300TL bütçe ile Kamış ve Makina

Konu, 'Takım Çantası' kısmında yunus00 tarafından paylaşıldı.

1. yunus00

yunus00 YUNUS CELIK

Selamun Aleykum Hayırlı Akşamlar Siteye Yeni Kayıt Oldum.Sizden Kamış ve Makıne Tercihinde Yardımcı Olmanızı İstiyorum Hangi Marka veya Modali Tercih Edersiniz.Harcamayı Düşündügüm Miktar 300 Lira Şimdiden Teşekkür Ederim...!

2. luckystrike

luckystrike EMRE

Favori Kamış:
    OKUMA V SYSTEM
    Favori Makine:
    OKUMA AVENGER
    En İyi Avı:
    onu hala arıyorum..
    yunus kardeşim öncelikle nasıl av yapıcağına karar verdinmi? spin mi yoksa surf mu? hangi balıklara çalışıcaksın? bunlara karar ver ve sonra forumu araştır karar verdiğin konu ile ilgili.. çok bilgi bulacağına eminim rastgele..

3. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Büyük beyaz; 7 mt. Güney Afrika Açıkları..
    İstanbul'daysan iyi bir surf kamış almadan olmaz. Ama bu paraya da surf kamışın iyisi de pek olmaz. Bu durumda başka türlü düşünmek gerekiyor.

Şimdi ya iyi kötü iş yapacak 300 TL bir kombinasyon yapacağız. Ya da, en azından bir tanesini biraz hallice alıp, öbürünü ucuz bir şey alacağız. İlerde ele para geçince, ucuz olanın yerine iyi bir şey bakarız.

Bu durumda, makul ilk seçim, mesela Lineaffee Stratosphere 4.20 bir kamış ve Cormoran Big Ben 3AI 5000 gibi bir makine almak olur. İkisi toplamda 300TL'den biraz ucuzdur, kalan parayla da iyisinden misina, makina yağı vs. alırsın.

Bu takım biraz ucuz bir şey. Bilhassa makinenin yağını suyunu, bakımını eksik etmemen lazım. Eğer mesela Tarabya'da elindeki 3.000 TL'lik takımla atış yapanlara özenip bende yapacağım demezsen, makul mantıklı şekilde sana hizmet eder. Maksimum 125 gr kurşun, kalite misina, iyice abanmadan makul atışlar ile işini görürsün.

Bir diğer ihtimalde, bir adet Lineaffee Spider Surf 4.20 kamış ile Okuma Longbow 65 veya Avenger 65 alırsın. Makine idare eder, çok iyi bir şey değil. Ama kamış boğazda makul bir ürün olduğunu göstermiş bir kamış. Daha sonra bütçen uygun olunca iyisinden bir makine alır kamışla güzel güzel kullanırsın.

4. yunus00

yunus00 YUNUS CELIK

Cevaplarınız için teşekkür ederim.Ben oltayı hem göl hemde galata veya tarzı yerlerde kullanmayı düşünüyorum acikcası acemıyım bu işte 5 veya 6 kez gıtmışlıgım var balıga bundan sonra devamlı olarak gıtmeyı dusunuyorum ondan bu konuyu açmayı uygun gordum bu sıteye ve sizinde tavsiyelerinize ihtiyacım var.

5. zaad

zaad ZAFER

Anlaşılan sende atçekci olacaksın. Şu anda Okuma nın kamışlarında kampanya var, aynı şekilde de shimanonun makinelerinde var. Daha doğrusu ikisininde marka olarak tüm ürünlerinde kampanya var ama sen okumadan kamış, shimanodan da makine al bence. Ürün tavsiyesi için biraz daha ayrıntı vermen gerekir.

6. yunus00

yunus00 YUNUS CELIK

Selamun Aleykum zafer bey cevabınız için teşekkür ederim.Ayrıntı olarak ben hem galata ve boğazda çapari ve imkan bulabılırsem göl ve baraj amaçlı bir kamış ve makıne almayı düşünüyorum.

7. yunus00

yunus00 YUNUS CELIK

skoylu teşekkür

selamün aleykum serdar bey cevabınız için teşekkür ederim.