levrek avı teknikleri (canlı yem, silikon, sahte yem vs. ile avcılığı)

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında ist balıkcısı tarafından paylaşıldı.

1. gokhanunsal44

gokhanunsal44 Gökhan ÜNSAL

]ALINTI

Halde yüzlerce kasa yasadışı balık..!

Denetimde yasadışı avlanmış balıklar tespit edildi ve ceza kesilerek, balıklara ekiplerce el kondu. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın yavru balık avını, denizden başlayıp balık hallerine ve satış noktalarına kadar denetlemesi ve engellemesi gerekiyor.

Bugün yapılan denetim yasadışı avcılığı önleme konusunda Bakanlığın ciddiyetini gösteriyor ve bizi umutlandırıyor. Fakat bu denetimlerin denizden, balık çıkarılmadan da yapılmasının önemini Bakanlığa hatırlatıyoruz. Aksi takdirde en değerli besin kaynaklarımızdan birini kaybedeceğiz çünkü balık stokları geri dönülmez bir şekilde tükenmek üzere.

Stoklarda düzelme görülebilmesi, denizlerin bereketinin geri gelmesi için Bakanlık yasadışı avcılıkla mücadeleye devam etmeli. Gereken eğitim ve teşvikler de bir an önce verilmeli, verilirken de balıkçı nüfusunun büyük bölümünü oluşturan küçük balıkçı göz önünde tutulmalı.

http://bit.ly/ucBpGt

hasanduman34 bunu beğendi.
  2. hamdullahyigit

hamdullahyigit HAMDULLAH

LEVREK

arkadaşlar at çek yönteminde levrek oltası nasıl hazırlanır kurşun kullanılırmı duba kullanılırmı kullanılsa bile duba ile rapala arasu kaç cm olmalıdır hiç bir bilgim yok ne olur yardım edin

bunu aldım levrek için uygunmudur 14 cm

3. parahol

parahol fuat

acil yardım

makinam okuma travertine tr65 kamış lineaeffe spirit surf 390 cm misine 300m okuma seabass 0,37 mm tuzlanmış boru kurdum var , kurşunlu ve silikon balıktan hazır bedenim var,asıl kullanmak istediğim mobiydick silver fish sanırım 9-10 cm ,fladen eco minnow 11,5 cm ,fladen eco jerk 7cm var elimde bide max rap alcam... tekderdim kıyıdan bunlarla naparım rizede kıyı doldurulmu yani derinlik epeyi var bide bnim olduğum yerde denizin içine doğru 50-60 metre liman yda med,irek için tekrar doldurdular taa ucundan atcam yani oldukça açık derinyer nerdeyse eskiden kıyıdan kayıklrı gördüğüm yer...bu çerçevede fikir öneri bekliyorum..***ürler yardım edenlere.. en önemli sormak istediğim nokta max rap suni balık alıcam http://www.balikmarketim.com/?urun-5...-SUNi-YEM.html bu yemle takımım uygun mu fikirlerinizi bekliyorum... bunlarla şansımı deniycem elimdekiler bunlar

4. rapalacikral

rapalacikral ali

çok çeşitli yollar vardır
    ama genel de rapalalar spin kamışlar ile direk atılır
    kurşun olmaz
    aynı kaşık ve ges atılır gibi.

rapalanız uygun
    bol şanslar..

5. rapalacikral

rapalacikral ali

yavru balık olmayan yerlerde avlanın
    yavru balık varsa levrek gelmez.

6. rapalacikral

rapalacikral ali

tek li iğne tavsiye ederim.
    mamun- boru kurdu - kaya balığı - kefal yavrusu bayılırlar.

7. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Büyük beyaz; 7 mt. Güney Afrika Açıkları..
    Gelir desem bir türlü, gelmez desem bir türlü, sanırım benim kafa karıştı.

