Amerikadan Turkiye"ye Donus

Konu, 'Takım Çantası' kısmında emrekaya55 tarafından paylaşıldı.

1. emrekaya55

emrekaya55 EMRE

ailerim uzun bi sure egitim ogretim hayatini bitirdikten sonra artik Turkiyeye donmenin vakti geldi.Bu sure zarfinda inanin sizin yuzunuzden turkiyeyi iki kat ozledim.Okuldan donunce direk bilgisayar basina gec balik raporlarini oku kim ne yakalamis iki uc fotograf bak falan ozlemim gunden gune artti.bunun oncesinde barajlarda falan balik tutmuslugumuz vardi ama ogrencilik hali ne iyi bi misinaya verecek para nede makina kamisa verecek para vardi al en ucuzunu tutamasnda eglenceye bak mantigiydi.Oncelikle ozur dilerimki harflerden dolayi biliyorsunuzki buranin alfabesi farkli o yuzden ozur dilerim ikincil olarak ta sizin ve ustalarimizin yardimina ihtiyacim var.
    Dedigiim gibi turkiyeye donuyorum ama buradan ucuza getirecegim misina kamis yada makina varsa tavsiye verebilirmisisniz.Malumunuz donunce sifirdan takim cantasi yapmaya baslayacam en azindan ucuz olan seyleri burdan alayim eksikleri tamamlayim.bilindigi uzere powerpro amerikan yapimi orgu misina,normal misina tavsiyesi verirseniz sevinirim.
    nerde kullanacagima gelince denizde istavrit lufer cinekop palamut.surf makina dusunuyorum uzaklara atimlarda makina icin maksimum 250 lira verebilirim gerisi icinde sizden tavsiye bekliyorum.(misina,ve ucuz baska bilmedigim ne getirebilirim)

2. haySpinine

haySpinine ibRaHim

Favori Kamış:
    okuma V-system 2.40 10-40 shimano alivio 2.70 20-50 daiwa crossfire 1.80 3-15 shakespeare
    Favori Makine:
    daiwa ballistic 3000 okuma trio30s okuma safina 25
    En İyi Avı:
    levrek 69cm lüfer 33cm turna 63cm
    penn marka makinalara bir bak derim... ebay türkiye fiyatlarının neredeyse yarısı, tahminim amerikada da öledir...

3. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Büyük beyaz; 7 mt. Güney Afrika Açıkları..
    Daiwa bak. Bilhassa seri sonu olanlar çok ucuz olabiliyor.

4. emrekaya55

emrekaya55 EMRE

abilerim mesajlarinizi gorur gormez dedim bakayim daiwa ve renn e turkiye sartlarinda da daiwa nin bana gore su modelini buldum
    http://www.amazon.com/Daiwa-ECP5000...ie=UTF8&qid=1395966403&sr=1-52&keywords=daiwa
    bide bu mankinaya soyle bi misina dusundum orgu beyaz 30 poundluk
    http://www.amazon.com/gp/product/B003OBGNQC/ref=gno_cart_title_1?ie=UTF8&psc=1&smid=ATVPDKIKX0DER
    bunlar hakkinda ne dusunuyorsunuz turkiyeden uygunmu misina iyimidir.Artik kamisida lineaeffe surf kamis 4.20 onuda donunce cengiz balikciliktan hallederim .

5. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Büyük beyaz; 7 mt. Güney Afrika Açıkları..
    O makineyi ben dahil bir hayli kullanan arkadaş var. Kumla biraz sorunlu olsada, genel olarak gayet tatminkar bir alet. Fakat biraz daha ucuza bulabilirsin 70 - 75 dolar gibi. Elbette kargosu vs. toplam kaça çıkar onu hesap etmek lazım.

Misina gayet güzel bir şey. Fiyatı da makul. Fakat, buraya gelince arkası olmayacağını düşünürsek (olsa da daha pahalı) olay değişiyor. O misina buraya gelince değeri atıyorum 100$ olacak. Yani bir sebepten kopsa filan, giden o kadar para olacak aslen, zira yerine yenisini koymak isteyeceksin. Bu durumda sana daha uzun süre yetecek, stoklama yapabileceğin bir şey alman daha mantıklı gibi. Belki bu üründen biraz daha kötü olabilir ama arkası olur.

Örnek olması açısından Cabela's ta RipCord'lar var. Fiyatı çok daha uygun ve daha büyük makaralarda satılıyor.

Birde sana FC misina gerekecek. Aynı şekilde, gene Cabelas'ın kendi markası olan %100 FC misinalar var, büyük makarada, bolca ve gayet ucuz.

İlla Cabela's demiyorum elbette. Eminim oralardaki yerel store'lerde, eBay'de filan daha uygun maliyetli şeyler vardır.

Anahtar kelime: olabildiğince çok. Yeterince Dyneema misina 0.15 mm kalınlıkta olandan (2lb - 4lb, bu kalınlıkta, yani test lb değil). Birde FC misina, o da 0.20 ve 0.30 olsa iki makara iyi olur.