Tekne tavsiyesi?

Konu, 'Tekne Donanımı ve Bakımı' kısmında ugursat tarafından paylaşıldı.

1. ugursat

ugursat uğur satılmış

Favori Makine:
    okuma salina SA65
    En İyi Avı:
    750 gr minekop
    hiç dolandırmadan konuya gireyim...biz 4 kişi sürekli balığa çıkıyoruz ve biraz açıklara gitmek istiyoruz..neler önerirsinizsiz siz olsanız 4-5 metre arası fiber ve 25 bg motor "marka" larından hangi kombinasyonu yaparsınız.?direksiyon sistemi şart mıdır yoksa fuzuli mi?..haftada 2 sefer balığa çıkacak insanlar için 4 zaman ve 2 zamanlı motorlar arasında yakıt kıyaslaması yapmaya değer mi?tabi 25 yetmez hava patlarsa geri dönemezsiniz diyen,eklemek çıkarmak isteyen abilerimiz kardeşlerimizin yorumlarını bekliyoruz....

2. ugursat

ugursat uğur satılmış

Favori Makine:
    okuma salina SA65
    En İyi Avı:
    750 gr minekop
    bir de böyle sorayım

siz olsanız 6000-7000 arası nasıl bir tekne alırdınız diyeyim?

3. adventurer

adventurer umut yetişken

En İyi Avı:
    iki torba midye:)
    ikinci elde kelepir ortadan konsollu 40-60bg arasi fiber gezi teknesi düsürebilirseniz sizin için uygun olabilir yada bambaska bir kombinasyon, pancarli bir ahsap tekne; kalabalik binsenizde banamisin demez, tabii yer sorununuz olmadigini varsayiyorum.

4. adventurer

adventurer umut yetişken

En İyi Avı:
    iki torba midye:)
    pratik bir çözüm olarak ise 360 yada 380 bir bot, arkasinada 25bg iki zamanli önerebilirim

5. mallaca

mallaca Halil Barış Şengül

Favori Kamış:
    Makinalı kamış olta,her türlü el oltası,rapala
    En İyi Avı:
    Kiloluk mırmır,Kiloluk iskorpit
    Fiber tekne düşünüyorsanız 25 Hp bence fazla.4,25 Fiber 15 Hp motorla dört kişi dalgalı havalarda bile çok rahat yolculuk yapıyoruz.

Ben bot konusunda tecrübeli birisi olarak botu tavsiye edeceğim fakat 4 arkadş olduğunuz için botu arabada taşıma sorun olacak.Tek araba ile gitseniz botu nereye koyacaksınız.Bot kimde kalacak vs. çok sorun oluyor.Ama fiber sabit bir yerde kaldığı için anlaşıp gidersiniz.

4-4,25 fiber tekne ile 9,9 temiz bir motor kombinasyonu bile yapabilirsiniz.

6. umooth

umooth umut

Favori Kamış:
    Silstar 300
    Favori Makine:
    Shakespeare Firebird
    En İyi Avı:
    Mahmuzlu Camgöz, 94cm
    benım 4m fiber kayığım 9.9 honda 4 zamanlı motorum var. 4 kişi bindiğimizde tekneyi zorluyor. o yüzden size tavsiyem minimum 4.5m ve 15hp hatta 20hp bir motor.
    bu arada 4 zamanlı motorlar ekonomik fakat 2 zamanlının verdiği performansı veremiyorlar..

7. -Yaban-

-Yaban- mustafa seyda

Favori Kamış:
    celtic
    Favori Makine:
    river
    En İyi Avı:
    henüz en iyisini tutamadım
    Merhabalar

bende arkadaş gibi ilk teknemi almak istiyorum.
    paylaştığınız bilgiler ışığında 15beygir 5 metre boyda bir tekne düşünüyorum.
    acemiliğin verdiği cesarettenmidir bilmiyorum ama kışın dalgalı havalarda boğaz sularında akibetim ne olur merak ediyorum.
    ayrıca menekşe plajına çok yakın bir mesafede ikamet ediyorum. acaba civarda bulunan arkadaşların tekneyi bağlamak için tevsiyeleride olabilirmi?

ilginiz ve paylaşımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

8. ugursat

ugursat uğur satılmış

Favori Makine:
    okuma salina SA65
    En İyi Avı:
    750 gr minekop
    son aşamaya geldim hayırlısıyla

arkadaşlar bu zamana kadar çok şeyler öğrendim bu siteden ...şimdi bir adım daha atmak istiyorum...3 küsür 5bg olan teknemi 430 mursan 2005 model olarak yenilemeyi düşünüyorum.mursan nasıl bir markadır çok acil bilgilendirebilirseniz sevinirim..uygun derseniz alacağım 25 bg motor düşünüyorum..onunla ilgili de uyarmak istediğiniz şeyler var mı markaydı modeldi?Ve fiyatlar malum en önemli kısımlardan tekneyi ve motoru temiz olduklarını varsayarak en fazla ne kadara almalıyım sizce?

9. ycan

ycan Yalın CAN

Favori Kamış:
    Shakespeare-Balzac
    Tekne markası hakkında yorum yapmıycamda, bende kişisel görüşlerimi yazayım, fiber için konuşuyorum, tekneniz oturaklı olsun (ağır) , yanakları yüksek olsun ( yan tarafları) ve derin olsun, 4 zamanlı 9.9 ve 15 beygirde kullandım kullanıyorum, 4.5 fiberde 9.9 mercury 2 kişi için ideal , 4 kişi için ağır kalıyor motor, 5.5 fiberde 15 evinrude 4 kişi kaldırıyor, denizle şaka olmaz bir çok olay geldi başıma, çıkardığım ders tekneden daha önemli motor dur, denizde süt limanken bir anda hava patlaması sonucu çok zor durumda kalabiliniyor, onun için bir an önce karaya varacak hızlı motor şart. Her zaman sıfır motordan başka seçenek düşünmem, ama bütçe sıkıntısınıda düşünmek lazım, saygılar.

10. oltadaçipura

oltadaçipura kemal