Şimdi bizim barınakta yavru balık yok, orada hangi yavru balık avlanacak vs? :( :confused: :confused:

8. rapalacikral

rapalacikral ali

ben yanlış yazmışım.
    siz yavru balık olmayan yerde avlanın olacaktı.
    yavru balık varsa merada levrek sizin oltaya bakmaz :)

9. Şükrü Çam

Şükrü Çam Şükrü Çam

Bir keresinde şeytan oltayla uskumru tutarken levrek denk gelmişti :D

10. akliman

akliman deniz

Favori Kamış:
    okuma vsystem 2,70
    Favori Makine:
    shimano exage 3000 sfd+okuma trio
    En İyi Avı:
    kaçırdığımın yarısı :)
    çok faydalı bir paylaşım,emeğiniz için teşekkürler.benim bir sorum olucak sizlere.bulunduğum yerde hiç yaralamadan canlı kefal yavrusu almam çok kolay,bu yüzden bu tekniği kullanmak istiyorum.ancak şöyle bir soru var kafamda,kefale iğneyi takarken iğnenin yönü resimdeki gibi mi olmalıdır? yoksa silikon sahtelerde olduğu gibi sivri ucu balığın kafasıyla aynı yönde kalacak şekilde mi olmalıdır,yoksa hiç öenmli değil midir yönü :)

11. yunusemreklk

yunusemreklk yunus emre

Favori Kamış:
    Procatch Carbospin
    Favori Makine:
    Okuma Avenger
    En İyi Avı:
    3kg Bıyıklı- 4 KG TURNA 10+kg-Aynalıı
    hocam canlı teke (karides) takıyorum. ve hiç vuruş alamıyorum. gezer kurşunun üstüne 30 cm köstek veriyorum. karides kendini kuma mı gömüyor iğneyi yırtıp yoksa karidesi yiyorlar da ben mi farketmiyorum anlamadım gitti. ama saatlerce bir vuruş bile alamıyoruz. karidesler uçuyor.. nerede yanlış yapıyoruz?

12. nester

nester Ersin

hocam biz de çok teke kullandık bu iş için ama sizinde dediğinz gibi bi randıman alamadık.bunun başlıca nedenlerini deneyimli abilerimiz daha iyi bilir de ben kendi birkaç gözlememi aktarmak istiyorum.birincisi teke (canlı takılmışsa we canlı kalması amaçlanıyorsa) uzak atışlar için iyi bir yem değil.iğne haywanı bütün gövdesi boyunca katetmediği için malesef savrulma anlarında çok çabuk iğneden ayrılıyor.zaten sıkı bir yem değil.ikincisi bunu şamandralı takımlarda çok gözlemledim.hayvan suda canlı dahi olsa açık alanda kendini gizleme çabası içinde oluyo.keşke fotosunu çekmiş olsaydım .bazen oltayı çektiğimde bi bakıyorum hayvan sudaki serbest yosun parçalarına sarılmış.muhtemelen bu saklanma içgüdüsü haywanı bu hareketi yapmaya zorluyor.bir diger nokta ise bunuda çok gözlemledin bu hayvanın etinde şerbet mi var nedir.canlı olsun olmasın yaralandığı zaman suyun zeminindeki yengeçler minareler(kabuklu yengeç gibi bişey) çok çabuk yemi deforme ediyor.dediğiniz gibi bazen tek bir dokunuş dahi almadan yem gidiyor.bu durumda uzak atış avantajı sebebiyle diger yemleri kullanmanızı öneririm.tabi marmarada iseniz ;marmara çok kısır yem konusunda.boru kurdu 10 tanesi (o da bazı borular boşda çıkabiliyor) en son 5 liraydı.yani yem konusu biraz cansıkıyor

13. spin avcısı

spin avcısı BÜLENT

Favori Kamış:
    daiwave shımano
    Favori Makine:
    tabiki shımano
    En İyi Avı:
    saymakla bitmez
    teke gayet başarılıdır

dostlar birazda mera ve balıgın yedigi yemlede alakalıdır bu durum.örnegin çanakkale ve sarozda genelde teke gayet başarılı avlar veriyor.ama karadenize gelince vazgeçilmez yengeçtir.tecrübeyle sabittir bu durum.nerde avlandıgınızı bilmiyorum ama *** yakalayın bir karnını yarın bakın içinde ne göreceksiniz.hee şayet meranızda levrek varsa neden rapala denemiyorsunuz çok başarılı avlar verir.biraz tecrübe çok önemlidir.yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.bu arada yakında yakaladıgım levrek avlarınıda en kısa zamanda sizlerle paylaşacagım.avlarınız bol ve bereketli olsun şimdiden .saygılar

