Levrek Şemsiyesi denemesi, neticeler

Konu, 'Takım Çantası' kısmında abudabi tarafından paylaşıldı.

1. abudabi

abudabi Serkan

selam arkadaşlarım.Levrek şemsiyesi hepinizi malumudur.Sonunda bir tane alışveriş yaptığım yerden hediye olarak geldi ve deneme şansı buldum.Yeni kapı açıklarında 3,5mt lik bir tekne ile sırtı yaparak deneme şansım oldu.ilk denemeye göre kötü bir başlangıç oldu, sadece 1 adet 450gr lık bir paşa denk geldi.Fakat gelecek için levrek şemsiyesi umut verdi diyebilirim.

2. eserli83

eserli83 Eser Yazıcı

Favori Kamış:
    shimano speedcast 4 30 200 gr
    Favori Makine:
    SHIMANO ULTEGRA CI4 5500 XSA
    alla alla şoklardayım:eek:

3. rko

rko mustafa

eser yenikapı açıklarında levrek yakalandığı için mi şoklardasın anlamadım ?

4. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Büyük beyaz; 7 mt. Güney Afrika Açıkları..
    Şu an sular soğuk, yada öyle olması gerekiyor. Bu durumda, levreği gezen bir yemle tutmak pek olası olmaz zaten.

Yapılması gereken, biraz gidip sonra duran, sonra tekrar giden bir hareket tarzı sergileyen bir yem kullanmak. Bu aksiyon içinde askıda kalan bir yem lazım ki bu alabama rig değil, en azından sırtı yaparken.

Bahsettiğim gibi bir aksiyon şurada görülebilir:

http://www.rapala.com/Husky-Jerk/Husky Jerk,default,pd.html

Ha bu takım aslen orkinos için etkildir, sürüyle gezen amerikan göl levrekleri ile bizim levrekleri pek karıştırmamak lazım. Tekneden kullanımda, arkaya bir kol boyu bir köstek uzatıp tek bir yem eklenmesi, önde giden bir grup yemi takip eden tek bir yem görünümü oluşturan bir düzenleme yapılması, denizde çok daha iyi netice verecektir.

5. eserli83

eserli83 Eser Yazıcı

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    evet aynen öyle.

6. rko

rko mustafa

Eser günaydın galata köprüsü ayaklarında çarpmayla kiloluk levrekler alınıyor gözümle şahit olduğum için senin kadar şaşırmadım

7. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Bu meseleyi abartanlar oluyor haliyle:

Soru şu, amcamız neden böyle abartmak ihtiyacı duymuş olabilir sizce? Elbette uzaktan telepati ile niyet okuma kabiliyetimiz yok. Fakat, kanaatim şu ki, "oov, süper bu, harika iş yapar" diyerek bir düzine almış, iş yapmayınca, "yanılmış olamam, illa bununla bir şey tutacağım" diye inada bindirip hepsini de arka arkaya dizmiş.

Şaka bir yana, eğer bu takım cidden verimli bir şey olsa, birileri böyle atraksiyonlara girer miydi?

Bu takımlara çok fazla itibar etmeyin, en azından bu halleriyle. Bunların orjinal hali şöyle:

O sahtelerin her biri 21 cm boyunda, buna göre bir boyutları düşünün. Sahteler tele yapışık olduğunda, balık olaydan işkillenir. Olması gereken şuradaki gibi bir şeydir:

Bundaki mesele, sahtelerin telden uzakta, bir miktar misina ile bağlanmış olması. Bu resimdeki sahteler 15 cm boyunda, o üstteki çubuk ise 1m den az uzun. Sahtelerin arası bir dirsek boyu en azından.

Bu alabama rig, beklendiği kadar iyi netice vermez. Fakat onun biraz büyükçe olanı yapılır, sahtelerde bir miktar misina ile tellerden uzak tutulursa, çok şaşırtıcı neticeler verecektir.

8. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Marmara da levrekten bol bir şey yok. Elbette istavridi hiç bir zaman bir şey yerine koymadığımız durumu dikkate alınarak değerlendirilmeli bu.

9. eserli83

eserli83 Eser Yazıcı

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    tamamda yenikapı ile galata koprusü ne alaka onu anlamadım galatada carpanları biliyorum.yenikapıda 7 8 senedir avlanırım henüz görmedim.