Kullanım Amacına Uygun Balık Bulucu Hakkında Destek Talebi

Konu, 'Tekne Donanımı ve Bakımı' kısmında burakiraz tarafından paylaşıldı.

1. burakiraz

burakiraz Burak Kiraz

Merhaba,

Forumda ilgili konuların çoğunu okudum; bilgi sahibi arkadaşlara özel mesaj atmak istedim fakat ne yazık ki forumda kısıtlama olduğu için bu başlığı açmak durumunda kaldım.

Birkaç soru sorsam yardımcı olabilir misiniz?

Göcek - Fethiye dolaylarında yelkenli kiralar, belirli zamanlarda seyir yaparım ve balık tutmaya da meraklıyım. (Çoğunlukla Sırtı & Jig) Fakat tekneleri hep kiraladığım için sabit balık bulucu olan tekne bulmak zor oluyor. Bu anlamda portatif kullanabileceğim ya da portatif hale getirebileceğim tuzlu su için uygun bir cihaz arıyorum. Humminbird'in kendi sitesine bakıyorum, forumlarda konuşulan cihazlar Humminbird'in kendi sitesinde tatlı su kategorisinde hep..

Oysa tuzlu su için bambaşka modeller var, 700, 800 serileri gibi..

Lafı uzatmayayım, müsaitseniz bilgi ve tavsiye almak isterim..

Maksimum 2000 TL bütçeye uygun, kullanımı kolay, tekneye girerken hızlıca monte edip, dingi/joker bot ile çıktığımda oraya taşıyabileceğim bir cihaz önerebilir misiniz?

Bir de uçak ile seyahat ettiğimde akü taşımak sorun olacağından çakmak soketinden 12v elektrik almak mümkündür değil mi? (Dingi/Joker için akü şart ama şimdilik onu pas geçebilirim.)

Değerli fikirler için şimdiden teşekkürler,
    Selamlar.

2. nazımcan akalın

nazımcan akalın Nazım Can Akalın

Burak Bey bilen yok sanırım siz öğrenınce benıde bılgılendırırsenız sevınırım.

3. REİS

REİS Mahir Ersin

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Torikler-Kofanalar
    transducer'i tahta, demir vs gibi uzunca bir şeyin ucuna monte edip bunu tekneye mengene benzeri bir araçla tutturmak işinizi görür.
    Tabii denize yeterince girdiğinden ve çürük suda kalmadığından emin olmalı, aksi takdirde sık sık görüntü kaybolur.
    Kolay gelsin.