14. drkeremy

drkeremy kerem yılmaz

Haziran'dan beri Lara TRT yanındaki sahilden yaptığım balıkavı raporu: Tavuk göğsü kullanarak, 4 köstekli, dip kurşunlu standart takım ile, kıydan yaptığım balık avı sonucuna göre tuttuğum balıklar: levrek, (bolca) lokum, (bolca) mırmır, çinekop. Yo zuri 11 mm gagalı, minnow sahte yemle at-çek başarı oranı yüzde 0.

15. ali ekber

ali ekber ali ekber

öncelikle merhaba ben bursada oturuyorum gemliğe ava gidiyoruz 2 yıla yakın süreçte avlanıyoruz ama henüz gemliği tam olarak çözemedik kıyıdan taşlıkların aralarından pis akıntıların olduğu yerlerde kefal bol oranda var diye bilrim yanlız yaz aylarında... bu taşlıkların sağ çaprazında 200 veya 400 metre aralığında bir iskle var bu iskeleye LEVREK için gitmeyi düşünüyoruz acaba levrek varmıdır :))) (( OKUYACAK OLAN VE CEVAP YAZACAK ARKADAŞLARA ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM)) SAYGILARRRR reeling :rolleyes:

16. ali ekber

ali ekber ali ekber

öncelikle herkese merhaba ben bursada oturuyorum ara sıra gemliğe balığa gidiyoruz altından pis suların geldiği taşların üzerinden kefal avlıyoruz. gerçektende zamanımız çok iyi geçiyor kefal bol olduğundan... lakin birazda levrek avı yapmaya niyetlendik hemen hemen herkes kefalin olduğu her yerde levreğinde olduğunu söylüyor avlandığımız bölgede yani taşlık alanın çarprazında bir iskele var 200 metre aralığında bu iskeleden levrek avı yapabilirmiyim ne dersiniz balık varmıdır vede avlanmam için hangi yöntemi kullanmamı tercih edersiniz

17. ali ekber

ali ekber ali ekber

merhaba ben bursada oturuyorrum ara sıra gemliğe balik avına gidiyorum pis suların geldiği kayaların üstünden kefal avliyorum kefal bol olduğundan zamanım keyifli geçiyor ama şimdi ise levrek avına niyetlendik zaten çoğu insandanda kefalin olduğu her yerde levrek de olur diyorlar... avlandığımız taşlı bölgenin çarprazında hemen hemen 200 m aralığında bir iskele var buradan levrek çıkarmı ? ne gibi taaktikle avlamamı önerirsiniz ilginize teşekkürler...

18. alban

alban Emre

İstanbulda nerelerden alabiliriz levreği ?

19. ÇağrıK

ÇağrıK Çağrı Kızılkaya

Merhaba bir kaç gündür kıyıdan at çek gece sahte yem ile denemeler yapıyorum ancak neyi yanlış yapıyorum anlamış diğilim.kıyıyı taradım iskeleden yaklaşık 40 metre ileriyi taradım , balık sabır işi diyerekten 3 saatten fazla at çek yaptım ancak bi türlü sonuç alamadım.oltayı gece 23 ten sabah 2-3 e kadar suya saldım ancak sonuç yine hüsran sahte yem kırmızı kafa beyaz gövde yaklaşık 10 cm uzunlugundadır.bodrum turgutreiste demiyorum şansımı..sizce ben neyi yanlış yapıyorum üstatlardan bilgi almak isterim..teşekkürler

20. faruknamdar

faruknamdar FARUK

En İyi Avı:
    45 cm minekop
    çağrıK kardeşim sizin orada popülasyon bir hayli iyi şu aralar oradan ufak yengeç var ise 10-15 dane bul bildiğin mırmır iğnesine tak kollarını kopar, ayakları kalsın. salla 75-100 gr kurşun ile dibe yasla. bekle çipura almaman imkansız. saygılar.