tekne secerken cok yanlis yaptim

Konu, 'Tekne Donanımı ve Bakımı' kısmında deniz hastasi tarafından paylaşıldı.

1. deniz hastasi

deniz hastasi erhan

iyi gunler arkadaslar araniza yeni katildim ismim erhan forumlari uzunca bir aradan beri takip ediyordum ve size tekne alacaklara ozellikle onerim var ben yaptim siz yapmayin: ben firsat buldukca baliga aciliyorum ve 4.50 fiber 15 bg yamaha 2 zamanli motorum var ve ben tekneyi antalyada limana baglamiyorum fakat romorkla indir bindir birsuru problem oluyor bunun nedeni ozellikle tekneyi biraz buyuk almisim her baliga ciktigimda neden 4 metre yada 3.50 almadim diye aklima gelir tek basima hayatta cikamiyorum baliga illaki yanimda i=bir iki kisi olacak ama biraz kucuk ve hafif alsaydim ozellikle iki kisi hemen bir cirpida suya indir bindir cok pratik olacakti diye dusunuyorum tekne alacak arkadaslara ozellikle tavsiyem eger arabanizla getir gotur yapacaksaniz tekne boyutunu secimini dikkatli yapiniz herkese selamlar saygilar ve bol avlar

2. dusty

dusty Tuncer Yılmaz

Favori Kamış:
    Standard (Germina)
    Favori Makine:
    Rilex Rex 64
    Römorkla indirmek kaydıyla 3,5 mt ile 4,5 mt fiber arasında (motor ve geriye kalan yük aynı olmak koşulu ile) çok fazla bir fark olduğunu sanmıyorum.

Eğer siz 4,5 mt indiremiyorsanız muhtemelen 3,5 mt indiremeyeceksiniz.

3. night fisher

night fisher fatih

Favori Kamış:
    kendisinin dizayn ettiği muhtelif kamışlar
    Favori Makine:
    çançinçon çinişi makineler
    En İyi Avı:
    kırlangıç 8.4 kg
    Tek kişi indir bindir yapılacaksa max. ağırlık 120 kiloyu geçmemeli.4.50 AĞIR tip tekneler için iki kişiden fazlası gerekiyor çoğu pozisyonda..Her zaman sütliman su,sert zemin(bu sayede römorku iyice suya salıp,tekneyi yüzer pozisyona alma) yada uygun eğimli iniş yeri bulunmuyor.4.50 Tekneyi römorkun ayağından kaydırdın,tek kişi isen yandığının resmidir.

4. unpolluted

unpolluted adnan

suya tekne indirme

ister doğal göl,ister baraj gölü,ister deniz suyu olsun,teknenin ağırlığı azaldıkça suya,dalgaya,yüke ve rüzgara mukavemeti azalır,rahat diye,hafif tekne az kişi mantığı aslında çok yanlıştır,unutmamalı,''SU VE ATEŞ İLE ŞAKA OLMAZ''.