyi netice verir mi bilmem. Bence yoksa birde spin takımı alabilirsiniz. Tekneden spin-atçek olmaz demişler ama Ankara ve çevresinde tatlı sularda daha çok böyle avlanılıyor. Keza yurt dışında da böyle avlananlar hayli fazla. Yine aldığınız makine ve kamışla tatlı suda trollingde size pek tat, heyecan vermeyebilir. Çünkü kamışınız 30- 37 kg, makineniz 24 kg draglı. 2-3 kglık turnaları çekmek bu kamışa ve makineye çok basit kalır, adrenalin olmaz. Ama bir trofe gelir ve bu kamış çekmekte biraz zorlanırsa değil Türkiye belki de dünyanın en iyi trofesi olabilir. Önceki yüzyıllarda 41-42 kgya kadar yakalanan turnalar olmuş. Bu arada IGFA dünya rekoru 1986 yılında yapılmış ve trofe turna 25 kilo...
    Kaşıklar ;Yine Acme little cleo kaşıklardan alabilirsiniz. Turna için iyi kaşıklardan, forumumuzda da kullananlar mevcut. Eppinger dardevle kaşıklar olabilir( elmas 5 ve kırmızı beyaz).
    Bunlardan başka sasiler(plastik balık); beyaz , perch, gümüş v.b. renklerde(1-2 tl lik), Savage gear firmasının plastik balıkları; 3D real Eel, Soft 4 play modelleri.
    Meppsler ; Aglia 4 ve 5 numaraları.
    Çelik teller v.b. ....
    Örgünüz için hem iyi hem kötü yorumlar var. Kötü yorumlar biraz fazla gibi.
    Uzun kaşıklarınızın markasını göremiyorum. Bu tarz uzun-ince kaşıkları daha çok sırtıda kullanıyorlar.
    Bende de epey malzeme var ama kullanmak daha nasip olmadı. Tabii bu bana göre epey, başkasına göre hiçbir şeyde olabilir. Forumları okudukça göreceğiniz üzere şu da olsun bu da olsun diye alınan bir çok malzeme var. Ve maalesef bir çok şeyde olduğu gibi bunlarda da azla yetinmiyoruz...
    Şimdilik yazacaklarım bu kadar selamlar saygılar...Bol trofeli avlar dilerim....