Bu takım nasıl sizce

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında altunyaldiz tarafından paylaşıldı.

1. altunyaldiz

altunyaldiz Mehmet

Merhaba abilerim 2 tane konu actım cevap gelmeyince bende böle bir takım cizdim acaba bu takım kıyıdan iş yaparmı ( hedef avlar cipura , mırmır karagöz vb.)

2. roy

roy roy

Favori Kamış:
    Ron Thompson heavy telecoast, daiwa crossfire,lineaeffe extreme,Pezon&Michel Rafale pro pike
    Favori Makine:
    Daiwa tournement entoh 5500, Mitchell compact gold 7000 , Okuma Razor 65, Daiwa procaster A 4000
    Bu takim dibe yatar. Cupra karagoz gelecegini zannetmiyorum. Gelse de tesadufi gelir. Iskorpit trakonya kaya baligi turevleri zemin baliklari vurur buna. Tatlisu takimi.

3. KARAHANLI07

KARAHANLI07 Metin Özgür Doğan

Favori Kamış:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    Favori Makine:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    En İyi Avı:
    dostlarım
    hem gezer kurşun hem 75 gr fırdöndülü kurşun... tuhaf bi durum olmuş sanki...

4. altunyaldiz

altunyaldiz Mehmet

peki nasıl bi takım önerirsiniz bana cipura , karagöz vb avi icin ?

5. altunyaldiz

altunyaldiz Mehmet

Bu takım iyimi peki ?

6. memetb3

memetb3 Mehmet

Favori Kamış:
    albastar
    Favori Makine:
    penn pursuit, okuma distance pro
    Fırdöndüyle gezer kurşun arasına boncuk koymalısın yoksa kurşun misinayı keser. Gezer kurşun kayalık-taşlık yerlerde çok takılır kumluk yerlerde daha kullanışlıdır. Yaptığın takım çokça kullanılan bir sistem genelde tek iğneli olarak kullanılıyor. gerçi ben 40 gram tercih ediyorum kurşunu fakat 50de uygun olur heralde. Takılma sorununu boru tipi kurşunlar var takılmayan kurşun dedikleri onunla çözebilirsin klasik 3'lü dip takımıyla kullanılıyor.

7. altunyaldiz

altunyaldiz Mehmet

cok tesekkur ederim cevabınız icin. peki gittigim avlak kum - kırma taş karısık bir avlak olacak bu durumda 3lü dip takımı + normal kursunmu daha mantıklı olur yoksa dediginiz gibi boru gezer kursun ( 40 gr ) + tek igne ( 15 - 20 cm köstekli ) mi . eger ilk takım daha mantıklı olursa kursunu kinder kutusuyla kapatmalımıyım . birde kursun kac gr ve köstek uzunluklarıyla aralıkları kac cm olmalı

8. memetb3

memetb3 Mehmet

Favori Kamış:
    albastar
    Favori Makine:
    penn pursuit, okuma distance pro
    Bence tek takımla yetinme kıyı avlarında genelde 2 olta kullanırım birisine daha dayanıklı olan madya takarım yem olarak birisine de daha çekici bir yem olan sülünez. Eğer iki olta takımın yoksa bir kasnak işini kolaylıkla görür. Çok uzağa atamam diye endişe etme çupra fazla uzakta olmuyor. 30 metre civarı atabilirsen yeterli olur. Eğer kamıştaki takımı daha uzağa atabilirsen at. Doğru olan bir yöntem yoktur veya balığın kesin olarak bulunduğu bir uzaklık. Önemli olan çeşitlendirmek bir takımda gezer kurşunöu takım varsa diğerine dip takımı bağla. Bir iğneye mamun diğerine sülünez tak. Bir iğnen 2 numara ise diğerini 4 numara yap. En iyi yem, en ideal uzaklık, en etkili takım veya iğne diye birşey yoktur. O merada, o havada, o saatte iş yapan takım en iyi takımdır. Kurşun için idealim 40 gramdır eğer çok esinti ve dalga varsa bunu arttırabilirsin.