çok amaçlı avlanma için takım önerisi

Konu, 'Takım Çantası' kısmında MerTR59 tarafından paylaşıldı.

1. MerTR59

MerTR59 MERT ÇETİN

Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım hepinize rast gele ***...
    Şimdi şöyle başlıyım. Hem tatlı suda hem tuzlu suda avlanıyorum. Çok amaçlı yeni bi takım yapmak istiyorum. Çok amaçlı derken yeri geliyo sazan avına gidiyorum yerı gelıyo turna yazlarıda sarozda kıyıdan dip oltası atıyorum bazende limana gidip zargana,levrek bütcem 150-250 tl arasında. bana kamış ve makine önerebilirmisiniz?

2. Dubara33

Dubara33 Mustafa

Kardeş hem atçek hem yemli için aynı takımı kullanman çok zor. Hatta sazan girince işin içine işler iyice değişir. Attığın ağırlıklar farklı çünkü. Atçek yapacaksan atacağın ağırlık en fazla 30-40 gram olur ki çoğu zaman 10-20 gr arası değişir. Yemlide en aşağı 30 gr kurşun atarsın ama genelde 60-70 gram kullanılır. Sazan desen küspe veya yay 150 gram falan vardır heralde.

Benim tavsiyem sazanı kasnakla avla. Hem daha zevkli oluyor. Dip oltası için 20 liralık sıradan bi kamış al işini görür. Geriye kalan bütçeyede bi v-system kamış al atçekte kullanırsın. Makine sana kalmış. v-system alınca geriye 80-100 tl bütçe kalıyor. O aralıkta ryobi ecusima, shimano catana, spro passion var. Bunlardan birinin 40lığını al hem yemlide hem atçekte iş görür.